Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Bassastral
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:12
model samochodu: Kia Proceed 7DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bassastral »

Marcin_1976 pisze: 23 cze 2022, 13:21
Marcin_1976 pisze: 17 cze 2022, 01:40
Marcin_1976 pisze: 23 maja 2022, 10:49 Wracając do głównego wątku. Po mojej anulacji Ceeda SW w dieslu z lutego 2022 zamówiłem w czwartek Proceeda GT Line . W trakcie zamawiania dealer sprawdził czy był jakiś w kolorze białym do produkcji. Były tylko w perle, więc dopłaciłem. Sprzedawca powiedział, że nie da mi gwarancji, że akurat jeden z 5 do produkcji uda mi złapać i nie może mi tego obiecać. Inaczej do 180 dni zgodnie z zapisami umowy. W czwartek zamówienie, w sobotę potwierdzenie, że moje auto zostało wyprodukowane.

Cena z maja. Wysokość rabatu z lutego + welur dywaniki, mata do bagażnika i podświetlenie wnęk na nogi.
Trwa rejestracja auta i formalności z leasingiem. Auta jeszcze fizycznie nie ma w salonie. Odbiór pod koniec czerwca
Dziś auto zarejestrowane. Jutro tablice w salonie. Tylko nie ma ich do czego przykręcić :D Salon napisał do Kia, kiedy do nich dojedzie i czeka na info. W myśl powiedzenia z filmu Bareji nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi? :D
Moje podobnie, zarejestrowane, ale nie ma do czego przykręcić blach :D
Nikt nie zna terminu dostarczenia pojazdu do dealera.
U którego / w jakim mieście zamawiałeś pojazd?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marcin_1976 »

Bassastral pisze: 27 cze 2022, 15:17 Moje podobnie, zarejestrowane, ale nie ma do czego przykręcić blach :D
Nikt nie zna terminu dostarczenia pojazdu do dealera.
U którego / w jakim mieście zamawiałeś pojazd?
Dziś dzwoniłem zapytać czy dealer dostał jakąś odpowiedź z Kia Polska. Na tą chwilę dealer ma zafakturowanych aut, które normalnie już wydawałby i ma opóźnienie na ponad 50 samochodów na dwa salony. Z ich doświadczenia w chwili obecnej od zafakturowania auta wjeżdża ono po około 3 tygodniach. Piekary Śląskie
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

Ciekawostka od znajomych: zamówili w grudniu fiestę ST, zapewniali ich, że zostanie wyprodukowana i dostarczona bez problemów, wczoraj przysłali im pisemko, że jej nie wyprodukują. Zapewnienia padły ze strony zarówno dealera jak i ford polska, zwodzili ich do samego końca, bo jeszcze parę dni temu pytali.
Bassastral
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:12
model samochodu: Kia Proceed 7DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bassastral »

Marcin_1976 pisze: 27 cze 2022, 18:18
Bassastral pisze: 27 cze 2022, 15:17 Moje podobnie, zarejestrowane, ale nie ma do czego przykręcić blach :D
Nikt nie zna terminu dostarczenia pojazdu do dealera.
U którego / w jakim mieście zamawiałeś pojazd?
Dziś dzwoniłem zapytać czy dealer dostał jakąś odpowiedź z Kia Polska. Na tą chwilę dealer ma zafakturowanych aut, które normalnie już wydawałby i ma opóźnienie na ponad 50 samochodów na dwa salony. Z ich doświadczenia w chwili obecnej od zafakturowania auta wjeżdża ono po około 3 tygodniach. Piekary Śląskie
W ramach ciekawostki, w Katowicach ta sama sytuacja, samochód zlecony do transportu na początku czerwca, klienci oczekują na taki transport około 1,5-2msc :)))
Przewoźnik wyjasnia, ze to przez braki kierowców, nikt nic nie wie, a faktura zapłacona, tablice czekają.
Hamil1948
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2022, 16:58

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hamil1948 »

Wczoraj dostałem telefon o nadaniu numeru VIN.
Zamówienie z 17 pazdziernika. GT full z panorama
Greggregor
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:27
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: Greggregor »

Zamówienie z 2 pażdziernika GT +AEB. i dalej cisza .
Mateo
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2022, 16:29

Re: Dostawa polifta

Post autor: Mateo »

Zamówienie z 13.10 full gt z panorama, Dark penta metal. Info z wczoraj, ze samochód ma nadany wstępny numer VIN
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marcin_1976 »

Marcin_1976 pisze: 27 cze 2022, 18:18
Bassastral pisze: 27 cze 2022, 15:17 Moje podobnie, zarejestrowane, ale nie ma do czego przykręcić blach :D
Nikt nie zna terminu dostarczenia pojazdu do dealera.
U którego / w jakim mieście zamawiałeś pojazd?
Dziś dzwoniłem zapytać czy dealer dostał jakąś odpowiedź z Kia Polska. Na tą chwilę dealer ma zafakturowanych aut, które normalnie już wydawałby i ma opóźnienie na ponad 50 samochodów na dwa salony. Z ich doświadczenia w chwili obecnej od zafakturowania auta wjeżdża ono po około 3 tygodniach. Piekary Śląskie
U mnie bez zmian. Coś tam zjeżdża raz na tydzień, ale nie moje... Na razie jadą auta z fakturą dla dealera z początku czerwca
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marcin_1976 »

Mifamis pisze: 17 cze 2022, 10:39 No to chyba rekord w szybkości produkcji i dostawy w obecnym czasie. Rozumiem, że ten zamówiony Proceed 1,5 GT Line, to był ze skrzynią manualną.
Nadrabiają czas z produkcji szybkością dostawy auta spod Łodzi do salonu. :D
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marcin_1976 »

Marcin_1976 pisze: 23 maja 2022, 10:49 Wracając do głównego wątku. Po mojej anulacji Ceeda SW w dieslu z lutego 2022 zamówiłem w czwartek Proceeda GT Line . W trakcie zamawiania dealer sprawdził czy był jakiś w kolorze białym do produkcji. Były tylko w perle, więc dopłaciłem. Sprzedawca powiedział, że nie da mi gwarancji, że akurat jeden z 5 do produkcji uda mi złapać i nie może mi tego obiecać. Inaczej do 180 dni zgodnie z zapisami umowy. W czwartek zamówienie, w sobotę potwierdzenie, że moje auto zostało wyprodukowane.

Cena z maja. Wysokość rabatu z lutego + welur dywaniki, mata do bagażnika i podświetlenie wnęk na nogi.
I dojechał.... Reasumując:
19.05. zamówienie do produkcji auta już z puli widocznych VIN w systemie,
21.05. info od dealera, że załapałem się i wyprodukowane,
08.06. dealer został zafakturowany. Auto w PL?
14.06. dealer dostał dokumenty auta, rozpoczęcie formalności z leasingiem i rejestracją.
23.06. auto zarejestrowane
11.07. auto dojechało do salonu.
13.07. mogę odbierać (przegląd 0, przygotowanie do wydania) lub 15.07. z zamontowanym podświetleniem wnęk.
Lecę na urlop więc odbiorę dopiero w czwartek 21.07.

Podsumowując 2 miesiące. ProCeed GT-Line 1,5, manual, biała perła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”