Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: galloper »

adasko pisze: 17 kwie 2022, 21:21 Ja też brałem pod uwagę kodiaqa 1.5tsi sportline ale przegrał za sprawą spalania na krótkich odcinkach po mieście oraz częstotliwościami i kosztami serwisu. Kodiaq w mieście na krótkich odcinkach spalił mi 12 litrów benzyny, Sorento 6.5 litra. Ta samą trasa te same warunki. W Sorento pierwszy przegląd po 15 tys koszt 550 zł w kodiaq co 30 tys i koszt 800-900zl. No i Sorento wygląda o wiele lepiej
Ceny serwisu już.mocno nieaktualne. Pierwszy serwis to wymiana oleju. W tej chwili jest promocja i ta czynność kosztuje uwaga 675 PLN w promocji!!! Normalnie coś prawie 1000 PLN. 4.8 litra oleju i filtr. KOSMOS
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Cena Mercedesa dwa razy wyższa, ale wrażenia z jazdy trzy razy lepsze 8-)
Załączniki
Kia vs MB.jpg
Kia vs MB.jpg (43.85 KiB) Przejrzano 1176 razy
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

Czekam na porównanie Sorento vs Lambo Urus i Merc vs Urus w takim razie :)

P.S. Takie z d... to porównanie.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 13:45 przez Soplus, łącznie zmieniany 1 raz.
TomekW
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2022, 07:56
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: TomekW »

Urus jest 16 razy lepszy od Merca i 22 razy lepszy od Sorento :D
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Konkluzja jest taka, że niekoniecznie warto czekać półtora roku na nader średnie auto. Ja nie zamierzam...
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Soplus »

@inquis

Wszystko zależy, czego potrzebujesz. W segmencie aut z 7 miejscami wybór jest mizerny, szczególnie w okolicach ceny Sorki.
Gryf
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2022, 11:53
Lokalizacja: PL

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Gryf »

Czy ktoś z szanownych Kolegów miał okazje na jazdach próbnych jeździć także H. Santa Fe HEV w wersji Platinum ?
Chodzi mi o odczucia porównania komfortu akustycznego przy prędkościach autostradowych (tak przy ok. 130 km/h).
Który waszym zdaniem jest cichszy przy takich prędkościach ? Czy subiektywnie są podobne ?
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: inquis »

Jeździłem i osiągnąłem nawet 170 km/h. Akustycznie bez tragedii, porównywalnie z Kią. Czytałem opinie, że SF jest bardziej komfortowy - nie zauważyłem. Ale Santafka ze swoim gąszczem przycisków i wyglądem jest po prostu nie do zniesienia. Sorento, pomimo tego, że jest nader średnim autem, wypada ogólnie lepiej.
Gryf
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2022, 11:53
Lokalizacja: PL

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: Gryf »

Ja po jeździe testowej w SF spodziewałem się troszkę lepszego wyciszenia. Może tragedii nie ma, ale mimo akustycznych szyb od 120 km/h troszkę dało się słyszeć takie dmuchnięcia wiatru z okolicy szyby kierowcy.

Wygląd SF to jak zauważyłem dzieli ludzi na dwie skrajne grupy, i dotyczy gł. pasa przedniego :) . Poza tym, bryła SF jest klasyczna, nieco muskularna i mi się podoba. Konsola z przyciskami tylko w pierwszym spojrzeniu przytłacza bo po chwili zauważa się, że przyciski są fajnie oddzielone i pogrupowane tematycznie i nawet moja żona, która nie jest techniczna po chwili chciała kręcić kołkiem trybów i nie miała z nimi problemów.
Mi osobiście najbardziej podoba się komfort zawieszenia, poręczność SF którym jeździ się jak mniejszym zwykłym autem a to jest szczególnie istotne dla mojej drugiej połówki ;) . No i wystój wnętrza, która w wersji Platinum wygląd zaje.. :roll:

No ale czeka mnie jeszcze dłuższa jazda Sorento - może zmienię zdanie . Tylko ten piano black :?
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia Sorento vs reszta świata. Opinie dla niezdecydowanych

Post autor: galloper »

Ja akustykę mogę porównać do mojego poprzedniego auta - S-MAX. Tak do 150km/h w Sorento, jak dla mnie, jest akceptowalnie. Ostatnio pojechałem przez chwilę 180km/h i niestety "łeb urywało". Na szczęście nie są to prędkości używane przeze mnie. S-Max był może, nie zdecydowanie, ale wyraźniej lepiej wyciszony - być może to kwestia bryły. Każdy SUV to większy lub mniejszy klocek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”