Sprawdź układ TPMS

forum użytkowników modelu Sorento
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Dziś po godzinie jazdy autostradą w moim Sorento HEV (1.5 roku 32500 km) zapaliła się kontrolka sprawdź układ TPMS. (Nigdy wcześniej się nie świeciła). Początkowo myślałem, że złapałem gumę, ale auto prowadziło się normalnie i zanim dojechałem do najbliższego MOPu po ok 10 min kontrolka zgasła. Na ekranie komputera, w którym widnieją wartości ciśnienia w poszczególnych oponach nie było nic. Jak kontrolka zgasła wartości się pojawiły.
Czy ktoś z Was tak miał? Czy jak już się pierwszy raz pojawiło to potem nawracało? Opon na zimowe jeszcze nie zmieniałem.
Jak będę zmieniał opony na zimowe to ich o to zapytam w ASO, ciekawe co powiedzą…
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

A jakie miałeś cisnienie w oponach?
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Wszędzie jednakowe, po 35.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Podpieli pod komputer, zapisal sie blad czujnika prawego tylnego kola. Jak sie powtorzy mam przyjechac to wymienia czujnik.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

U mnie dziś to samo. TPMS wywalił błąd niskiego ciśnienia w prawym przednim kole. Podjechałem na stację, dobiłem trochę (na czuja bo manometr by uszkodzony) , pokazało 2,5 na prawym i 2.2 na reszcie ale nadal komunikat, za niskie ciśnienie w prawej, :). Na innej stacji podpompowałem prawidłowo, wszędzie równe ciśnienie, błąd nadal świeci. Podobno TPMS może też głupieć przy niższych temperaturach. Tak czy inaczej w piątek mam pierwszy przegląd przy 15k, zgłoszę. Sorento 2021 HEV.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: nagdob »

Soplus pisze: 05 gru 2022, 15:53 U mnie dziś to samo. TPMS wywalił błąd niskiego ciśnienia w prawym przednim kole. Podjechałem na stację, dobiłem trochę (na czuja bo manometr by uszkodzony) , pokazało 2,5 na prawym i 2.2 na reszcie ale nadal komunikat, za niskie ciśnienie w prawej, :). Na innej stacji podpompowałem prawidłowo, wszędzie równe ciśnienie, błąd nadal świeci. Podobno TPMS może też głupieć przy niższych temperaturach. Tak czy inaczej w piątek mam pierwszy przegląd przy 15k, zgłoszę. Sorento 2021 HEV.
Wiem z autopsji, że po napompowaniu, czy wymianie kół, trzeba przejechać do dobrych kilkunastu km (ciągłej jazdy oczywiście), żeby system się unormował.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

Jeździłem i nadal to samo. Pokazuje wszędzie równe ciśnienie i nadal błędem sypie. Na szczęście opona cała i powietrze z niej nie schodzi.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: nagdob »

Soplus pisze: 06 gru 2022, 12:36 Jeździłem i nadal to samo. Pokazuje wszędzie równe ciśnienie i nadal błędem sypie. Na szczęście opona cała i powietrze z niej nie schodzi.
Może spróbuj zamienić koła miejscami. Jak wywali błąd przełożonego koła (tego niby złego) to błąd czujnika.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

W piątek i tak mam serwis przy 15k więc niech się martwią.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

To u Ciebie jest trochę inaczej niż było u mnie. Jak mi się pojawiła kontrolka układu to nie pokazywało ciśnienia na żadnym z kół. Jak kontrolka zgasła po 10 minutach to wartości ciśnień ponownie się pojawiły na wszystkich kołach. Komputer zapisał błąd jednego z czujników, ale ciekawe że zwariował niby jeden czujnik, a zawisł przez to cały system i nie odbierał wartości ciśnienia z żadnego z kół. Problem już nie nawracał do czasu wymiany opon i odpukać po wymianie opon na zimowe dalej jest spokój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”