Rozłączanie android auto my22

forum użytkowników Kia Stinger
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Rozłączanie android auto my22

Post autor: slwkk »

Witam,

Na trasie 500km potrafi mi 20 razy rozłączyć android auto / Google maps, co jest bardzo irytujące.

Różnie, komunikat typu telefon nie odpowiada, typu kup certyfikowany kabel USB, zupełnie nic. Często pomaga odłączenie i podłączenie kabla USB, ale nie zawsze - czasem po takim odłączeniu już nie wykrywa telefonu w ogóle i pomaga np restart telefonu lub restart systemu multimedialnego (tym guzikiem po środku...).

Mam przyzwoity, firmowy, krótki kabel USB. Samsung s10e z najnowszym android stabilnym.

Stinger my22 z najnowszym softem.

Nie mam pojęcia czy to multimedia w aucie swiruja, jednak kabel, a może telefon.

Pytanie do użytkowników najnowszych Stingerow z najnowszym softem do systemu multimedialnego, najnowszym stabilnym androidem 12 (oficjalny release) i android auto - czy u Was Android auto / Google maps działa stabilnie na dłuższych trasach, nic się nie wiesza, nie rozłącza itd?

Jeśli tak to będę kombinować z innym kablem lub zmienię ostatecznie telefon.

Dzięki
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: sielik »

Firma czy długość kabla nie maja nic do rzeczy, ja mam długi kabel w oplocie greencell i działa idealnie z note 10 z android 12. Nie rozliczył nigdy w trasie. Na kablu samsunga 2 razy przy testach samochód nie zauważył podłączonego telefonu, kabel wrocil to ładowarki.
Od niedawna używam na codzień w mieście aawireless i adapter na kabelku krzak dołączonym do adaptera działa, a na takim greencell nie działa.
Kup czy też pożycz inne i protestuj, nakład niewielki a może tu tkwi problem.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: axeramm »

U mnie działa stabilnie Android TV (gmaps + poweramp) na takim grubszym kablu USB-C (chyba 120cm, nie wiem jakiej firmy, ale nie kupuję tanich kabli) z Android 12 na OnePlus 9 Pro. Niestabilnie działa u mnie tylko yanosik (na android tv, bo zwykła wersja na telefonie działa poprawnie)
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: renegade »

sielik pisze: 14 sie 2022, 20:13 Od niedawna używam na codzień w mieście aawireless...........
Gdzie kupiłeś AAWireless ?
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: sielik »

renegade pisze: 14 sie 2022, 23:32
Gdzie kupiłeś AAWireless ?
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Czemu pytasz? Tylko tam chyba oficjalnie można kupić, pomijając „biznesmenów” z Olx.
Kiedy kupiłem i reszta w wątku o aawireless na innym podforum.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: slwkk »

Ok, dzięki wszystkim, zamówiłem właśnie na allegro 5 różnych, krótkich kabli... będę testował, tym bardziej, że w weekend kolejne 1000km mnie czeka.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: renegade »

sielik pisze: 15 sie 2022, 00:13 https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Czemu pytasz? .....
No zastanawiałem się nad tym ale ceny jakieś z kosmosu, na amazonie widziałem inna odmianę 3w1 za ok 300 zł ale i tak nie wiem czy nie taniej kabelek wsadzić, niestety KIA utrudnia życie bo w modelach gdzie działa bezprzewodowe AA w nowszych modelach już nie będzie działał :evil:
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: codeer »

Ja używam AAWireless w MY22, nie wyobrażam sobie podłączania kabla co jazdę, gdzie w większości jeżdzę krótkie trasy. Co innego jakbym jeździł po jakieś 500km, wtedy podłączyć kabelek to już nie taki problem, ale i tak to jakieś utrudnienie. Ja też mam problem z rozłączaniem, ale niestety wg wielu postów na forach to problem z moim telefonem (rozłącza się z wifi jak traci zasięg sieci komórkowej), pod koniec roku zmieniam telefon i zobaczymy wtedy, ale spodziewam się, że będzie już działać. Minus po kablu to też utrata funkcji ładowania bezprzewodowego, z której chętnie korzystam. Czasami się nagrzewa albo przerywa ładowanie, ale to samo miałem bez podłączonego Androida.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: slwkk »

codeer pisze: 16 sie 2022, 09:15 Ja używam AAWireless w MY22, nie wyobrażam sobie podłączania kabla co jazdę, gdzie w większości jeżdzę krótkie trasy.
Ja też mam aawireless (kupione w pl, przepłacone, ale chciałem szybko...) w my22 i w mieście działa idealnie, krótkie trasy itd. Na długich nie da rady, bateria w telefonie się rozładuje szybko, a ładowarka indukcyjna jest bezużyteczna, telefon się przegrzewa i albo nie ładuje wcale, albo zbyt wolno. Już to przerabiałem i kończyło się na wyłączonym telefonie po jakimś czasie. Na dłuższe trasy więc zostaje tylko kabel.
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Rozłączanie android auto my22

Post autor: codeer »

Na razie jeszcze nie robiłem dłuższych tras, ale mimo nagrzewania się telefonu i tego, że czasami ładowanie jednak przerywało, to i tak zawsze miałem więcej % baterii po skończonej jeździe. Ale domyślam się, że może być tak jak mówisz na dłuższej trasie :/ Szkoda, bo niby w polifcie ładowarka miała się mniej nagrzewać...
Próbowałeś przestawić się na tryb Wifi 2.4Ghz w aplikacji AAWireless? 5Ghz może mocno nagrzewać baterię, u mnie niestety na ustawieniu 2.4 przerywa muzykę, ale może u Ciebie będzie dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”