Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

forum użytkowników modelu ProCeed
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

metmat pisze: 18 cze 2020, 09:14 Wczoraj miałem zrobioną "aktualizację sterownika silnika" w modelu 2019. Powiem że przed nie zauważyłem żadnych problemów a dużo jeżdżę na "sport" ;-) i raczej dynamicznie. Po aktualizacji wg mnie jedyne co się zmieniło to fakt że w trybie normal skrzynia nie redukuje tak szybko przełożeń tylko np pod wzniesienie pozwala wjeżdżać na wyższym biegu przy obrotach 1400-1600 obr/min. Wydaje mi się, ale to może jest efekt placebo, że właśnie od najniższych obrotów ładniej się obecnie silnik wkręca na wyższe bez zmiany przełożeń. Natomiast co do turbo i doładowania to w trybie sport przy deptaniu dalej ekran pokazuje że turbo dobija do ~1.6 bar.
Dzięki za spostrzeżenia! ;)
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: Fahrenheit »

Ja obstawiam, że przy swoim, że auto dłużej przeciaga na biegu i turbo wchodzi później. Szczególnie przy wdepnięciu w podłogę tak od 80km/h. Dodatkowo ten wskaźnik turbo (w psi) między zagarami nie dociąga już nigdy do max a jedynie tak do 3/4 skali.
Dla zainteresowanych dostałem taki oto wpis serwisowy:
Obrazek
marcin-proceed
Posty: 103
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:23
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Kraków

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: marcin-proceed »

"Wahania przy przyspieszeniu" :) ładnie to sobie nazwali choć powiem, że biuletyn serwisowy odnośnie tej akcji też jest tak napisany, że gość z ASO nie potrafił mi konkretnie powiedzieć jak mają się objawiać te "wahania".

W każdym razie ma się to dziać w przedziale od (mogę podać nie do końca dobre wartości - po prostu nie pamiętam już) 30 do 100 (120?) km/h przy pedale gazu wciśniętym na 80%.
tomkiewicz.mateusz
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2020, 15:24
model samochodu: ProCeed GT MY'19

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: tomkiewicz.mateusz »

Witam, co do tych wahań, to ja wcześniej faktycznie odczuwałem taką nierówność w przyspieszaniu przy 80% wciśnięcia gazu. Samochód jakby dodawał i odpuszczał gaz. Po aktualizacji to ustąpiło, dodatkowo skrzynia jakby trochę szybciej reagowała w trybie sport i normalnym.
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: omar77 »

Dziś przy okazji serwisu olejowego okazało się że w książeczce gwarancyjnej mam wbitą akcję serwisową o wdzięcznej nazwie - 210s85 ibu unit sw upgrade. Ktoś miał coś podobnego i dostał info czego to dotyczyło? Proceed 1.5 T-GDI
Widerski
Posty: 226
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: Widerski »

Dostałeś poprawione oprogramowanie do sterownika, miałeś jakieś problemy z czujnikiem deszczu?
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Akcja serwisowa 1.6 T-GDI

Post autor: omar77 »

Nie, nie miałem żadnego problemu. Ok dzięki za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”