Kto zamówił NIRO EV?

forum użytkowników Kia Niro
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Jeśli tak się stanie z elektrykami to już dla mnie będzie niezły wałek i w życiu nie wrócę do ich salonu i marki.
Po co dają gwarancje ceny jak potem sobie anulują zamówienia:D

Jak dla mnie niech anulują i poprosze zadatek x2 i będziemy kwita...
less
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2017, 22:57
model samochodu: cee'd

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: less »

kogi pisze: 14 cze 2022, 10:51 Okazuje się, że zamówienia na nowe NIRO mogą zostać anulowane, bo KIA nie doszacowała wartości samochodu...
Wszystkim zamawiającym proponuję znaleźć sobie coś alternatywnego
Ale skąd takie wiadomości czy podejrzenia?
szczurek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2022, 19:18

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: szczurek »

Ja zamowilem miesiac temu. Samochod ma juz VIN, wiec albo jest juz wyprodukowany albo wlasnie sie produkuje. Teraz 2-3miesiace transportu.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Dzięki za info. A skąd wiesz, że transport 2-3 miesiące? Pytam bo mi w salonie powiedzieli, że jak VIN będzie nadany to w sumie 1,5 miesiąca i powinno autko być w Polsce.
szczurek
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2022, 19:18

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: szczurek »

Mi powiedzieli okolo 2miesiace, ale moga wyjsc 3.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

Od nadania numeru VIN trzeba liczyć 3 miesiące. Najważniejsze jednak, że posiadając VIN auto raczej na pewno dostaniemy.
Pisze raczej, bo KIA właśnie wstrzymała transport nowych niro do Polskich salonów, które miały być już w tym tygodniu.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

A skąd masz to info? Ja chciałem na początku lipca zadzwonić do nich i umówić sie na jazde próbną wersją PHEV.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

Zamówienia na EV6 nie są realizowane od zeszłego roku. W związku ze zmianą cennika zamówienia prawdodpobnie zostaną anulowane tak samo jak zrobił to hyundai na IONIC 5.
lukkasz
Posty: 33
Rejestracja: 13 cze 2022, 09:12

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: lukkasz »

Generalnie dowiedziałem się, że w połowie lipca mają być w salonach hybrydy NIRO i jest to obsuwa o kolejne 2 tygodnie. Też nie wiadomo, czy to jest pewny termin.

W anulowanie NIRO EV i EV6 nie wierzę bo jak ma to kia wytłumaczyć skoro cały czas sprzedają te auta?!
Kia ceed (proceed), które tak masowo anulowali wytłumaczyli beznadziejnie, ale poszło o brak automatycznych skrzyń.

W nowych elektrykach nie bardzo wiem jakie mieli by mieć wytłumaczenie.
Generalnie moje podejście jest takie, że podwójna zaliczka i możemy się rozejść w pokoju, ale nigdy już nie wrócę do marki KIA:)

Jak anulują bo wojna czy covid a dalej będą te auta sprzedawać to dołączam do pozwu zbiorowego. Bo to dawali gwarancje ceny, żeby ją spełnić.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Kto zamówił NIRO EV?

Post autor: kogi »

A jak Hyundai wytłumaczył ludziom anulowanie IONIQ 5?
KIA ma problemy nawet z transportem, bo wyprodukowanych już aut nie ma kto przewozić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”