Filtr kabinowy

forum użytkowników modelu Ceed
TomaszSz77
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2022, 16:06
model samochodu: Kia Ceed 1.5 T-GDI

Filtr kabinowy

Post autor: TomaszSz77 »

Witajcie. Czy ktoś z Was wymieniał samodzielnie filtr kabinowy? Jest taki problem, że mega trudno znaleźć pasujący, dlatego, że nawet niby katalogowy filtron k1314 jest za niski. Widziałem na filmiku, gość wymieniał i sporo przestrzeni zostało w porównaniu z fabrycznym. Na nierównościach może się niejako otrzepywać i pyłki będą zasysane do kabiny. Szukałem w różnych sklepach internetowych, ale wymiary filtrów są przeróżne, mimo, ze niby podajesz model samochodu. To jest jakiś dramat.
gzyms
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Filtr kabinowy

Post autor: gzyms »

Do 2ki zawsze Mann-Filter CUK 24 013. Raz zmieniłem na filtrona i za duży.
Kia Ciyapostrofd
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Filtr kabinowy

Post autor: saron22 »

TomaszSz77 pisze: 21 lis 2022, 16:13 Witajcie. Czy ktoś z Was wymieniał samodzielnie filtr kabinowy? Jest taki problem, że mega trudno znaleźć pasujący, dlatego, że nawet niby katalogowy filtron k1314 jest za niski. Widziałem na filmiku, gość wymieniał i sporo przestrzeni zostało w porównaniu z fabrycznym. Na nierównościach może się niejako otrzepywać i pyłki będą zasysane do kabiny. Szukałem w różnych sklepach internetowych, ale wymiary filtrów są przeróżne, mimo, ze niby podajesz model samochodu. To jest jakiś dramat.
Podjedź i kup w ASO. Majątku chyba nie będzie kosztowała masz pewność, że będzie pasował jak tata w mamę.
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Filtr kabinowy

Post autor: lukobw »

Filtron K1423a
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Filtr kabinowy

Post autor: emilek »

Też się sporo nakombinowałem żeby znaleźć pasujący. Oryginał KIA o symbolu LP97133F2000CK powinien pasować.
pepe3
Posty: 26
Rejestracja: 07 lut 2021, 23:04

Re: Filtr kabinowy

Post autor: pepe3 »

To że na wybojach się otrzepie niczego złego nie spowoduje, wręcz przeciwnie. Wiele lepszych urządzeń ma właśnie automatyczne otrzepywanie filtrów więc jest to nawet na plus ;)
Tak jak wyżej napisano K1423A tyle, że puryści zanegują iż wzmacniane ma przeciwne krawędzie.
TomaszSz77
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2022, 16:06
model samochodu: Kia Ceed 1.5 T-GDI

Re: Filtr kabinowy

Post autor: TomaszSz77 »

Dzięki Panowie. Co ciekawe, do wersji poliftowej pasuje ten z Kii Sportage IV. Tak jak kolega napisał, k1423.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”