KIA ProCeed GT MY2023

saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: saron22 »

Witam,
Od kilku tygodni jestem posiadaczem samochodu Kia ProCeed GT MY2023 1,6 204km ze skrzynią 7DCT.
Samochód zamawiałem w marcu 2022.
Kolor to Deluxe White + TEC, PRE, PNS.
Jak widać na załączonych zdjęciach w MY 2023 jest też montowany aktywny tempomat.
Dotychczas przejechałem nim nieco ponad 1000km.
Po kilku dniach użytkowania zdecydowałem się na odłączenie "bulbulatora" - swoją drogą to nie wiem kto i po co w ogóle to wymyślił - i teraz podczas jazdy np po autostradzie panuje we wnętrzu przyjemna cisza.
Zamówiłem też dziś moduł pozwalający na stałe wyłączyć system start&stop oraz włączyć funkcję autohold.
Poniżej kilka fotek:
Załączniki
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: Grundi »

Och kolego, to mi żonę zasmucisz :-) do tej pora miała jedyną w Fordonie GT FL :-) a teraz będzie i biała sztuka,

Mega się prezentuje w bieli :-)

bulbultaor i ASS to były pierwsze rzeczy które zrobiliśmy w aucie tuż po ceramice, :-) Auto Hold nie montowaliśmy specjalnie, jak chcemy to włączamy ręcznie
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: saron22 »

Grundi pisze: 06 paź 2022, 13:52 Mega się prezentuje w bieli :-)
Dość długo zastanawiałem się nad wyborem koloru - wybór padł na Deluxe White. Potem, już w trakcie oczekiwania na samochód miałem dylemat czy dobrze wybrałem. Zastanawiałem się też nad zmianą na Lunar Silver, ale wobec informacji, że KIA w ogóle odwołuje zamówienia to stwierdziłem, że nie będę kombinował. Jak ją zobaczyłem na żywo w dniu odbioru to utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze wybrałem :D .

Krótko po zakupie zamówiłem na allegro silikonowe etui na kluczyk. Przyznam, że fajny gadżet.

Dziś przyszedł ISG-Auto-Hold - jak będę miał trochę czasu to zamontuję.
A swoją drogą to naprawdę nie wiem dlaczego producent nie pozwala na zmianę działania tych systemów ani z poziomu ustawień pojazdu ani z poziomu komputera serwisowego. W niektórych markach nie ma z tym problemu.
To samo tyczy się "bulbulatora" - nadmieniam, że w Stingerze jest możliwość wyłączenia tego gówna z poziomu Ustawień Pojazdu. Dlaczego tutaj tego nie ma? Nie mam pojęcia.
Załączniki
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: Grundi »

Ja wyłączenie ASS i „bulbulatora” zleciłem w ASO za ASS zapłaciłem chyba 650 zł brutto, wiec bez jakiejś tragedii, „bulbulator” w cenie :-)


Żona z góry zakładała ze po 3 czarnych fordach teraz chce czarna Kię, ale po obejrzeniu Penta Metal, już nie chciała czarnego, :-) a po FL Dark Penta Metal jest jeszcze fajniejszy.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: saron22 »

Grundi pisze: 06 paź 2022, 18:44 Ja wyłączenie ASS i „bulbulatora” zleciłem w ASO za ASS zapłaciłem chyba 650 zł brutto, wiec bez jakiejś tragedii, „bulbulator” w cenie :-)
Ode mnie za odłączenie wtyczki od "bulbulatora" zażyczyli sobie 150zł. Za wypięcie wtyczki...
Ja nie twierdzę, ze 650 zł za moduł z montażem to jakaś tragedia, ale jeśli mają mi go zamontować tak jak zamontowali mi np tablice rejestracyjną to dziękuję. Sam sobie w wolnej chwili zamontuję i zrobię to porządnie.
Moduł z przesyłką kosztował niecałe 330 zł. Zamontuję go sobie jednego dnia w garażu przy piwku. A pozostałe 320 zł wydam na inne przyjemności.
Grundi pisze: 06 paź 2022, 18:44 Żona z góry zakładała ze po 3 czarnych fordach teraz chce czarna Kię, ale po obejrzeniu Penta Metal, już nie chciała czarnego, :-) a po FL Dark Penta Metal jest jeszcze fajniejszy.
Jak dla mnie to czarny kolor odpadł w przedbiegach ponieważ za dużo z nim roboty. Nie mam czasu na ciągłe pucowanie auta aby wyglądało tak jak bym chciał. Z Penta Metal dokładnie to samo chociaż w mojej opinii to chyba najlepszy kolor w gamie ProCeed.
Ale te ciemne lakiery mają też swoje wady - nie widać odznaczających się czarnych dodatków tj grilla, czarnego dachu w przypadku panoramy, lusterek, progów, ciemnych lamp z przodu czy dodatków w zderzaku. Z kolei w przypadku czerwonego nie widać czerwonych dodatków. Dlatego zdecydowałem się na coś kontrastującego.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: saron22 »

Moduł ISG-AHOLD założony. Działa dokładnie tak jak opisuje sprzedawca. Można śmiało powiedzieć, że po założeniu modułu Start-Stop oraz Auto-Hold działają tak jak powinny działać w oryginale montowane przez producenta. Dobrze wydane 300 zł. Polecam
Janusz76
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:59
model samochodu: Proceed GT

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: Janusz76 »

@saron22

Cześć, mam pytanie odnośnie montażu. Dwa przewody montuje się "od strony instalacji" a drugie dwa "od strony kostki". Czy dobrze rozumiem, że od strony instalacji to od strony kabli idących "z auta" a od strony kostki zwyczajnie, od.strony kostki, która jest wpięta w instalację auta?
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: saron22 »

Dokładnie tak jak piszesz.
Janusz76
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:59
model samochodu: Proceed GT

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: Janusz76 »

Dzięki stary! Gratuluję auta :)
Janusz76
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:59
model samochodu: Proceed GT

Re: KIA ProCeed GT MY2023

Post autor: Janusz76 »

Grundi pisze: 06 paź 2022, 18:44 Żona z góry zakładała ze po 3 czarnych fordach teraz chce czarna Kię, ale po obejrzeniu Penta Metal, już nie chciała czarnego, :-) a po FL Dark Penta Metal jest jeszcze fajniejszy.
Chyba Cię mijałem w Osielsku na rondzie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE SAMOCHODY”