Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Dealerzy jeszcze nie wiedzą, jakie będą zmiany. Jeśli zrobią to samo co z EV6 czy Ionic (większy aku) to czarno to widzę. Do tego dochodzi jeszcze śledztwo w DE w sprawie ew. fałszowania wyników spalania diesla https://moto.pl/MotoPL/7,175394,2863155 ... lgate.html

Może być grubo (bo Kia się nie wywinie tak jak Holzwagen...).
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Soplus pisze: 29 cze 2022, 14:36 Jeśli zrobią to samo co z EV6 czy Ionic (większy aku) to czarno to widzę.

A co zrobili?:)
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Wprowadzili istotne zmiany w nowym MY (więsze aku) i rozwiazali umowy, gdzieś tak czytałem.

Było też info o Ceed w automacie https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... sz/704qbt6
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Starczy, że dadzą prawdziwe światła full LED i już będzie pretekst do kombinacji. Nie skończy się na dopłatach rzędu 5-8k, będą chcieli wyciągnąć dużo więcej. Tak czy siak, najbliższe miesiące zapowiadają się ciekawie 8-)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Kia i tak utrzymuje minimum przyzwoitości gwarancją ceny. W PSA jak zacząłem się przymierzac do C5X sprzedawca szybko mi wyjaśnił, że możemy złożyć zamowienie, ale bez ceny. Jak się wyprodukuje, to sie dowiem ile kosztuje :D Tak w ogole, jak mi tłumaczył, na ten model szykowane są podwyżki, a to, co mieli na placu, już zarezerwowane :oops: Co za czasy, przyjdzie pozostać przy hdi...
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Na Sorkę od lipca nowy cennik. Ma nie być rewolucyjnych zmian, więc obawa anulowania zamówień niewielka. Teraz wg. sprzedawcy z Wrobudu w produkcji są auta zamówione w lipcu-sierpniu i - uwaga - liczy się termin podpisania zamówienia przez klienta, a nie zamówienia np. przez centralę. Ja przejąłem na początku października zamówienie lipcowe z listy i termin realizacji pierwotnie miałem liczony od lipca, teraz już od października...
P.S. Jeśli ktoś chce PHEVA, to klient zrezygnował we Wrobudzie i jest dostępny.
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

inquis pisze: 30 cze 2022, 09:52 Na Sorkę od lipca nowy cennik. Ma nie być rewolucyjnych zmian, więc obawa anulowania zamówień niewielka. Teraz wg. sprzedawcy z Wrobudu w produkcji są auta zamówione w lipcu-sierpniu i - uwaga - liczy się termin podpisania zamówienia przez klienta, a nie zamówienia np. przez centralę. Ja przejąłem na początku października zamówienie lipcowe z listy i termin realizacji pierwotnie miałem liczony od lipca, teraz już od października...
P.S. Jeśli ktoś chce PHEVA, to klient zrezygnował we Wrobudzie i jest dostępny.
Ja podpisalem w czerwcu i brak VINu nadal :P
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

sorento pisze: 30 cze 2022, 10:26
inquis pisze: 30 cze 2022, 09:52 Na Sorkę od lipca nowy cennik. Ma nie być rewolucyjnych zmian, więc obawa anulowania zamówień niewielka. Teraz wg. sprzedawcy z Wrobudu w produkcji są auta zamówione w lipcu-sierpniu i - uwaga - liczy się termin podpisania zamówienia przez klienta, a nie zamówienia np. przez centralę. Ja przejąłem na początku października zamówienie lipcowe z listy i termin realizacji pierwotnie miałem liczony od lipca, teraz już od października...
P.S. Jeśli ktoś chce PHEVA, to klient zrezygnował we Wrobudzie i jest dostępny.
Ja podpisalem w czerwcu i brak VINu nadal :P
Jedyne, co obecnie pozostaje, to upajać się rosnącymi cenami i tym, że swoją ofertę masz z gwarancją ceny, bo to coraz rzadsze zjawisko :lol:
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

To prawda. Bodaj w zeszłym tygodniu był artykuł potencjalnego klienta chcącego kupić samochód elektryczny. Był w kilku salonach KIA, Hyundai, Skoda, Peugeot i chyba jeszcze dwa inne i konkluzja była taka, że owszem możesz zamówić samochód (jeśli możesz, bo zamówienia na KIA EV6 do końca czerwca są wstrzymane) ale nie wiesz kiedy otrzymasz i za ile i w jakiej wersji wyposażenia. Lovely!
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Od jutra idzie produkcja MY23. W przeciagu kilku dni powinien byc juz rozeslany newsletter do dealerow o zmianach MY22/MY23
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”