Tempomat adaptacyjny ACC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dktr
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2022, 14:44
model samochodu: Kia Xceed

Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Dktr »

Witam. Czy da się wyłączyć funkcję "adaptacyjny" w tempomacie? Bardzo irytuje mnie to zwalnianie już 100 metrów od samochodu na autostradzie. Do tego stopnia, że zaprzestałem używania tempomatu. Zależy mi na tym, żeby został sam tempomat bez funkcji monitorowania pojazdu poprzedzającego.
Pozdrawiam
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Medcham »

Nie masz na kierownicy regulacji dystansu między samochodami?
Zajrzyj do instrukcji.
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Deepsea »

Da się jeździć, po Polsce udaje mi się na 3 kwadracie, czasem 4, ale po Francji 1 to ledwo daje radę. Nie jestem pewny, ale jakoś można było wyłączyć adaptacyjny przez przytrzymanie czegoś.
randri
Posty: 148
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: randri »

Najpierw przycisk włączenia tempomatu potem Na kierownicy przyciskiem odległości "samochodzik z liniami poziomymi" dłużej niż 2 sekundy i wybierasz czy ma być ACC czy CC.
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Sprotek »

Deepsea pisze: 26 cze 2022, 20:28 Da się jeździć, po Polsce udaje mi się na 3 kwadracie, czasem 4, ale po Francji 1 to ledwo daje radę. Nie jestem pewny, ale jakoś można było wyłączyć adaptacyjny przez przytrzymanie czegoś.
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega problem? Nigdy nie jeździłem z tempomatem adaptacyjnym. Chciałem kupić auto z takim tempomatem, ale w ramach kompromisów finansowych zrezygnowałem. Zalety są oczywiste, wady też ma?
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: PowerMario1978 »

Myślę że główny problem jest taki że trzymamy za małe odległości do aut poprzedzających na autostradach. Jeśli ktoś lubi jazdę na zderzaku to faktycznie może zdziwiony gdy auto utrzymuje dystans 100m :o Jest 3 czy 4 poziomy regulacji.
Ja jeździłem tylko na jazdach testowych i dla mnie było ok, ale być może na dłuższej trasie w gęstym ruchu odczucia są inne.
Dla mnie ACC też był priorytetem i dla niego wybrałem 7dct. Niestety będzie zwykły :(
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Deepsea »

Sprotek pisze: 27 cze 2022, 12:49
Deepsea pisze: 26 cze 2022, 20:28 Da się jeździć, po Polsce udaje mi się na 3 kwadracie, czasem 4, ale po Francji 1 to ledwo daje radę. Nie jestem pewny, ale jakoś można było wyłączyć adaptacyjny przez przytrzymanie czegoś.
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega problem? Nigdy nie jeździłem z tempomatem adaptacyjnym. Chciałem kupić auto z takim tempomatem, ale w ramach kompromisów finansowych zrezygnowałem. Zalety są oczywiste, wady też ma?
Ja nie widzę problemu w tempomacie aktywnym tylko w innych uczestnikach ruchu, a konkretniej w wskakiwaniu w przerwę między mną, a autem z przodu (Francuzom wystarczy miejsca na pół auta ;) ). Nie wyobrażam sobie życia bez aktywnego, bo jeżdżę z nim już ponad 5 lat.
Dktr
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2022, 14:44
model samochodu: Kia Xceed

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Dktr »

randri pisze: 27 cze 2022, 11:15 Najpierw przycisk włączenia tempomatu potem Na kierownicy przyciskiem odległości "samochodzik z liniami poziomymi" dłużej niż 2 sekundy i wybierasz czy ma być ACC czy CC.
Mój Boże. Wróciłeś mi radość z jazdy. Dziękuję bardzo
Robiłem tak ale chyba tylko na postoju działa
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: Legal »

Możecie dokładnie opisać w jakich warunkach trzeba przytrzymać guziczek zmiany dystansu? Mnie się nie udało doprowadzić do sytuacji wyboru między SCC a CC. Może trzeba jednocześnie trzymać te przyciski ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Tempomat adaptacyjny ACC

Post autor: shider »

Legal pisze: 18 maja 2023, 21:28 Możecie dokładnie opisać w jakich warunkach trzeba przytrzymać guziczek zmiany dystansu? Mnie się nie udało doprowadzić do sytuacji wyboru między SCC a CC. Może trzeba jednocześnie trzymać te przyciski ?
To dotyczyło tylko wersji przedliftowej. Nie zrobisz tego w aucie z 2023.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”