TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

forum użytkowników modelu ProCeed
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: Pyjter »

Cześć,
dzisiaj odpalił się alarm TPMS z powodu spadku ciśnienia. W 20*C jeździłem na 2.4 bar, rano z powodu temperatury 3*C spadło poniżej 2.1 i wyzwoliło to alarm w prawym przednim kole. Dopompowałem wszystkie do 2.4, wyłączyłem silnik, wyszedłem z samochodu, zamknąłem go. Wszedłem, odpaliłem - nie zgasło. Przejechałem 30 kilometrów autostradą z prędkościami 90-150km/h - nie zgasło. Opona się rozgrzała, aktualnie pokazuje 2.5 bara i miga, że niskie ciśnienie.

Jak to zresetować? Zwiesiło się i trzeba na serwis wjechać czy coś pominąłem oczywistego?
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: SławekH »

dopompuj do 2.7-2.8, przestanie migać i wtedy upuścisz do 2.5....
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: Pyjter »

Dzięki za radę, pomogło. Wbiłem 2.8, zgasła kontrolka, upuściłam do 2.4 i jest okej. Widocznie jedne 2.4 drugiemu 2.4 nierówne ;)

Jeszcze raz dzieki.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: Box »

Można i tak jak piszecie.

Prawidłowe resetowanie polega na przytrzymaniu przycisku SET TPMS przez 3s podczas postoju, robimy to na zimnych oponach.

Następnie kontrolka miga przez 4s a w przypadku zegarów Supervision pojawia się komunikat "Tire pressures stored".

Zalecane ciśnienie do jazdy z wysokimi predkościami wynosi 2.75 przód i tył. Osobiście tyle staram się utrzymywać ciśnienia w oponach.

Oczywiście można jeździć na 2.5 lub mniej ale częściej będziemy bawić się w kasowanie błędu...lub pompować opony.
artur7001
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2022, 19:09
model samochodu: KiaPro2022

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: artur7001 »

Siemanko,
Próbowałem zastosować Wasze rady dotyczące TPMS po wymianie kol na zimowe, ale niestety nic nie pomaga :/
Dopompowałem koła do 2,8 bar tez nic.
W jaki sposób wykonać reset z cyfrowymi zegarkami?
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: KaReS »

artur7001 pisze: 17 paź 2022, 11:53 Siemanko,
Próbowałem zastosować Wasze rady dotyczące TPMS po wymianie kol na zimowe, ale niestety nic nie pomaga :/
Dopompowałem koła do 2,8 bar tez nic.
W jaki sposób wykonać reset z cyfrowymi zegarkami?
Jeśli masz TPMS bezpośredni to nie ma czegoś takiego jak reset. Takowy jest dla TPMS pośredniego.
artur7001
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2022, 19:09
model samochodu: KiaPro2022

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: artur7001 »

Rozumiem ze w tym wypadku skoro po przejechaniu już ponad 100km i odpompowaniu kół (2,8bar) nadal wyświetla komunikat „sprawdz TPMS” zostaje mi wizyta w warsztacie i ewentualny reset komputerowy?
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: TPMS, cyfrowe zegary - jak zresetować?

Post autor: emilek »

Zostaje chyba sprawdzenie czy czujniki są sprawne i czy ten model działa z tym samochodem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”