Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

forum użytkowników modelu Kia XCeed
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: KarolXceed00 »

W końcu domontowali mi zamówione dodatkowe oświetlenie. Zamówiłem zestaw oprócz 2 rzędu siedzeń. Niestety nie jest to ambient tak jak ta lampka u kierowcy ale działa bardzo fajnie.

Dodatkowo zamawiałem Kia Assist ale dealer powiedział że to nic nie daje bo przy kradzieży i tak zagłuszą GSM/GPS i w zamian tego został zamontowany immobilizer polskiej firmy. Szczerze to nie podoba mi się "brelok" wyglada jak tani chiński plasticzek. Ale działa bo nie odpala auto bez obecności "klucza". Nie wiem na ile złodziej by miał z tym problem ale liczę że "coś to pomoże" :lol:

Wymieniłem też oświetlenie tablicy na LED, wszystko do okoła w technologi LED a tablice halogeny i cofhajke wyposażyli w zwykłe żarówki... Lekka żenada.


Wrzucam zdjęcia jak by ktoś się zastanawiał jak to wygląda.
Załączniki
IMG_0976.jpeg
IMG_0975.jpeg
IMG_0974.jpeg
IMG_0973.jpeg
IMG_0972.jpeg
IMG_0971.jpeg
IMG_0970.jpeg
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: KarolXceed00 »

Zdjęcia CD.
Załączniki
IMG_0984.jpeg
IMG_0982.jpeg
IMG_0981.jpeg
IMG_0980.jpeg
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: Aviator »

Ile Cię kosztowało dodatkowe oświetlenie?
Ja również domowilem EMG IMMO. U mnie tez schowali ten moduł z dioda w ta skrzyneczkę.
Wolałbym żeby było na wierzchu gdzieś, aby debil który chciałby ukraść na Dzien dobry widział, ze będzie troszkę trudniej. Ale widać taka polityka Kia, żeby chować te moduły z dioda od IMMO.
KarolXceed00
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2022, 14:29
model samochodu: XCeed 1.5 AT

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: KarolXceed00 »

Aviator pisze: 23 maja 2022, 22:05 Ile Cię kosztowało dodatkowe oświetlenie?
Ja również domowilem EMG IMMO. U mnie tez schowali ten moduł z dioda w ta skrzyneczkę.
Wolałbym żeby było na wierzchu gdzieś, aby debil który chciałby ukraść na Dzien dobry widział, ze będzie troszkę trudniej. Ale widać taka polityka Kia, żeby chować te moduły z dioda od IMMO.
Zamawiałem razem z samochodem i wyszło coś około 1200 zł za cały komplet oświetlenia.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: Bartosz »

Pomoże ten immobilizer polskiej firmy, jest fajny bo jak nie jest w ruchu ten breloczek odłącza zasilanie bateryjne. Ja zamontowany mam po lewej stronie kierownicy.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: Aviator »

Bartosz pisze: 24 maja 2022, 12:29 Pomoże ten immobilizer polskiej firmy, jest fajny bo jak nie jest w ruchu ten breloczek odłącza zasilanie bateryjne. Ja zamontowany mam po lewej stronie kierownicy.
Widziałem, ze sporo osób ma diodę od IMMO zamontowana przy przyciskach obok kierownicy. Ja i tu na zdjęciu mamy schowane w skrzynkę.
Chyba wolałbym, żeby było na wierzchu. Zawsze to lepsze niż gdy złodziej dowie się o nim siedząc w samochodzie, który otworzy sobie bez problemu GameBoy’em.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: shider »

Ja chyba jednak wolałbym mieć to wszystko ukryte. Gniazdo tego EMG jest tak charakterystyczne, że złodziej widząc je przez okno od razu wie na jaki system się przygotować. Gdy spec od gameboya nie wie co jest w aucie jedyne co zrobi bez problemu, to otworzy drzwi. Jest szansa, że odpuści i pójdzie do kolejnego Xceeda bez zabezpieczeń. Czym innym jest mikroznakowanie. Tutaj kluczowa jest naklejka na szybie i to ona ma odstraszać. A o tym gdzie ma być złącze i dioda mozesz zdecydowac przecież Ty przed instalacją. Wystarczy porozmawiać z handlowcem.
mav
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2022, 08:18

Re: Akcesoryjne oświetlenie wnętrza/drzwi/bagażnik + immobilizer

Post autor: mav »

A możecie sprawdzić czy centralkę od IMMO macie widoczną w przestrzeni pod kolumną kierownicy (coś jak tutaj: viewtopic.php?t=8093&start=10)? Czy może jest tak ukryta że nie da się jej namierzyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”