Słabe radio

forum użytkowników modelu Optima
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

To współczuję, u mnie jak ręką odjął. Jeszcze wszystkie kostki prysnełem kontaktem dla pewności. Nie wiem co Ci doradzić, puki co jestem zadowolony z auta. Może trafiłeś na taki sam szajs antenę jak twoja. Takie problemy, pierdoły nie powinny mieć miejsca w autach za tyle kasy. Masz chyba możliwość zwrotu?
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

A może jest tam jakiś wzmacniacz i szlag go trafił? Ktoś się orientuje?
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Ze schematu wynika że po drodze nie ma żadnego wzmacniacza. Jest jeszcze możliwość, czytałem o takim przypadku, że ten przewód na wsuwkę wysunął się po stronie radia. Chodzi o ten który podpinasz do mocowania anteny. A sprawdzałeś piny w kostkach? Ja miałem dwa zaśniedziałe.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

SnajperGT pisze: 03 paź 2022, 21:57 A może jest tam jakiś wzmacniacz i szlag go trafił? Ktoś się orientuje?
No wzmacniacz jest w samej płetwie, a ten kabelek ze wsuwki o której mowa wyżej to właśnie zasilanie tej anteny.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

Kupiłem nową antenę, prosto z ASO. Jakiś mega dramat, dalej tak samo, radio gubi fale, trzeszczy, szumi, nie może złapać stacji. Cały ten H&K to mega gówno. Nie mam gdzie szukać przyczyny, musi być gdzieś jakiś wzmacniacz padnięty albo coś z masą. Masakra i żenada z tym autem...gruz
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Słabe radio

Post autor: Parada »

Panowie, podczas mycia na bezdotykowej zahaczyłem lekko o pletwe i Plastik odleciał... Wszystkie mocowania urwane. Czy przyklejał ktoś z was ten plastik. Jeżeli tak to czym? W necie są filmiki ale stosują dwuskładnikowe kleje z USA...
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”