Aktualizacja oprogramowania

forum użytkowników modelu ProCeed
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Roman1100 »

Mi wręcz zasugerowali, żebym nie gnał z takim "problemem" do serwisu (ponad 40 km) i aktualizację dokonał we własnym zakresie:)
Lukaszc
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:06

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lukaszc »

Wystarczy skorzystać z tej strony:
https://update.kia.com/EU/PL ?
To aktualizuje i soft i mapy? Czy mogę liczyć, że to mi ogarnie też aktualizację softu do wycieraczek? Ktoś wspominał, że ostatnio był i dobrze działa :)
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Roman1100 »

Nie, z podanej strony można jedynie pobrać paczkę do aktualizacji nawigacji i infotainmentu. Sterowniki pozostałych systemów w samochodzie (wycieraczki to moduł Komfort) aktualizuje się poprzez gniazdo OBD.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: eMiG »

Wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja nawigacji.
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: SzaryKot »

Potwierdzam, nowa dostępna wersja październik 2022. Jakieś 40min trwał cały proces, dość prosty ogólnie. Tylko trzeba było kupić usb specjalnie bo paczka waży 34gb :lol: natomiast plus dla Android Auto bo teraz wygląda bardziej jak iOS i nie marnuje się 1/3 ekranu - w tym że w przypadku mapy nadal nie jest to 100% jak to w Applu.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: shider »

SzaryKot pisze: 28 lis 2022, 17:20 ... natomiast plus dla Android Auto bo teraz wygląda bardziej jak iOS i nie marnuje się 1/3 ekranu - w tym że w przypadku mapy nadal nie jest to 100% jak to w Applu.
Jedyną zmianą aktualizacji październikowej jest checkbox do OTA.

Zmiany związane z pełnoekranowym Android Auto weszły wraz z aktualizacją czerwcową. Pełnoekranowe mapy z kolei wejdą w najbliższym czasie ale to już jest w rękach Google i ma związek z aktualizacją na Androidach.
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Mifamis »

Jako że w grudniu będę odbierał swojego Proceed'a mam pytanie dotyczące sprawdzenia aktualności wersji oprogramowania. Gdzie to trzeba sprawdzić i czy ktoś wie jaka powinna być wersja po aktualizacji jaka ukazała się w grudniu 2022 roku.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: shider »

Mifamis pisze: 08 gru 2022, 10:13 Gdzie to trzeba sprawdzić i czy ktoś wie jaka powinna być wersja po aktualizacji jaka ukazała się w grudniu 2022 roku.
Wszystko masz tutaj:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1044

a będąc precyzyjnym tutaj:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1044/pop2

W Twoim wypadku będzie to tak jak u mnie CEED PE (MY'22) również dla MY23 i odpowiadając na wątpliwość, tak Proceed to CEED.
Najnowsza wersja oprogramowania to CD_PE.EUR.S5W_L.001.001.221129, jeśli będziesz miał starszą to nadal początek powinien być ten sam czyli CD_PE.EUR.S5W_L.001.001.22XXXX

Jesli chodzi o to jak to będzie wyglądać w samochodzie to odsyłam Cię tutaj do zdjęć z wczoraj z mojego auta:
viewtopic.php?t=9149
grek
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2022, 10:53
model samochodu: Proceed Gt-Line MY23

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: grek »

Dodam tylko, że trzeba mieć trochę czasu na tą aktualizację.
Ja używałem dość szybkiego pendriva, a sam proces 'werifikacji aktualizacji' trwał 20min.
Następnie dwukrotnie leciał pasek progressu z aktualizacją. Wydaje mi się, że po ok 15 min każda.
Podczas aktualizacji nie działa radio, nawigacja, kamera cofania.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja oprogramowania

Post autor: shider »

grek pisze: 09 gru 2022, 07:59 Dodam tylko, że trzeba mieć trochę czasu na tą aktualizację.
Całość trwa ok 45 minut. Najprościej jak mamy taką możliwość wybrać aktualizację po zgaszeniu auta. Zamykamy i po 45 minutach dostajemy powiadomienie w aplikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”