Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
a7x2904
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2022, 19:13
model samochodu: Ceed SW 1.5 manual Business Line + AEB Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: a7x2904 »

szpakowski pisze: 30 cze 2022, 22:49
KobiBe pisze: 30 cze 2022, 20:18
szpakowski pisze: 30 cze 2022, 19:38 Zamówienie 30 marca - odbiór 30 czerwca, czyli równo trzy miesiące. Kia Ceed SW 1.5 manual BL z pakietem bezpieczeństwa.
No i pięknie. A po jakim czasie został nadany VIN?
W sumie to nie wiem kiedy nadali vin. W pierwszych dniach czerwca zajechałem z ciekawości do salonu i otrzymałem informację, że samochód jest już wyprodukowany i jest już w Polsce. 9 czerwca dostałem wszystkie dokumenty do rejestracji. Samochód był w salonie 27 czerwca. Zamontowali mi jeszcze czujniki parkowania z przodu i dzisiaj był odbiór.
Pokażesz jakieś zdjęcia z przodu i środku auta jak zamontowali Ci te czujniki? Sam się nad tym zastanawiam.
szpakowski
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2022, 21:01
model samochodu: Ceed III SW 1.5 T-GDI BL AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szpakowski »

Czujniki są czarne, niby można je pomalować ale raz, że to dodatkowy koszt a dwa podobno czułość się zmiejsza po nałożeniu lakieru. Na moim Dark Penta Metal wygląda to przyzwoicie, przy innym kolorze pewnie przydało by się malowanie. Czyjniki zintegrowane są z komputerem tak jak z czujnikami fabrycznymi i odległość wyświetla się na ekranie. Włącznik zamontowany po lewej stronie od kierownicy w skrzynce z bezpiecznikami, tak więc jest niewidoczny. Teraz mam tylko takie zdjęcie jak będzie trzeba, napisz zrobię lepsze. Jak dla mnie wyszło całkiem nieźle.
Załączniki
IMG_20220701_080526.jpg
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: wercc »

szpakowski pisze: 01 lip 2022, 08:18 Czujniki są czarne, niby można je pomalować ale raz, że to dodatkowy koszt a dwa podobno czułość się zmiejsza po nałożeniu lakieru. Na moim Dark Penta Metal wygląda to przyzwoicie, przy innym kolorze pewnie przydało by się malowanie. Czyjniki zintegrowane są z komputerem tak jak z czujnikami fabrycznymi i odległość wyświetla się na ekranie. Włącznik zamontowany po lewej stronie od kierownicy w skrzynce z bezpiecznikami, tak więc jest niewidoczny. Teraz mam tylko takie zdjęcie jak będzie trzeba, napisz zrobię lepsze. Jak dla mnie wyszło całkiem nieźle.
Dzięki, jaki koszt tych czujników? Szkoda, że nie ma fabrycznie..
szpakowski
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2022, 21:01
model samochodu: Ceed III SW 1.5 T-GDI BL AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szpakowski »

Mam wersję BL. Fabryczne czujniki były chyba dopiero w BL Plus i GT-line. Gdyby je polakierować wyglądały by prawie jak fabryczne. Na prawdę nie ma się do czego przyczepić, są płaskie, praktycznie nie wystają ponad powierzchnię zderzaka. Doszedł jedynie dodatkowy włącznik którego i tak nie widać, bo jest pod klapką. Koszt z montażem 1600.
a7x2904
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2022, 19:13
model samochodu: Ceed SW 1.5 manual Business Line + AEB Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: a7x2904 »

szpakowski pisze: 01 lip 2022, 08:55 Mam wersję BL. Fabryczne czujniki były chyba dopiero w BL Plus i GT-line. Gdyby je polakierować wyglądały by prawie jak fabryczne. Na prawdę nie ma się do czego przyczepić, są płaskie, praktycznie nie wystają ponad powierzchnię zderzaka. Doszedł jedynie dodatkowy włącznik którego i tak nie widać, bo jest pod klapką. Koszt z montażem 1600.
Czyli jeździsz mając cały czas włączone przednie czujniki? Jak to się zachowuje w korku? Musisz uważać żeby za blisko nie podjechać żeby nie pikało?
szpakowski
Posty: 15
Rejestracja: 24 kwie 2022, 21:01
model samochodu: Ceed III SW 1.5 T-GDI BL AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szpakowski »

Działa tak samo jak oryginał czyli cały czas włączone. Wczoraj odebralem samochód jeszcze nie miałem okazji przetestować jak to się dokładnie zachowuje. Jak na razie zapiszczało tylko przy parkowaniu.. Jak podjedziesz za blisko poprzedzającego Cię samochodu to pewnie piszczy.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

W oryginale decydujesz w ustawieniach, kiedy czujniki przednie mają się aktywować. Można zdecydować czy ma się to dziać po wcześniejszym włączeniu wstecznego biegu czy też przy niskiej prędkości (o ile pamiętam poniżej 10km/h). Wyłączą się automatycznie gdy prędkość wzrośnie chyba do 20km/h. Dodatkowo możesz w każdej chwili dezaktywować (jednocześnie przednie i tylne) przyciskiem przy dźwigni zmiany biegów.

Właśnie przez to, że te funkcje nie są obsługiwane w wersji akcesoryjnej, dostajesz dodatkowy włącznik.
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: wercc »

szpakowski pisze: 01 lip 2022, 08:55 Mam wersję BL. Fabryczne czujniki były chyba dopiero w BL Plus i GT-line. Gdyby je polakierować wyglądały by prawie jak fabryczne. Na prawdę nie ma się do czego przyczepić, są płaskie, praktycznie nie wystają ponad powierzchnię zderzaka. Doszedł jedynie dodatkowy włącznik którego i tak nie widać, bo jest pod klapką. Koszt z montażem 1600.
Dzięki, jestem ciekaw jaki jest koszt z lakierowaniem na Lunar Silver. Pytanie czy faktycznie będzie wyglądało OK i nie będzie dużych widocznych różnic, ale powinno być dobrze, zderzak to też plastik :D

Chętnie bym się skusił na to..
pumpplow
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2022, 16:00

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pumpplow »

Lakierowanie to dodatkowe 300 zł, całość 1900 zł.
pido
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2022, 22:46
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pido »

Od 1. lipca jest nowy cennik. Ceny wszystkich wersji Ceeda wzrosły o 3000 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”