Nawigacja (android) traci funkcje głosowe

forum użytkowników modelu Rio
mimak1
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2020, 19:27
model samochodu: KIA RIO

Nawigacja (android) traci funkcje głosowe

Post autor: mimak1 »

Dzień dobry,
być może ktoś spotkał się z tym problemem. Dotyczy Kia Rio 1.2M i telefonu z Androidem 9,
sparowanym z samochodem i korzystającym z nawigacji (wszystko jedno jakiej, bo w różnych jest to samo).
Sęk w tym, że nawigacja pokazuje prawidłowo, ale przestaje gadać po uruchomieniu silnika. Brak komunikatów głosowych.
W innym samochodzie, gdzie nie mam sparowania z telefonem - działa prawidłowo przekazując komunikaty głosowe.
Wszystkie ustawienia w telefonie są prawidłowe.
Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem, ale chyba trzeba coś zmienić w panelu samochodu, a nie telefonu.
Piotr87
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2022, 22:44
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Nawigacja (android) traci funkcje głosowe

Post autor: Piotr87 »

Sprawdź w telefonie jak masz ustawione w opcjach androida… Czy ma odtwarzać komunikaty za pomocą głośnika telefonu czy też po Bluetooth. Jeśli nie ma takich opcji (a wydaje mi się że są - mam teraz iOS) spróbuj po połączeniu telefonu z radiem zwiększyć głośność w telefonie bocznymi przyciskami. Po ich użyciu możesz mieć opcję do rozwinięcia i pokaże ci się więcej suwaków od ustawienia poziomu głośności. Możesz mieć wyciszony ten odpowiedzialny za komunikaty (nawigację). Wydaje mi się że trzeba szukać w telefonie… Jaki masz konkretnie telefon?
mimak1
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2020, 19:27
model samochodu: KIA RIO

Re: Nawigacja (android) traci funkcje głosowe

Post autor: mimak1 »

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam opcji ustawienia komunikatów: głośnik tel / bluetooth. Suwaki głośności mam na full (również ten od multimediów).
Telefon to OPPO A31 /Android 9 a zatem zestaw budżetowy. Ustawiłem dzisiaj opcję "Automatycznie przełącz na głośnik w przypadku połączeń przychodzących" . Sprawdzę jeszcze i zobaczę co można zrobić. :)
mimak1
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2020, 19:27
model samochodu: KIA RIO

Re: Nawigacja (android) traci funkcje głosowe

Post autor: mimak1 »

Bliższa analiza zjawiska prowadzi do następujących wniosków:
można mieć funkcję głosową nawigacji wyłączając BLUETOOTH w telefonie tracąc jednocześnie sparowanie telefonu z samochodem,
lub można zachować sparowanie i utracić głos nawigacji jeśli zostawi się włączony BLUETOOTH.
Być może w innym niż mój telefonie działa to inaczej. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”