1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

forum użytkowników modelu Ceed
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Radi850 »

Witam, u mnie silnik 1.4 T-GDI i szarpanie, niewidoczne od nowości, nasila się do tego stopnia że wzbudza dużą irytację współpasażerów. Auto ma 20000km przebiegu. Końcówka produkcji 2020. Oczywiście genialne laickie stwierdzenie serwisu że bez błędu nie widzą problemu mnie też wprawia w irytację. Zgłaszane przed pierwszym serwisem - teraz na pewno jakiekolwiek niedomagania układu zapłonowego byłyby płatne w naprawie (moduły, świece) bo jest to jedno z wyłączeń 7 letniej gwarancji. Pytanie czy któremuś z forumowiczów udało się naprawić usterkę. Ja na dużym nerwie chyba wtyczkę od modułu zaponowego wyciągnę to i błąd zobaczą na desce :) Rozwala mnie podejście serwisów. Sporo siedzę w tematyce diagnostyki komputerowej sterowników i to przecież od programisty zależy w jakich sytuacjach ma się zapalić lampka na desce. Pewno stałe wypadanie zapłonów będzie powodem ale poszarpywanie...
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: MarRa »

Pamiętaj, że niezależnie od gwarancji masz ustawową rękojmię 2 lata od zakupu na wszystko. Przez te 2 lata samochód powinien sprawnie działać i przebieg nie ma znaczenia. Rękojmia do sprzedawcy.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 92
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: MJRegul »

Odkopuje.

Wymiana cewek i swiec w tym aucie to dla malo zrecznej malpy okolo 30 minut a popijajac piwko i rozmawiajac z kims godzinka na sloncu albo w garazu.

Tak sie zastanawiam, czy skoro znane sa problemy ze swiecami i cewkami w tym aucie to czy po pierwszym tysiącu czy dwoch kilometrow nie tylko wymienic olej ale czy nie kupic swiec i zestawu cewek zamiennikow i jezdzic z nimi do 30kkm a przed 30kkm na serwis wsadzic oryginaly by uchowac gwarancje na auto...wiem smierdzi cebula.
Przecie to skandal co czytam tutaj, na innych forach i ogolnie "w internecie" o 1.4 i 1.5 i ukladzie zaplonowym...
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Gielu »

Ostatnio bylem w ASO z zupelnie innym problemem (stukanie przy ruszaniu) ale Pan ktory przyjmowal auto po opisie problemu pierwsze co powiedzial...to pewnie cewki :D, akurat u mnie nie ma to nic wspolnego z cewkami hehe, ale jak widac problem znaja doskonale ;)
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Gielu »

dam9an pisze: 15 lis 2022, 19:14 A jest ktos z wiekszym przebiegiem gdzie cewki nie uległy awarii?
Ja mam 43 tysiace i z cewkami odpokac wszystko ok.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Marek3003 »

A mi szarpie po puszczeniu gazu jak spadają obroty. Jak w maluchu gdy linka się zacierała i nie odbijał pedał. Proceed 1.6 Gt. Przy 17 tys wymienione wtryski.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Amorales77
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2023, 12:29
model samochodu: Kia Xceed 1.5 tgdi

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Amorales77 »

Witam, czy ktos sie moze orientuje co w sytuacji gdy, przy przebiegu 18kkm wymieniono mi w serwisie cewke na nową, po przejechaniu 4kkm znowu występują te same objawy szarpania, tylko tym raz nie przy gwaltownym przyspieszeniu a przy delikatnym dodawaniu gazu na wyzszym biegu. W ksiazce gwarancyjnej napisane ze uklad zaplonowy cewki,świece gwarancja do 20 tys przebiegu lub 12msc ale ja zgłosiłem awarie przy 18tys i chcialbym to zalatwic w ramach gwarancji lub reklamacji czy w serwisie mogą mi powiedziec ze wymienili cewke nr 3 a padla nr 1 i muszę placic za wymiane ??
Pozdro 😉
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: MarRa »

Jeżeli samochód nie ma 2 lat, to uderz do sprzedawcy z roszczeniami z rękojmi. Tu przebieg nie ma znaczenia. Liczy się czas - 2 lata od zakupu.
Amorales77
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2023, 12:29
model samochodu: Kia Xceed 1.5 tgdi

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Amorales77 »

Jakby to miało wygladac sklada sie jakies pismo, czy zglaszac telefonicznie bądź osobiscie ?
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dam9an »

Amorales77 pisze: 04 sie 2023, 17:31 Jakby to miało wygladac sklada sie jakies pismo, czy zglaszac telefonicznie bądź osobiscie ?
Pismo. Na slowo to sie moga wyprzeć albo Cie zwodzic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”