Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: dam9an »

Witam.
Kupuję moje 1 auto salonowe w życiu i nie wiem jak do postąpić.
Czy rejestrować auto przed jego fizyczną obecnością w salonie? - domyslam się, że trzeba je wcześniej opłacić nie mając go fizycznie w salonie....

Druga sprawa to kredyt: zaproponowano mi kredyt z odroczoną spłatą - czyli płacę teraz np 3/4 ceny pojazdu a 1/4 po pół roku i nie ma z tego tytułu dodatkowych opłat - tak mnie informowano przez tel. czy kia serio ma takie kredyty czy jednak są ukrte opłaty?

Na dniach w salonie będe ustalał z handlowcem powyższe szczegóły ale zawsze wolę się lepiej przygotować dlatego tutaj pytam bardziej doświadczonych :)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: Sid »

Co do pierszego... Dzwoni diler, że są papiery auta, jedziesz po nie, rejestrujesz auto, odbierasz tablice, ubezpieczasz auto, jedziesz do salonu po odbiór. Tak było u mnie i chyba nic się w tym nie zmieniło?
Co do drugiego... nie mam pojęcia, nie brałem auta na kredyt.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: marcinek82 »

Sid pisze: 13 cze 2022, 20:39 Co do pierszego... Dzwoni diler, że są papiery auta, jedziesz po nie, rejestrujesz auto, odbierasz tablice, ubezpieczasz auto, jedziesz do salonu po odbiór. Tak było u mnie i chyba nic się w tym nie zmieniło?
Co do drugiego... nie mam pojęcia, nie brałem auta na kredyt.
Umnie podobnie. Kiedy odbieralem moje auto (w 2020), sprzedawca powiedzial mi ze procedura wyglada tak ze najpierw przyjezdza auto, a nastepnie gdy potwierdza ze auto przyjechalo cale, KMP przesyla kurierem wszystkie papiery auta. Tylko niewiem czy to odgorna procedura czy konkretnego dilera.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: Fred.X »

W kredycie 50/50 masz dokładnie cenę auta rozbitą na 2 raty , żadnej prowizji, żadnego oprocentowania
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: dam9an »

Fred.X pisze: 15 cze 2022, 22:03 W kredycie 50/50 masz dokładnie cenę auta rozbitą na 2 raty , żadnej prowizji, żadnego oprocentowania
No to fajna opcja jak cena nie rośnie a płatność jest odroczona.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Zakup nowego auta - rejestracja, kredyt itp.

Post autor: dam9an »

Fred.X pisze: 15 cze 2022, 22:03 W kredycie 50/50 masz dokładnie cenę auta rozbitą na 2 raty , żadnej prowizji, żadnego oprocentowania
I jednak coś tam sie placi. Za kazde 10 tys odroczonej spłaty 150 zl dodatkowo. Z tym ze do 20 tys placi salon a jak chce sie wiwcwj trzeba placic samemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”