Dziennikarz

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
swirek

Dziennikarz

Post autor: swirek »

Jest tu ktoś, kto chciałbym zostać dziennikarzem? Zastanawiasz się czy wykształcenie w tym zawodzie jest niezbędne? Interesują Cię zarobki? Mam nadzieję, że może zaspokoiłem czyjąś ciekawość. :)
Artjoms

Re: Dziennikarz

Post autor: Artjoms »

Mam znajomego, który skończył studia dziennikarskie, zna 2 języki a pracuje w administracji jednej z kopalni na Dolnym śląsku. Czasami ciężko trafić z zawodem.
annazi

Re: Dziennikarz

Post autor: annazi »

Teraz 3/4 społeczenstwa pracuje nie w swoim zawodzie. Oczywiście fajnie jest się kształcić w tym co się chce robić w życiu ale niestety teraz to wszytsko idzie na marne
Bartosz G
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2016, 07:55
model samochodu: ceed

Re: Dziennikarz

Post autor: Bartosz G »

Raczej ten zawód stracił na wartości w dobie internetu. Teraz każdy może robić dziennikarstwo - np na blogu, przez co zarobki w tym fachu są śmieszne
idzik_kamil
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2016, 11:56
model samochodu: ceed
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennikarz

Post autor: idzik_kamil »

Dokładnie. Po dobrych studiach może znajdzie się praca, ale też niekoniecznie. Ryzykowny zawód.
Krystal54

Re: Dziennikarz

Post autor: Krystal54 »

No niestety mów kuzyn nic nie znalazł po studiach, a był jednym z lepszych studentów na roku ;/ życie..
kiajol

Re: Dziennikarz

Post autor: kiajol »

Dziennikarz i dziennikarz to dwie różne osoby. Są dziennikarze w TVN i Polsat. Dużo jest tych różnic.
henri
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2017, 13:34
model samochodu: KIA Rio

Re: Dziennikarz

Post autor: henri »

Po pierwsze - studia dziennikarskie są kompletnie bez sensu. Wiem, bo siostra studiowała. Tak na dobrą sprawę nie trzeba mieć specjalnych studiów, by zajmować się dziennikarstwem, czy ogólnie pracować w mediach. Lepiej ukończyć inny kierunek, a dziennikarstwo uprawiać czysto z pasji, nawet jeżeli podejmie się stałą pracę w tym zawodzie. I to, że ktoś był najlepszym studentem na roku nie ma nic do rzeczy. Na dziennikarstwie podobno kładzie się do głowy mnóstwo teorii i ktoś kto nawet był wybitny z tych nauk medioznawczych to niekoniecznie znalazł pracę w branży. Bo ta teoria nijak się ma do tego zawodu. Siostra mówiła, że lepiej zawodowo wyszli ci, którzy wiecznie opuszczali zajęcia, bo łączyli studia z pracą w mediach i nabywali doświadczenia, niż ci którzy byli tacy pilni, siedzieli z nosem w książkach, a po studiach niczego praktycznego nie potrafili. W gazecie, radiu czy telewizji nie interesuje ich medioznawstwo tylko praktyczne umiejętności. Także takie kształcenie się od strony dziennikarskiej jak np. studia to moim zdaniem strzał w kolano i strata czasu.
renada

Re: Dziennikarz

Post autor: renada »

Dziennikarz to już puste słowo jak słucham wypowiedzi dziennikarzy to nie mają dykcji ,jakieś przerywniki w formie yyyyyyyy nie potrafię powiedzieć prawidłowo nazwisk. Trzeba pracować nad tym co się mówi i jak się mówi w szkołach testy pisemne a co to za nauka mowo polsko płacz.
Wahacz

Re: Dziennikarz

Post autor: Wahacz »

Wydaje mi się, że akurat do tej profesji studia nie są potrzebne. Aby być dziennikarzem - w zależności czy radiowym, telewizyjnym czy papierowym trzeba mieć pewne predyspozycje (np. głos dla osób idących do radia), połączone z treningiem praktycznym - a to najskuteczniej zdobywa się w "prawdziwym świecie". Czy to pisząc po prostu samemu czy też czytając wiele książek, artykułów, pogłębiając swój zasób słów albo poznając nowe style pisania. Są kierunki i zawody, w których studia bardzo pomagają np. techniczne jakaś elektronika, ale dziennikarstwo lepiej jest "masterować" samemu. Ja np. w taki sposób działałem - zawsze lubiłem pisać, jako nastolatek czytałem dużo i teraz to procentuje, bo piszę na swojego moto-bloga i wszyscy mówią, że fajne teksty tworzę, a nigdy nie byłem nawet na kursie dziennikarskim. Dlatego gorąco polecam samemu ćwiczyć - czytać, pisać, stworzyć właśnie jakiegoś bloga żeby mieć motywację, żeby coś tworzyć nawet na początku jako hobby. Warto też iść w stronę wideo, bo jednak wszystko wskazuje na to, że w przyszłości ludzie coraz mniej będą czytać, a coraz więcej oglądać. Sam to obserwuję, bo mam też kanał na YT i interakcje, społeczność jaka się wokół niego wytwarza względem strony WWW jest zdecydowanie większa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”