Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Zajebiście....

Nie licząc dachu i Systemów bezpieczeństwa to jest to mój samochód....

Moj dealer milczy.
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

Wczoraj wysłałam maila do Kia Polska - dzisiaj otrzymałam odpowiedź, że mój samochód został wyprodukowany 8-)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Centrala KIA zbiera zamówienia do dnia 5 każdego miesiąca i wysyła do producenta w Korei 8-) . Tak twierdzi sprzedawca z salonu 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Czyli w naszym przypadku zamówienia z terminów 6 listopad - 5 grudnia mogą być pomieszane. Teoretycznie.


A koleżanka Jagoda ma zamówienie późniejsze i auto wyprodukowane.

Trochę to się robi męczące. Bo co innego czekać, bo czegoś brakuje, jest jakiś problem. Teraz jest taka sytuacja że wszystkim w koło produkują zamówienia, a nasze są gdzieś zapomniane.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Rozmawiałem z kompetentnym sprzedawcą posiadającym wiedzę. Czym kierują się Koreańczycy nie potrafił powiedzieć . Każde zamówienie musi być przez nich zaakceptowane. W korespondencji z KIA Polska zasugerował użycie ich zwrotu alokacja zamiast statusu . To że nie dostaniemy swojego zamówienia jest według niego mało prawdopodobne . Jutro z wieczora ślę zapytanie do kia Polska. Sprzedawcy w centrali mają swoich opiekunów i za ich pośrednictwem podobno można także się czegoś dowiedzieć 8-)
Kia stonic lift
Posty: 9
Rejestracja: 27 wrz 2022, 18:43
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Kia stonic lift »

Do 21r to był comfort po lifcie to praktycznie to samo wyposażenie ma modern ja mam w opcji LED
Podziwiam czekających na Stonica dla tych co pisali wyżej że 2 tys zaliczki jest na dropsy to informacja że po dwóch miesiącach od rezygnacji z zamówienia nie otrzymałem zwrotu zaliczki wciąż mnie zwodzą że księgowej albo nie ma albo zapomniała albo pomyliła nr konta dopiero po interwencji w Kia Polska coś drgnęlo bo od dealera to nigdy bym nie dostał tej kasy .
Nigdy więcej styczności z Kia...
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Uważasz że powinienem po 11 miesiącach oczekiwania odpuścić ????? Od jakiegoś czasu nawet na Picanto w automacie już nie ma zamówień 8-) Do jednego z salonów dotarł Rio w automacie który był zamówiony w czerwcu 2021. Ciekawostkę opowiedział mi sprzedawca o zamawiającym którego auto przy odbiorze było warte więcej o 50.000 od dnia w którym zamówił . Rozum podpowiada czekać . Mam czym jezdzić a od listopada oleje i przestanę się interesować tym co się będzie działo z moim zamówieniem 8-)
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

Medcham pisze: 21 cze 2022, 18:41
Jagoda pisze: 21 cze 2022, 17:12 Medcham a kiedy Składałeś zamówienie?
16 listopad.

Może być że Jagoda będzie miała auto przed nami.
Nie robią samochodów chronologicznie według dat zamówień. Niema tutaj jakiegoś wozru.
Medcham Jesteś Prorokiem :) - ale mam nadzieję, że wkrótce i Ty dostaniesz dobrą wiadomość :)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Wcale mnie to nie cieszy że miałem rację 😄
przem3kk
Posty: 25
Rejestracja: 03 kwie 2022, 17:55
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: przem3kk »

Ja dzisiaj dostałem informację, ze samochód jest już w salonie i zaczyna się ogarnianie papierkowej roboty ;) zamówienie z 29.09.2021r Smoke Blue,1.0tgdi 120km 7DCT, L+BL bez AEB (jedynie z dodatkowymi czujnikami przednimi) 😉 Pewnie jeszcze chwilkę poczekam, bo poprosiłem o montaż autoalarmu, Omegi i wideorejestratora 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”