Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Mike631400 pisze: 22 maja 2022, 23:47 Tak jak pisałem na forum trzeba wystawić opinie na googlu salonom które anulują zamówienia bez przedstawienia sensownej oferty zamiennej. Jeżeli tak chcą obchodzić się z klientami to trzeba poinformować innych zainteresowanych co może stać się z ich zamówionymi samochodami.
Ja rozumiem frustracje. Ale powiedz mi kolego co wspólnego z anulacji Twojego zamówienia ma salon w którym złożyłeś zamówienie? To KMP anulowała zamówienia a nie Dealer, wiec dlaczego na niego miał byś wylewać wiadro pomyj?
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: SebaRJ »

Grundi pisze: 23 maja 2022, 06:45
Mike631400 pisze: 22 maja 2022, 23:47 Tak jak pisałem na forum trzeba wystawić opinie na googlu salonom które anulują zamówienia bez przedstawienia sensownej oferty zamiennej. Jeżeli tak chcą obchodzić się z klientami to trzeba poinformować innych zainteresowanych co może stać się z ich zamówionymi samochodami.
Ja rozumiem frustracje. Ale powiedz mi kolego co wspólnego z anulacji Twojego zamówienia ma salon w którym złożyłeś zamówienie? To KMP anulowała zamówienia a nie Dealer, wiec dlaczego na niego miał byś wylewać wiadro pomyj?
Ponieważ działa wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych? Czego nie rozumiesz?
Mike631400
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2022, 22:53
model samochodu: Sportage

Re: Dostawa polifta

Post autor: Mike631400 »

Każdy zamówienia podpisywał z dealerem. Każdemu gwarantowali auto i były to informacje od dealerów. To dealerzy nie dotrzymali obietnic i nas oszukali. To że ich ktoś oszukał to nie znaczy że oni nas mogą.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

SebaRJ pisze: 23 maja 2022, 07:04
Grundi pisze: 23 maja 2022, 06:45
Mike631400 pisze: 22 maja 2022, 23:47 Tak jak pisałem na forum trzeba wystawić opinie na googlu salonom które anulują zamówienia bez przedstawienia sensownej oferty zamiennej. Jeżeli tak chcą obchodzić się z klientami to trzeba poinformować innych zainteresowanych co może stać się z ich zamówionymi samochodami.
Ja rozumiem frustracje. Ale powiedz mi kolego co wspólnego z anulacji Twojego zamówienia ma salon w którym złożyłeś zamówienie? To KMP anulowała zamówienia a nie Dealer, wiec dlaczego na niego miał byś wylewać wiadro pomyj?
Ponieważ działa wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych? Czego nie rozumiesz?
Ty tak na poważnie?
Dealer dostaje odgórnie informację od KMP "Anulujemy 5000 zamówień" więc gdzie tu jego korzyść majątkowa? Albo ja czegoś nie rozumiem albo u Ciebie frustracja przelała się na zwoje odpowiedzialne za logiczne myślenie.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Mike631400 pisze: 23 maja 2022, 07:22 Każdy zamówienia podpisywał z dealerem. Każdemu gwarantowali auto i były to informacje od dealerów. To dealerzy nie dotrzymali obietnic i nas oszukali. To że ich ktoś oszukał to nie znaczy że oni nas mogą.
Twoim tokiem rozumowania, dealer na wymagać od KMP realizacji zamówienia bo Tobie obiecał samochód? serio? słyszysz co mówisz?

Jeżeli sklep z telewizorami obiecał Tobie TV 100" to choć by skały "załatwiały potrzeby fizjologiczne" ma to załatwić z producentem bo przecież obiecał?
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: SebaRJ »

Grundi pisze: 23 maja 2022, 08:20
SebaRJ pisze: 23 maja 2022, 07:04
Grundi pisze: 23 maja 2022, 06:45

