Kokpit

forum użytkowników modelu Kia XCeed
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Kokpit

Post autor: krisbe »

Nie wiem czy jest odpowiednik polski. Generalnie no środek zabezpieczający powierchnie wewnątrz.
Jasne można środkami "domowymi", można też się nadziać na "profesjonalne" środki. Ja polecam tylko to co mi się sprawdza.
Good Stuff Interior Detailer np. ma efekt hydrofobowy też, więc jak pochalpiesz sobie plastik cieczą, to skrapla się i łatwo wytrzeć.

Produktów jest masa, grunt trafić na właściwy dla siebie. Też plastików jest wiele i na jednym aucie coś się spradzi, a na innym nie (chodzi mi o model/marke/wersje). Każdy komu zabezpieczałem auto widzi różnice i nie narzeka, a robię to hobbystycznie.

Specjalistów też można podzielić na lepszych i gorszych. Sam dostałem wycenę na kilak tysięcy za powłokę na XCeeda, gdzie lepszą powłoką zrobiłem to sam za ułamek ceny (jasne wiem, że są koszty, ZUS itd. ale materiał to było może 10% wyceny).
grzegosz
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:27
model samochodu: Kia Xceed

Re: Kokpit

Post autor: grzegosz »

marcinek82 pisze: 11 sie 2022, 01:16 A wogole to co to jest ten dressing? Bo mi sie z salatka kojarzy :D ma to polska nazwe?
Środek do konserwacji, tak w dużym uproszczeniu. Dressing nie czyści, tylko tworzy warstwę zabezpieczającą przed uv, blaknięciem i przywieraniem brudu.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kokpit

Post autor: marcinek82 »

Rozumie. Kiedys to sie nakladalo jakis srodek na bazie badaj silikonu, ktory przywracal kolor i zabezpieczal plastiki.
Co do kurzu to wg mnie jedynie zamkniecie auta w garazu zapobiegnie jego osadzaniu, bo na desce (jest pozioma) itp. elementach itak osiadzie itak. Chyba ze to srodek typu Plak ktory maskuje kurz.
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Kokpit

Post autor: krisbe »

O Plaku nie warto nawet wspominać. Jest masa polskich firm chemii detailingowej uznawanej na rynku, a ludzie i tak w uparte Plak i Plak..
grzegosz
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:27
model samochodu: Kia Xceed

Re: Kokpit

Post autor: grzegosz »

Dokładnie, i za niewiele więcej można mieć dużo lepszą chemię do czyszczenia. No ale co kto lubi.
Miś_Pluszowy
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:44
model samochodu: xceed 1,5

Re: Kokpit

Post autor: Miś_Pluszowy »

"Dresing" bo sprzątanie wykonujesz w dresie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”