Problem z radiem

forum użytkowników modelu ProCeed
Maciek84
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2022, 15:03

Problem z radiem

Post autor: Maciek84 »

Witam

Czy u was też radio "skrzeczy" jak by stacja była źle dostrojona ?? Zauważyłem że jeżdżąc po mieście radio jak by traciło zasięg i słychać szumy...
Jak u was sytuacja ??
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Problem z radiem

Post autor: Marek3003 »

Mam podobnie. Ma słaby zasięg. Zgłoszę to na przeglądzie. Ucieka mi RMF i radio zet. Podobnie miałem w BMW serii 5 z 1997 roku. U mnie dzieje się tak ze przełączam np. na RMF i pisze RMF a gra inna stacja i tak przez kilka sekund. Nie wiem o co chodzi. Podobnie jest na autostradzie za Toruniem. Gubi zasięg i przerywa jak radio z marketu,
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z radiem

Post autor: Kemp »

Maciek84 pisze: 30 maja 2022, 20:56 Witam

Czy u was też radio "skrzeczy" jak by stacja była źle dostrojona ?? Zauważyłem że jeżdżąc po mieście radio jak by traciło zasięg i słychać szumy...
Jak u was sytuacja ??
Też mam podobny problem. Na większości stacji mam w tle takie denerwujące cykanie, to nie są szumy czy zakłócenia bo wyjeżdżam gdzieś na wioski , czasami ustaje ale to muszę być w centrum miasta i to tylko na tych bardziej rozległych stacjach typu rmffm. To, że jest logo danej stacji a gra przez jakiś czas inna też się zdarza. Na moje to jest problem z anteną.

Pozdr
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Problem z radiem

Post autor: Marek3003 »

Tez tak obstawiam antena albo po prostu jakiś wzmacniacz lub jego brak 😀
Maciek84
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2022, 15:03

Re: Problem z radiem

Post autor: Maciek84 »

Ciekawy jestem jak serwis sobie z tym poradzi.. pierw zasugerowali ustawić maksymalną redukcje szumów. Niestety to nic nie dało.. jedynie dźwięk brzmiał jak z puszki. Najlepszy dźwięk jest na ustawieniu "wyjściowym". Dajcie znać co wam powiedzą bo ja dopiero serwis odwiedzę za jakiś czas.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: Problem z radiem

Post autor: eMiG »

Panowie dajcie sobie spokój z tym radiem FM. Przyjdźcie na radio internetowe, jakoś jest o niebo lepsza zwłaszcza z nagłośnieniemJBL. FM wymarł w smartfonach wymrze i samochodach. W internecie macie 1000000 stacji takich których nie ma i nie będzie w FMie, DAB moim zdaniem się nieprzyjemnie, nadaje w tej chwili w tym systemie tylko polskie radio, stacje komercyjne na pewno w to nie wejdą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”