Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

forum użytkowników modelu Optima
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

Post autor: kazaa »

Nie znalazłem nic w historii, a może ktoś ma patent / pomysł jak zdjął zew. część tylnej lampy tam gdzie jest kierunkowskaz. Mowa oczywiście o kombi, bo sedan ma chyba rewizję... wg instrukcji 2 śruby i lampa powinna wyskoczyć w stronę tyłu. Próbowałem wszystkich sił, nawet linkę przeciągnąłem, ale nie drgnie... boję się, że wyłamie ten wew. bolec.

powinno to wyglądać mniej więcej tak:
https://www.youtube.com/watch?v=AKaYxrnAYLw&t=77s
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-06-15 140103.png
kenrad
Posty: 117
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

Post autor: kenrad »

Hi,
Jak wyciągałem pierwszy raz ( z kombi z 2019, tą zewnętrzną lampę z błotnika ) to musiałem zrobić zaprawkę ponieważ zarysowałem rantem lampy lakier w wnęce gdzie siedzi lampa. Rzeczywiście lampa moim zdaniem siedzi dość mocno , ja wyciągałem we dwie osoby normalnie dłońmi , stałem w miarę blisko lampy aby klatką piersiową zablokować lampę jak wyskoczy i nie przerwać wiązki elektrycznej. Tak jak w instrukcji odkręcić pod zaślepkami dwa wkręty i użyć trochę siły ciągnąc do siebie/tyłu , fakt jest to trochę nieporęczne nie bardzo jest za co i jak złapać dłońmi. Po prostu przyłozyliśmy dłonie do powierzchni lampy i ciągnęliśmy.
Wowy
Posty: 21
Rejestracja: 12 sty 2020, 16:56
model samochodu: KIA Optima L 1.6 T-GDI 180 KM 7DCT

Re: Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

Post autor: Wowy »

Ja zakładałem hak do optimy. Też długo się zastanawiałem jak wyciagnac lampe tylna. I udalo sie calkiem prosto…
Oklej blotnik dookola lamy tasma palarska zeby lampa nie zarysowala lakieru jak juz wyskoczy. Natepnie potrzebna bedzie tacma Mc Gywera (montazowa). Naklej na lampe kolka paskow na tyle dlugich zebys zrobil z nich co w rodzaju przyklejonej linki. Stan za samochodem chwyc w dlonie przyjlejona tasme i ciagnij pociagnij do siebie - wyskoczy na pewno.

Daj znac czy sie udalo
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

Post autor: kazaa »

Wowy pisze: 08 lip 2022, 18:46 Ja zakładałem hak do optimy. Też długo się zastanawiałem jak wyciagnac lampe tylna. I udalo sie calkiem prosto…
Oklej blotnik dookola lamy tasma palarska zeby lampa nie zarysowala lakieru jak juz wyskoczy. Natepnie potrzebna bedzie tacma Mc Gywera (montazowa). Naklej na lampe kolka paskow na tyle dlugich zebys zrobil z nich co w rodzaju przyklejonej linki. Stan za samochodem chwyc w dlonie przyjlejona tasme i ciagnij pociagnij do siebie - wyskoczy na pewno.

Daj znac czy sie udalo
próbowałem, taśmy urwałem... zwykła do pakowania opierala się najdłużej, ale lampa nie drgnęła... prędze to zaczep zostanie w karoserii a lampa wyjdzie... naprawdę idiota to wymyślil
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Wymiana żarówki w tylnej lampie w kombi

Post autor: kazaa »

Ok w 3 chłopa w końcu wyszła :lol: nie powiem, żeby inżynierowie za to odpowiedzialni grzeszyli inteligencja. Jedna lampa wyszła razem z kolkiem, tak mocno trzymał... Teraz już po tym wyjeciu lampa nie ma oporów, w trasie powinno już samemu się udać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”