Słabe radio

forum użytkowników modelu Optima
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

ufoshi pisze: 29 lip 2022, 18:59 U mnie też zaczęło się od radia ale po rozebraniu i złożeniu nie skalibrował się gps. Nie widzi satelit. Więc antena zamówiona - czekam. Co do tych plastikowych mocowań śrub w płetwie to żenada po prostu prawie wszystkie się urwały przy odkręcaniu. No nic trzeba będzie podkleić. Zauważyłem tez że płetwa od stingera jest chyba taka sama aczkolwiek różni się końcówką na oznaczeniu więc może pasuje, ale to tylko hipoteza.
1050zł nowa?
Daj znać czy po wymianie coś pomogło. Ja swoją oddałem do elektryka, coś tam polutował, poczyścił i jest znaczna poprawa ale muszę też chyba kupić nową bo jak na takie auto to radio jest tragiczne. Szkoda, że nie da się chyba zainstalować jakieś wzmacniacza antenowego :?
ufoshi
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: Słabe radio

Post autor: ufoshi »

Antena "nowa" przyszła. Zamontowałem i o ile gps od razu się naprawił to samo radio dalej działa średnio. TJ wykrywa bardzo wiele stacji ale jak już wjadę w jakieś trasy przez lasy to się robi całkiem słabo, więc powiedzmy że jestem w punkcie zero+. Mam wrażenie że pogorszyło się u mnie to po wprowadzeni dwbt2 ale też już teraz nie jestem do końca pewny. A u Was jak radyjko działa - pytam użytkowników nie z miast a może bardziej z obrzeży.
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

No u mnie lipa. Byłem ostatnio na Kaszubach i praktycznie nie miałem żadnych stacji, jedynie szum. Sytuacja poprawiała się bliżej dużych miast w trasie powrotnej. Mieszkam na Dolnym Śląsku, wokół dużo górek i też jest tragedia z radiem. Lecę cały czas na Bluetooth i telefon...
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Słabe radio

Post autor: GrzesB »

Albo nie macie szczęścia do zasięgu w regionach, którymi jeździcie albo faktycznie problemy z radiem. Trasy drogami krajowymi w ostatnich tygodniach pomorze zachodnie, kujawy, mazowsze - bez problemów. Nawet moim zdaniem polepsza się zasięg DAB+.
Optima GT (2018)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Słabe radio

Post autor: Marcin_1976 »

artic82 pisze: 19 sie 2022, 17:07 No u mnie lipa. Byłem ostatnio na Kaszubach i praktycznie nie miałem żadnych stacji, jedynie szum. Sytuacja poprawiała się bliżej dużych miast w trasie powrotnej. Mieszkam na Dolnym Śląsku, wokół dużo górek i też jest tragedia z radiem. Lecę cały czas na Bluetooth i telefon...
Ewidentnie problem z anteną
maciej.pyza
Posty: 55
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Słabe radio

Post autor: maciej.pyza »

Trasa Suwałki Warszawa Lublin Rzeszów i droga powrotna żadnych zakłóceń, czyli może leżeć problem z antena lub wzmacniaczem
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

artic82 pisze: 19 sie 2022, 17:07 No u mnie lipa. Byłem ostatnio na Kaszubach i praktycznie nie miałem żadnych stacji, jedynie szum. Sytuacja poprawiała się bliżej dużych miast w trasie powrotnej. Mieszkam na Dolnym Śląsku, wokół dużo górek i też jest tragedia z radiem. Lecę cały czas na Bluetooth i telefon...
Ja mam bardzo dziwne wrażenie, że zdupczyło się to po ostatniej aktualizacji softu. Nie wiem na ile może to mieć wspólnego z tym problemem i co ten soft mógł tam zepsuć ale od momentu wgrania nowego radio przestało praktycznie odbierać. Też wspomagam się telefonem ale to jest żenujące żeby w samochodzie za ponad 100tys zł radio źle grało. W maluchu mi odbiera w miejscu gdzie w tym gruzie są problemy. Boże jeszcze rok z tym złomem... :cry:
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Słabe radio

Post autor: MarcinIKS »

Ale jak macie problem z radiem to szumi Wam ono czy jest totalna cisza? Bo jak jest cisza to macie włączoną funkcję redukcji szumów, która działa debilnie. Wystarczy, że trochę słabszy sygnał i wycisza dźwięk w ogóle.
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

U mnie pierwsze co wyłączyłem to redukcja szumów ale to tylko zmniejszyło głośność szumu :lol: który odbiera radio...
Żadnych stacji. U mnie problem chyba z anteną i jest zwarcie na cewce. Orientuje się ktoś czy z innego modelu pasuje płetwa do kombi? Musi być radio plus GPS w jednym. Są używane ale np ze stingera
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”