Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

forum użytkowników Kia Niro
x_mw
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:38
model samochodu: KIA NIRO

Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: x_mw »

Podczas jazdy w śnieżycy zapalił mi się komunikat o wyłączeniu radaru i absu. Zatrzymałem i wyłączyłem auto. Po ruszeniu było ok lecz po kilku kilometrach znowu to samo. Natomiast jak wracałem wieczorem w takich samych warunkach pogodowych wszystko ok. Trasa około 35 km w jedną stronę. Co to mogło być? Miał ktoś takie zdarzenie? Kia niro 2018.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: nagdob »

Co do radaru to sądzę, że w jedną stronę śnieg musiał mocno zacinać na przód i go zasypywał, z powrotem mogło już tego nie być. A co do ABSu trudno powiedzieć. Może te systemy są jakoś połączone innym systemem, np. trzymaniem w pasie czy coś takiego? I jakby wyłączyć ten system to może wszystko byłoby ok? Trzeba pewnie sprawdzić przy podobnej okazji.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
jakobs
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2021, 22:49
model samochodu: KIA NIRO

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: jakobs »

Co do radaru pod tablicą rejestracyjną jest radar (plastikowy kwadrat) jak się na nim zbierze śnieg to radar nie działa.Trzeba to oczyścić i wszystko wraca do normy.
x_mw
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:38
model samochodu: KIA NIRO

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: x_mw »

W serwisie potwierdzili że systemy są połączone. To dziwne że w trudnych warunkach ( śnieżyca ) ABS jest wyłączany. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: Calee »

Chyba jednak coś mylicie, też parę razy wyłączyło mi radar i nie działał tylko system wykrywania kolizji czołowej FCA oraz tempomat, żadnego błędu ABSu nie było. A nawet miałem ostre hamowanie w śniegu i czuć było że działa.

Miałem tylko dwie żółte ikonki, "wykrzyknik" oraz "dwa zderzające się samochody". Oraz komunikat że radar zablokowany i systemy wykrywania kolizji wyłączone. Może serwis myli ABS z FCA??
wiech13
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:39
model samochodu: kia niro hev

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: wiech13 »

Cześć wszystkim. Kia niro hev 2017. Rano włączam samochód. Wszytko jest ok. Czujniki działają. Po przejechaniu ok. 3 km wywala system AEB i zaraz potem LKAS. Aktywny tempomat jest sprawny czyli kamera działa i mimo że kontrolka czujników cofania przy dźwigni biegów nie świeci się czujniki cofania tez są sprawne, bo sygnalizują. Chochlik? Dodam że stało się to latem i śniegu nie ma, żeby radar zapaćkał
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: Konewka »

x_mw pisze: 23 sty 2022, 08:46 Podczas jazdy w śnieżycy zapalił mi się komunikat o wyłączeniu radaru i absu. Zatrzymałem i wyłączyłem auto. Po ruszeniu było ok lecz po kilku kilometrach znowu to samo. Natomiast jak wracałem wieczorem w takich samych warunkach pogodowych wszystko ok. Trasa około 35 km w jedną stronę. Co to mogło być? Miał ktoś takie zdarzenie? Kia niro 2018.
Odnośnie radaru:
viewtopic.php?p=40100#p40100
gzr
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2021, 10:14
model samochodu: Kia Niro L BL3 HEV 2020 r.

Re: Wyłączenie radaru i abs podczas jazdy

Post autor: gzr »

Aktywny tempomat jest sprawny czyli kamera działa
Jeśli się nie mylę to aktywny tempomat działa dzięki radarowi pod tablicą rejestracyjną a nie dzięki kamerze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”