Obsługa tempomatu

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Obsługa tempomatu

Post autor: Zigi2 »

Witam, mam pytanie odnośnie tempomatu gdyż mnie irytuje. W starym aucie miałem tak że jak włączyłem to działał z jaką prędkością jechałem i mogłem sobie korygować na manetce +-, tutaj jest tak że np. jadę 90 po czym zwalniam np. do 50 jadę chwilę aktywuje go a tu rura do 90-ciu ciągnie, a nie z prędkością która jadę. Macie podobnie?
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Tempomat

Post autor: Blues Brothers »

"+" powrót do ostatnio zadanej
"-" utrzymanie akrualnej
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tempomat

Post autor: Krzemyczek »

Cześć.

W instrukcji obsługi tempomatu jest chyba błąd lub coś zmienili po aktualizacji.

Ostatnio na autostradzie ćwiczyłem tempomat według instrukcji i już myślałem, że coś się zepsuło. Auto nie wracało do zadanej prędkości. A pamiętam, że kiedyś jakoś to wywoływałem.
Przez przypadek nacisnąłem O (kółko pod RES+/RES-) i auto zaczęło przyspieszać do zadanej prędkości...

Instrukcja CEED: Jeśli do anulowania prędkości tempomatu użyto jakiejkolwiek innej metody niż naciśnięcie przycisku CRUISE, a system tempomatu wciąż działa, można przywrócić ostatnią prędkość, podnosząc dźwignię (do położenia RES+).

Wytłuściłem "innej metody" - czyli np. pedał hamulca i "podnosząc dźwignię" - czyli RES+ - to nie działa.

U mnie jest tak:
  • RES+ i RES- , krótkie naciśnięcie +/- 1 km
    dłuższe przytrzymanie dźwigienki +/- 10 km
    Kółko (O) - powrót do zadanej prędkości - to działa.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”