Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

forum użytkowników Kia Stinger
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: slwkk »

Możecie wrzucić zdjęcie z opisem tej procedury?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: GeRRaD »

Powiem tak, robiłem to, ale teraz bym sobie odpuścił - to bardziej chwyt marketingowy niż realna potrzeba ;) a klocki oryg u mnie np. delikatnie piszczą (i nie ze zużycia) :(
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: tabin »

Z jazdą ze zmiennymi obrotami i zmienną prędkością chodzi o docieranie silnika a nie hamulców i jest to opisane na stronie 1-6 instrukcji obsługi. Nie ma w instrukcji procedury docierania hamulców, jest tylko wzmianka o silniku.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: GeRRaD »

Mylisz się, jest - ale nie opisana w instrukcji, kiedyś dawali odrębne karteczki jak robić, ale IMO g.... daje ;)
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Genocider »

Dzisiaj w nocy zrobiłem u siebie tę procedurę.
Koniecznie trzeba zabrać ze sobą pasażera bo samemu nie idzie tego zrobić. Liczyć hamowania + ustawiać odliczanie na 30 sec.
Po całej procedurze odniosłem wrażenie, że pedał stał się bardziej "miękki" - może mam tylko takie odczucie ponieważ, przez te pierwszych 150 km starałem się jak najdelikatniej hamować :idea:
Jarek3
Posty: 35
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:49

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Jarek3 »

GeRRaD pisze: 12 maja 2022, 14:38 Powiem tak, robiłem to, ale teraz bym sobie odpuścił - to bardziej chwyt marketingowy niż realna potrzeba ;) a klocki oryg u mnie np. delikatnie piszczą (i nie ze zużycia) :(
Bardzo często jest tak, że im bardziej sportowy zestaw, tym częściej potrafi piszczeć ;)
W tej procedurze docierania hamulców jest opisane, że bez niej pierwsze gwałtowne hamowania mogą doprowadzić do przegrzania układu hamulcowego.
Wydaje mi się, że one mogą wymagać jakiegoś wstępnego wygrzania, żeby się dotrzeć. Bo tyle hamowań z przerwami 30s rozgrzewa je niemiłosiernie :)
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: axeramm »

W niektórych salonach przed wydaniem samochodu pracownik sam przeprowadza procedurę docierania hamulców - z jednej strony wydaje mi się to dobre, bo sami nie musimy przeprowadzać takich niebezpiecznych manewrów, a z drugiej.. chcemy nowy samochód, a dostaniemy już lekko "używany" (z przebiegiem 100-150km) :lol: i nie ma pewności czy pracownik salon się nim nie pobawi w nieodpowiedni sposób
Adam_marki
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:07
model samochodu: Stinger 2022 3.3 GT
Sorento 2018 2.0 L-line

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Adam_marki »

Panowie, ja też już poi muszę przyznać że rzeczywiście rada wzięcia 2ej osoby do tych manewrów bardzo cenna.
Nie sądzę żebym zrobił to zgodnie z instrukcja - zwłaszcza te hamowania że 130 bo poprostu nie było gdzie i nie byl9 jak utrzymac tych interwalow... jedynie polne drogi puste ale weź tak zapier...jak nie wiesz co jest za zakretem.
Tak czy inaczej hamulce poczulem (zapach nie do pomylenia) i rzeczywiście jakvy bardziej miekkie- jak kiedyś dojeżdżałem do krzyżówki z hamowaniem tak teraz wylądowałbym na środku skrzyżowania.
Czy to w dalszej perspektywie coś zmienia - śmiem wątpić ale zobaczymy.

Ps. Podobno stinger to rzadki okaz a jednak przy okazji docierki minąłem się w niedzielę z białym stingerem w okolicach 7ki i Czerwińska.
Jeśli czytasz - pozdrowienia ziomek!
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: XaAaR »

Ktoś prosił o wrzucenie opisu procedury - załączam wydruk który otrzymałem w ASO.
20220528_093902_small.jpg
Stinger GT 3.3 V6 2019
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: slwkk »

Cześć, auto odebrałem, nic nie słyszeli w ASO o takiej procedurze, nie kazali robić. Czy inni mają taką samą procedure? Ten skan to jakaś wymiana maili między pracownikami jednego z dealerów , a nie oficjalny dokument od Brembo czy Kia Polska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”