Ja rozumiem frustracje. Ale powiedz mi kolego co wspólnego z anulacji Twojego zamówienia ma salon w którym złożyłeś zamówienie? To KMP anulowała zamówienia a nie Dealer, wiec dlaczego na niego miał byś wylewać wiadro pomyj?
Ponieważ działa wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych? Czego nie rozumiesz?
Ty tak na poważnie?
Dealer dostaje odgórnie informację od KMP "Anulujemy 5000 zamówień" więc gdzie tu jego korzyść majątkowa? Albo ja czegoś nie rozumiem albo u Ciebie frustracja przelała się na zwoje odpowiedzialne za logiczne myślenie.
Korzyść majątkowa będzie w sytuacji jak dealerzy anulują zamówienia ze starego cennika a za jakiś czas będą sprzedawać te same wersje po nowych stawkach. Widziałeś gdzieś tą informację od KMP? Jakieś oficjalne pismo importera? Co dealer to inna bajka. Modelu nie będzie, brak części do skrzyni, fabryka w Mariupolu zrównana z ziemią. Logiczne myślenie podpowiada mi, że najzwyczajniej próbują oszukać klientów. Popatrz na cenę w DE, o Holandii już nie wspomnę.
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Dostawa polifta

Post autor: lonewind »

Umowa była tak skonstruowana, że obie strony mogły się wycofać praktycznie bez konsekwencji.

W ogóle rozwala mmie, że masa ludzi tutaj wspomina o tym, że zamówiło w kilku miejscach auto i tam gdzie będzie pierwsze to odbiorą a w innych będą chcieli zwrotu zaliczki i looz. Takie działanie jest w ich mniemaniu spoko, ale w drugą strone to już niekoniecznie :lol:
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

SebaRJ pisze: 23 maja 2022, 08:50
Grundi pisze: 23 maja 2022, 08:20
SebaRJ pisze: 23 maja 2022, 07:04

Ponieważ działa wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowych? Czego nie rozumiesz?
Ty tak na poważnie?
Dealer dostaje odgórnie informację od KMP "Anulujemy 5000 zamówień" więc gdzie tu jego korzyść majątkowa? Albo ja czegoś nie rozumiem albo u Ciebie frustracja przelała się na zwoje odpowiedzialne za logiczne myślenie.
Korzyść majątkowa będzie w sytuacji jak dealerzy anulują zamówienia ze starego cennika a za jakiś czas będą sprzedawać te same wersje po nowych stawkach. Widziałeś gdzieś tą informację od KMP? Jakieś oficjalne pismo importera? Co dealer to inna bajka. Modelu nie będzie, brak części do skrzyni, fabryka w Mariupolu zrównana z ziemią. Logiczne myślenie podpowiada mi, że najzwyczajniej próbują oszukać klientów. Popatrz na cenę w DE, o Holandii już nie wspomnę.
Dealer jest tylko sprzedawcą, nie on ustala ceny, on tylko dolicza swoją marżę do ceny ustalonej przez importera.
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

lonewind pisze: 23 maja 2022, 09:01 Umowa była tak skonstruowana, że obie strony mogły się wycofać praktycznie bez konsekwencji.

W ogóle rozwala mmie, że masa ludzi tutaj wspomina o tym, że zamówiło w kilku miejscach auto i tam gdzie będzie pierwsze to odbiorą a w innych będą chcieli zwrotu zaliczki i looz. Takie działanie jest w ich mniemaniu spoko, ale w drugą strone to już niekoniecznie :lol:
To samo. xD Patrzę na wypowiedzi co poniektórych i śmiać mi się chce. Z logiką u nich nawet bakier, ale w wielkich prawników się bawią i pozwy chcą wytaczać.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marcin_1976 »

Wracając do głównego wątku. Po mojej anulacji Ceeda SW w dieslu z lutego 2022 zamówiłem w czwartek Proceeda GT Line . W trakcie zamawiania dealer sprawdził czy był jakiś w kolorze białym do produkcji. Były tylko w perle, więc dopłaciłem. Sprzedawca powiedział, że nie da mi gwarancji, że akurat jeden z 5 do produkcji uda mi złapać i nie może mi tego obiecać. Inaczej do 180 dni zgodnie z zapisami umowy. W czwartek zamówienie, w sobotę potwierdzenie, że moje auto zostało wyprodukowane.

Cena z maja. Wysokość rabatu z lutego + welur dywaniki, mata do bagażnika i podświetlenie wnęk na nogi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”