Koszt przeglądu w ASO Kia

forum użytkowników modelu Optima
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

Można wiedzieć gdzie taki tani przegląd? ASO czy inny warsztat?
zuk30
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2021, 19:13
model samochodu: Optima Kombi 1.6 CRDI 7DCT 100kW 2018

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: zuk30 »

za przegląd po 60 tyś km zapłaciłem 1640 zł - 250zł bo miałem swój olej
Nie wiem skąd cena 550 zł /chyba że brakuje z przodu jedynki , to by się zgadzało/
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Guciu »

Ja za podstawowy (olej+filtry) zapłaciłem 400 zł we Wrocławiu Wrobud i miałem swój olej. Gdyby nie to koszt wzrasta do 600 zł (40 zł za litr oleju).
Ale za 200 zł mam najwyższą serię Millersa vs Orlen/Lotos. Chociaż pochwalić należy Wrobud bo jak tylko skończyła się umowa Kia Polska z Orlen/Lotos to zaczęli lać Totala. Zawsze ciut lepiej.

Natomiast jeżeli nie macie oleju, dochodzi do tego płyn hamulcowy, filtr powietrza czy inne czynności to może i wzrasta tak wysoko. Trudno mi określić. Za jakieś 2 miesiące będę na 80 tys. km to zobaczę.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Piotrek »

Krycha00 pisze: 25 lip 2022, 22:20 Można wiedzieć gdzie taki tani przegląd? ASO czy inny warsztat?
ASO Rzeszów, zaznaczam, że olej był mój.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Piotrek »

zuk30 pisze: 30 lip 2022, 15:18 za przegląd po 60 tyś km zapłaciłem 1640 zł - 250zł bo miałem swój olej
Nie wiem skąd cena 550 zł /chyba że brakuje z przodu jedynki , to by się zgadzało/
Cena z faktury - tyle kosztują czynności serwisowe + filtr oleju + podkładka pod korek + płyn hamulcowy i jego wymiana + przegląd blacharki.

Jak masz diesla to tam cennik i zakres czynności może być całkowicie inny.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Bandi »

Witam w najbliższym okresie czeka mnie 3 przegląd w Optimie, czyli na 90.000km moje pytanie, bo to pierwszy platny, bo mialem pakiet darmowych dwóch serwisów. Czy filtry mogą być zakupione przezemnie (pyłkowy i powietrza) same te filtry serwis wycenił mi powietrza 180 zł a pyłkowy 130 zł. Ja mam kupiony firmy mann za 60 zł i pyłkowy okolo 40 zł dla siebie, bo wymieniam częściej niż zaleca serwis. Ale czy mogę im podać moje filtry żeby zastosowali, czy nie wpłynie to na gwarancję? Bo to nie oryginalne? Czy ktoś robił serwis ze swoimi filtrami? Cały serwis wycenili mi na 1400 zł + ewentualny filtr powietrze jak będzie trzeba wymienić.
Kia Optima GT-Line SW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Piotrek »

Jedyny filtr potrzebny do utrzymania gwarancji to filtr oleju kupowany w ASO (tak mi powiedzieli), wszystkie inne mogą być twoje i nie ma z tym problemu.
Sugeruję ogarnąć też olej po swojej stronie - zawsze to będzie jakieś 200 zł w kieszeni więcej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
temudzin
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:17
model samochodu: KIA Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: temudzin »

Ja mam dziwną sytuację.. robilem przeglad na 75tys km, po czym dostalem adnotacje ze za 5tys km mam przyjechac wymienic klocki...
juz nie wspominajac ze pojechalem do chorwacji, zrobilem te 5tys km i kilka razy uzylem hamulca, to nie mam za blisko tego ASO i w ogole nie lubie wymieniac czesci, ktore tego nie wymagaja.. (klocki it arcze wymieniane przy 45tys)

Tak czy inaczej zastanawiam sie w ogole nad sensem dalszego serwisowania w ASO (OPTIMA 2019r) jak gwarancja juz obejmuje tylko skrzynie i silnik z czym nie mam najmniejszych problemow na ten moment, a musze spelniac jakies chore wymogi serwisowe..

Jak myslicie, warto to dalej ciagnac czy roznice odkladac i nawet jak cos sie stanie ze skrzynia to po prostu samemu zrobic...
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: MarcinIKS »

Ale nie masz obowiązku wymieniać tych hamulców w ASO. Na pewno nie może to być powodem do unieważnienia gwarancji, bo hamulce jej już dawno nie podlegają.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Lunar GT »

temudzin pisze: 30 maja 2023, 09:27 Ja mam dziwną sytuację.. robilem przeglad na 75tys km, po czym dostalem adnotacje ze za 5tys km mam przyjechac wymienic klocki...
Na przeglądzie oszacowali ich teoretyczną użyteczność , teraz Ci przypominają żeby mieli czyste sumienie no i ewentualnie coś zarobili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”