Problem z ładowaniem

forum użytkowników Kia Niro
papej
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2020, 11:28
model samochodu: kia niro plugin

Problem z ładowaniem

Post autor: papej »

Witam.

Od dłuższego czasu mam problem z ładowaniem Kia Niro Plugin (2020). Po podłączeniu kabla (niezależnie czy w domu z gniazdka, czy w publicznej stacji ładowania) auto nie ładuje się. Jedynym rozwiązaniem jest restart układu elektrycznego przez pociągnięcie pomarańczowego guzika pod maską-wtedy auto zaczyna ładować. Niestety po kolejnej podróży problem powraca. Zauważyłem, że zawsze po naładowaniu i wyjechaniu autem słychać z lewej strony silnika kilka kliknięć, dźwięk przypomina tykanie zegara. I zawsze wtedy powraca problem z ładowaniem. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jaka jest przyczyna? W autoryzowanym serwisie problemu nie znaleźli, prawdopodobnie dlatego, że akurat wtedy auto można było ładować.

Pozdrawiam miło
papej
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2020, 11:28
model samochodu: kia niro plugin

Re: Problem z ładowaniem

Post autor: papej »

Dla zainteresowanych, serwis znalazł usterkę w mechanizmie blokującym wtyczkę ładowarki, mechanizm będzie wymieniony.

Pozdrowienia
Waldek holandia
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2023, 08:15
model samochodu: Niro 1.6 gdi hybryda plugin

Re: Problem z ładowaniem

Post autor: Waldek holandia »

Witam
Wlasnie odebrałem moja Niro od dealera w Venlo w Holandii.
Wróciłem do domu już z rozładowaną baterią i coś się okazało mam ten sam problem z ladowaniem co kolega.
Dopiero pociągnięcie pomarańczowego guzika pozwoliło na rozpoczęcie ladowania.
Super ze był.dodany ten post bo inaczej chyba bym ze stresu nie usnął;)
Co mam teraz zrobić....odrazu to zgłosić do dealera czy rozładować kilkakrotnie baterię i zobaczyć czy problem pojawi się przy każdym doładowaniu?
Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”