Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

forum użytkowników Kia Magentis
Tycjan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2022, 09:35
model samochodu: Kia Magentis 2.0 100kW 126 KM 2004

Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: Tycjan »

Cześć.
Po wymianie akumulatora zapaliła się lampka silnika.
Silnik i systemy pracują normalnie. ale w przypadku problemów ze sterowaniem napędu nie będę o tym poinformowany zaświeceniem tejże lampki.
Jak zresetować komputer pokładowy?
Czy trzeba płacić za podłączenie do kompa 150,-pln + za zresetowanie kolejne 100,- w ASO?
Mam wersję niemiecką instrukcji obsługi. Czy ma ktoś do sprzedania lub oddania wersję polską lub angielską.....nie sprecham niestety.
Pozdrawiam Forumowiczów
Tycjan
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: saron22 »

Nie mam pojęcia jak „zresetować” komputer pokładowy ale aby odczytać pamięć usterek oraz wyczyścić (wykasować) tą pamięć to trzeba podpiąć kompa.

A może wlaśnie lampka daje ci oznakę problemów ze sterowaniem napędu i jesteś o tym poinformowany zaświeceniem tejże lampki?
Tycjan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2022, 09:35
model samochodu: Kia Magentis 2.0 100kW 126 KM 2004

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: Tycjan »

Wszystko było OK. Podjechałem do sklepu z akumulatorami, oddałem 8 letni, słabiutki i facet wstawił nowy. Autko odpaliło, wszystko działa tylko ta sygnalizacja CHECK. Gość powiedział, że w wielu nowoczesnych autach przy wymianie akumulatora nie można robić przerwy w zasilaniu komputera pokładowego....czyli połączyć akumulatory równolegle a potem odłączyć stary akumulator. W przeciwnym razie trzeba na komputerze z odpowiednim oprogramowaniem Kia zresetować system w stacji ASO. Ale to auto ma 18 lat !!!
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: saron22 »

To kolejny dowód na to, że akumulatory należy wymieniać w ASO. Łącznie z oponami, piórami wycieraczek i płynem do spryskiwaczy. I koła dopompowywać też tylko w ASO. Bo tylko tam wiedzą jak to robić.

A wracając do tematu to nie wiem jak ci pomóc skoro ty komputera nie chcesz podłączać.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 17 lis 2022, 16:41 A wracając do tematu to nie wiem jak ci pomóc skoro ty komputera nie chcesz podłączać.
Do tego wystarczy jakiś interfejs i choćby Torque czy inny programik, tym bardziej w aucie pełnoletnim ( choć z nowym tez działa), nie trzeba ASO
https://allegro.pl/oferta/vgate-icar-pr ... 2055930732
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: saron22 »

To jest nadal podłączanie komputera. Fejs trzeba kupić i za niego zapłacić. A kolega jak zrozumiałem chciałby to zrobić bezkosztowo najlepiej jakąś zworką, odłączeniem akumulatora na 15 min. i tym podobne.
Tycjan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2022, 09:35
model samochodu: Kia Magentis 2.0 100kW 126 KM 2004

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: Tycjan »

saron22 pisze: 17 lis 2022, 16:41 To kolejny dowód na to, że akumulatory należy wymieniać w ASO. Łącznie z oponami, piórami wycieraczek i płynem do spryskiwaczy. I koła dopompowywać też tylko w ASO. Bo tylko tam wiedzą jak to robić.

A wracając do tematu to nie wiem jak ci pomóc skoro ty komputera nie chcesz podłączać.
Pracujesz w ASO Kia Motors? Kto opony, wycieraczki czy płyn do wtryskiwaczy a nawet dopompowywanie robi w ASO? Tam samo postawienie na stanowisku kosztuje 150,-pln. Opony pompuje się na stacjach benzynowych, a po to są instrukcje obsługi dla kierowców jakie wycieraczki stosować, jakie jest ciśnienie w oponach (na drzwiach też są te dane) i gdzie wlewać płyny uzupełniające do spryskiwaczy, chłodnicy i nawet hamulcowe by to kierowca mógł wykonać samodzielnie. Przejechałem prawie pół miliona kilometrów kilkoma samochodami ale nigdy w życiu opon itp. wskazanych zabiegów nie wykonywałem w ASO.
Znalazłem warsztat mający oprogramowanie do Kia, zadzwoniłem i mają mi to sprawdzić, zresetować za.....50,pln, Bo chodzi właśnie o samo oprogramowanie diagnostyczne.....a czasem wiedzę, że można to zresetować zwierając np. dwa styki w kostce podłączeniowej do komputera pokładowego (tak miałem w toyocie).
Tycjan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2022, 09:35
model samochodu: Kia Magentis 2.0 100kW 126 KM 2004

Re: Magentis 2.0 świecąca stale lampka CHECK

Post autor: Tycjan »

Sprawdziłem, lampka CHECK się świeci bo nieprawidłowo działa zawór odpowietrzania zbiornika paliwa. Kupiłem nowy zawór.....ale nie wiem gdzie on jest w samochodzie, powinien być między zbiornikiem, kolektorem a filtrem węglowym....tylko, gdzie.....?????
Może ktoś wie gdzie on jest w KIA Magentis I ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Magentis”