Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Tylko przy problemach z kręgosłupem miękkie fotele to zabójstwo. Powinno być twardo i z dobrym podparciem odcinka lędźwiowego. Przy miękkich jest wygodnie owszem, tylko potem wysiadasz połamany.

Takie moje doświadczenie a mam problemy z kręgami ( początki dyskopatii).
hpk
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2022, 14:31
model samochodu: Sorento 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: hpk »

Moja Kia Sorento jest już na ostatniej prostej, we wtorek pojawiła się karta pojazdu, więc teraz leasing załatwia rejestrację, a z uwagi na mój urlop od jutra, dopiero za tydzień w piątek odbiorę auto. W każdym razie, termin z umowy miałem 15.08.2022. Więc obsuwa nieznaczna (o ile nic się nie wydarzy).
hpk pisze: 05 sie 2022, 14:36 Cześć,

czytam forum od jakiegoś czasu, widzę jak wygląda sytuacja. W maju przejąłem zamówienie z 2021 od kogoś, z planowanym terminem dostawy najpóźniej do 15.08. HEV AWD XL + Prestige.
Auto dostało numer VIN pod koniec maja, 30.06 dopłynęło do Koper. Od jakiegoś czasu stoi już w Polsce, na placu centralnym.
hpk
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2022, 14:31
model samochodu: Sorento 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: hpk »

Odnośnie autohold:
LowMan pisze: 16 sie 2022, 16:53
- autohold się wyłącza za każdym razem po wyłączeniu auta - trzeba po każdym uruchomieniu włączać od nowa. Można to obejść modułem, ale w serwisie to koszt 700-1000 z montażem.
Przesiadam się za chwilę do Sorento z Hondy Civic Type R. Tam też autohold trzeba włączyć za każdym razem, co więcej, da się go włączyć dopiero po tym, jak zapnie się pasy w samochodzie. Ale jest do tego pojedynczy przycisk przy gałce zmiany biegów, więc nie jest to jakieś skomplikowane. W Sorento to jakiś grubszy proces?

Odnośnie siedzeń, w ostatnich 6 latach miałem Octavię, Superba oraz Type R. O ile w Octavii 250 km to już był rzeczywiście ból pleców (odcinek lędźwiowy), o tyle w Superbie jak i w Type R, który ma dość twarde siedzenia, nie było w ogóle żadnych problemów.
Obserwuję też w jaki sposób mają ustawione fotele kierowcy, w większości pochylone mocno do tyłu i plecy nie przylegają do fotela w całości, więc nic dziwnego, że później problemy z kręgosłupem. O zdrowie trzeba dbać. Ja prawie zawsze do pionu fotel, całe plecy i głowa do zagłówka przylegają, z plecami od czasów Octavii, żadnych problemów.
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Ostatni miesiac jakos bez wiekszych info na forum o vinach?

14mc zaraz peknie a tu ani widu ani slychu
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

hpk pisze: 18 sie 2022, 16:42
Odnośnie siedzeń, w ostatnich 6 latach miałem Octavię, Superba oraz Type R. O ile w Octavii 250 km to już był rzeczywiście ból pleców (odcinek lędźwiowy), o tyle w Superbie jak i w Type R, który ma dość twarde siedzenia, nie było w ogóle żadnych problemów.
Obserwuję też w jaki sposób mają ustawione fotele kierowcy, w większości pochylone mocno do tyłu i plecy nie przylegają do fotela w całości, więc nic dziwnego, że później problemy z kręgosłupem. O zdrowie trzeba dbać. Ja prawie zawsze do pionu fotel, całe plecy i głowa do zagłówka przylegają, z plecami od czasów Octavii, żadnych problemów.

No co ty, prawdziwy polski kierowca to fotel max odsunięty, podparcie prawie na poziomo i łycha na kierownicy ;)
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Czekam już miesiąc (bez dwóch dni) na zwrot zaliczki. Ogólne podejście zarówno dealera jak i samego koncernu Kia do klienta jest "średnie" mówiąc delikatnie. Czasy kiedy "CCC" się skończyły (głównie z uwagi na fakt, że absolutnie wszyscy producenci odpłynęli z cenami i tanio to już było).
Osobiście marki Kia brać już pod uwagę nie będę (mimo, że kilka modeli jest całkiem fajnych).
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Bugaloo pisze: 20 sie 2022, 12:09 Czekam już miesiąc (bez dwóch dni) na zwrot zaliczki. Ogólne podejście zarówno dealera jak i samego koncernu Kia do klienta jest "średnie" mówiąc delikatnie. Czasy kiedy "CCC" się skończyły (głównie z uwagi na fakt, że absolutnie wszyscy producenci odpłynęli z cenami i tanio to już było).
Osobiście marki Kia brać już pod uwagę nie będę (mimo, że kilka modeli jest całkiem fajnych).
Sam zrezygnowales tak?

Dobrze ze ja chociaz zadatek wplacilem to bede czekal do konca :D
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

sorento pisze: 19 sie 2022, 23:41 Ostatni miesiac jakos bez wiekszych info na forum o vinach?

14mc zaraz peknie a tu ani widu ani slychu
Rzeczywiście jest słabo, a w przypadku HEVów AWD wręcz tragicznie. Nawet sympatyczny i optymistyczny zwykle sprzedawca w salonie stwierdził, że VINy "spływają bardzo powoli". Moja rada to monitujcie swoich dealerów, zawracajcie głowę, pytajcie czy ktoś może zrezygnował i wtedy szansa, że coś będzie szybciej (choć niekoniecznie lepiej :D )
paboGliwice
Posty: 47
Rejestracja: 24 maja 2022, 09:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: paboGliwice »

Bugaloo pisze: 20 sie 2022, 12:09 Czekam już miesiąc (bez dwóch dni) na zwrot zaliczki. Ogólne podejście zarówno dealera jak i samego koncernu Kia do klienta jest "średnie" mówiąc delikatnie. Czasy kiedy "CCC" się skończyły (głównie z uwagi na fakt, że absolutnie wszyscy producenci odpłynęli z cenami i tanio to już było).
Osobiście marki Kia brać już pod uwagę nie będę (mimo, że kilka modeli jest całkiem fajnych).
Sam zrezygnowałeś? Czy kupiłeś coś wcześniej. Stoję przed takim samym wyborem. Czy nie chciałeś poczekać na samochód i zaoferować go później na wolnym rynku jako nowy?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Sam zrezygnowałem (to nie G klasa żebym czekał w nieskończoność). Auto miało być do końca kwietnia, a obstawiam, że w tym roku może się nie pojawić. Od prawie 2mcy jeżdżę xc60 i absolutnie nie żałuję (choć Kia miała kilka fajnych opcji/bajerów) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”