Sorento MY22 i Apple CarPlay

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Sorento MY22 i Apple CarPlay

Post autor: Soplus »

Mam problem z Apple Car Play (Iphone 13pro) i nową Sorką (HEV HL PL). Co jakiś czas, bardzo nieregularnie rozłącza Car Playa. Czasami po godzinie jazdy, czasami po 5 minutach. Czasami pomaga wyciągnięcie wtyczki i ponowne podpięcie, czasami dopiero łączy się po ponownym uruchomieniu silnika.

Gdy Kia nie wykrywa Iphone pojawia się komunikat o złym kablu USB (sprawdzane na 2 różnych kablach Baseus, bez zmian). System w Sorce zaktualizowany do wersji z maja, IOS 15.6.

Ma ktoś podobny problem? Na forach zagranicznych przewija się to praktycznie we wszystkich nowszych modelach.
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: Sorento MY22 i Apple CarPlay

Post autor: bocianll »

Ja miałem podobny problem w Mazdzie z Android. Kabel baseus reklamowany jako super hiper działał jak mu się chciało. Pomogła wymiana na fabryczny kabel dostarczony wraz z telefonem (OnePlus).
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Sorento MY22 i Apple CarPlay

Post autor: krgorny »

Kable Baselus nie posiadają MFI czyli certyfikacji i są tanią chińską podróbą (nie żeby sama certyfikacja coś robiła, ale zobaczcie sobie na YT jak są wykonane te kable i po prostu nie posiadają żadnych antyprzepięciowych zabezpieczeń itp). Zainwestujcie w inny kabel niekoniecznie Apple, ale żeby miał na pudełku znaczek "Made for iPhone". Ja kupiłem Aukey z kątowymi wtykami za 40 zł i działa bez zarzutu. IKEA też posiada tanie kable z MFI i też są dobrze wykonane.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sorento MY22 i Apple CarPlay

Post autor: Soplus »

Dzięki. Popróbuję w takim razie. Zależy mi na krótkim kabelku a tu wybór jest słaby.

Kupiłem Ugreen z MFI. Jutro ma być, zobaczymy.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sorento MY22 i Apple CarPlay

Post autor: Soplus »

Wygląda na to, że kabel MFI pomógł. Przejechałem na nim z 6 h i ani razu Car Play się nie rozłączył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”