Opcje finansowania ....

forum użytkowników modelu Sorento
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: kejdzejejdzem »

nagdob pisze: 18 lut 2022, 09:13
kejdzejejdzem pisze: 17 lut 2022, 21:46
nagdob pisze: 17 lut 2022, 07:47
Ale jest jeszcze coś takiego jak koszty w firmie. Jak ktoś potrzebuje dużych, to tylko niestety leasing i to jak najkrótszy. Co z tego, że kupisz za gotówkę, jak przez 60 miesięcy (5 lat) możesz odliczyć max. 150 tys. Czyli amortyzacja miesięczna to zaledwie 2500 zł. Średnio to.
Niby tak ale jak spłacisz w 2 lata samochód to będziesz brał kolejny aby tylko mieć koszty? A to że odliczysz sobie te 50 tys więcej czyli nie zapłacisz 10 k podatku to i tak ten " zysk " podatkowy oddasz mniej wiecej leasingodawcy
Na dzień dzisiejszy np. przez okres 30 miesięcy (tj. cały okres leasingu i max 150 tys. zł) wychodzi mi, że leasingodawcy oddam niecałe 7%. A podatek wynosi 32% (bo to drugi próg oczywiście). Czyli i tak jesteś 25% do przodu.
Ok nie brałem pod uwagę że ktoś jest na książeczce przychodów rozchodów - chyba tak się nazywa i ma próg podatkowy 32%.

Jaką masz taktykę po zakończeniu wrzucania fury w koszty, szukasz kolejnych kosztów na siłę czyli sprzedajesz "stary " i kupujesz nowy? czy płacisz wtedy już 32 % ?
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: nagdob »

kejdzejejdzem. Myślę, że każde gospodarstwo domowe to przypadki indywidualne. Ci, co są na etatach nie mają tego typu problemów. Płacą to co w przepisach. Ale jak chociaż jedno z nich prowadzi działalność, to jest kilka możliwości, zwłaszcza, że jak ten drugi jest na etacie, powiedzmy też niezłym. Od tego roku wzrósł znacznie próg podatkowy, więc będzie trochę łatwiej rozłożyć koszty, mam oczywiście na myśli wspólne opodatkowanie. A tą możliwość daje niestety tylko KPiR no i rozliczanie wg skali. A jeżeli chodzi o przyszłość, czyli co dalej po leasingu, to podejmuję decyzje na bieżąco. Trzeba przeliczyć, przemyśleć i wybrać najlepsze rozwiązanie. Można np. przejść na rok na liniówkę, albo jeszcze coś innego. Auto można też wymienić, czyli darowizna, sprzedaż, nowe. Wszystko zależy od sytuacji w danej chwili, roku, przepisach itd. itp. Ot taka indywidualna analiza. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: inquis »

Pytanie dla tych, którzy planują sfinansować, ew. sfinansowali zakup Sorki jako osoby fizyczne. Jak wiadomo, kredyt proponowany przez Paribas za pośrednictwem Kii jest po prostu zbójecki (np. 130 tys. na 10 lat rata miesięczna 1773 :o ), stąd pytanie czy ktoś z Was dostał ofertę, ew. brał kredyt - leasing konsumencki w innym banku i jak to wyszło? Ostatnio, bo jak wiadomo rok temu była całkiem inna sytuacja...
Michał Krupiński
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2021, 14:54
Kontakt:

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
inquis pisze: 11 lip 2022, 12:12kredyt proponowany przez Paribas za pośrednictwem Kii jest po prostu zbójecki (np. 130 tys. na 10 lat rata miesięczna 1773 :o )
Przeliczyłem sobie liczby, które podałeś i RRSO wynosi 10,76%. Więc to nie jest drogo. Sam Wibor wynosi ok. 7% (w zależności który), więc jak na kredyt samochodowy to jest niska marża. Ciężko będzie pewnie znaleźć coś tańszego.

Niestety wysokie stopy procentowe w połączeniu ze stosunkowo długim okresem kredytowania daje taki efekt (ratę) - po prostu zbiera się dużo odsetek. :(
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 11 lip 2022, 12:12 Pytanie dla tych, którzy planują sfinansować, ew. sfinansowali zakup Sorki jako osoby fizyczne. Jak wiadomo, kredyt proponowany przez Paribas za pośrednictwem Kii jest po prostu zbójecki (np. 130 tys. na 10 lat rata miesięczna 1773 :o ), stąd pytanie czy ktoś z Was dostał ofertę, ew. brał kredyt - leasing konsumencki w innym banku i jak to wyszło? Ostatnio, bo jak wiadomo rok temu była całkiem inna sytuacja...
Musisz po prostu sprawdzić oferty różnych banków. Jeżeli chodzi o leasing to niezłą ofertę daje Getin Bank, ale nie wiem jak konsumencki.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Opcje finansowania ....

Post autor: inquis »

Jeśli 90% kosztów plus prowizja to dziś normalne, to nie pozostaje mi nic innego jak intensywnie ciułać kasę. Do grudnia, kiedy po 1,5 roku może zamowione auto dostanę, powinienem dać radę... :x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”