Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

forum użytkowników Kia Niro
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

Post autor: lukkasz »

Takie pytanko. Jaki kabel dostaje się w standardzie z autkiem? Zakładam, że z nowym niro ev będzie podobnie.

Jak to wyglądało z e-niro?
Jest jakiś kabel/przejściówka do podłączenia pod gniazdko 1 lub 3 fazowe?
Czy tylko type 2 to type 2 ?
szczurek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2022, 19:18

Re: Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

Post autor: szczurek »

Kabla Type2 do Type2 nie dostajesz, to platna opcja.

Do EV6 daja ladowarke do gniazda 230V ktora osbluguje max 12A. Nie ma zadnych przejsciowek z sily, taka mozesz kupic sam np. na Allegro.
Da starej eniro dawali to samo, tylko nie pamiatam czy na pewno tej samej mocy

Prad 12A to okolo 2.7kW poboru, po odjeciu strat przesylu i konwersji AC/DC , bateria jest ladowana moca max 2.5kW czyli jak podaje KIA 27.5godz do 100% dla NIRO 2023

Maciej
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

Post autor: lukkasz »

Nie mogę właśnie znaleźć w internecie bo tak w sumie tych nowych Niro EV zbytnio nie dostarczają póki co, ale pewnie to samo co w EV6 i e-niro.

Mam nadzieję, że zrobili jakiś upgrade i jest ładowarka 16A. Z drugiej jednak strony i tak widzę, że trzeba zainwestować w ładowarkę siłową skoro nie dają nic takiego w zestawie.

Teraz takie pytanie laika. Czy potrzeba specjalnej ładowarki jak np. takie coś:
solarne.info/ladowarka-przenosna-zencar-11kw-16a-3-fazy-typ-2-p-2098.html?gclid=Cj0KCQjw8O-VBhCpARIsACMvVLPJ4_7mz2SsDiXe3DtJVsR1Bzrjko3NQ0u-FwxHFS5IscE4FJSUa34aAqSWEALw_wcB

Czy jakiaś przejściówka z siły na type 2. W specyfikacji niro jest opisane, że jest ładowarka pokładowa 11kw. Co to znaczy?
szczurek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2022, 19:18

Re: Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

Post autor: szczurek »

Raczej nie zalacza do NiroEV ladowarki 16A jednofazowej bo malo ktore gniazda 230V sa na to przygotowane. max bedzie pewno 12A jak w starym e-niro.

Ladowarka pokladowa 11kw oznacza ze tyle max samochod przyjmie z pradu zmiennego czyli AC: czyli ze slupka AC 11kw czy 22kw,albo z potocznie nazywanej ladowarki na sile 11kw czy 22kw zakonczonej type2 takiej jak podales link.

Ta co podales jest ok, bo obsluguje sile 11kw czyli 3x16A i ma type2 jak potrzeba.
Jej pewna wada mala regulacja pradu, tylko 10A albo 16A jesli dobrze rozumiem opis.
Lepiej aby aby miala przykladowo krokowo 10A,11A,12A,14A,15A,16A.

Maciej
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Jaki kabel dostaliście w standarcie z e-Niro?

Post autor: lukkasz »

Ja w garażu mam 25A bezpiecznik więc i tak będę ładował 3x16A.

Według specyfikacji ładowanie to zajmie 6 godz. 20 min ale jak rozumiem od 0 do 100% a takiego nie będę pewnie wykonywał nigdy.
Zakładając utrzymywanie bateri 20-80 to niecałe 5h. Tyle na domowe warunki mi wystarczy w zupełności, żeby przez noc podładować auto.

Dzięki za informacje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”