Sportage V - jaki silnik wybrać 180km MHEV & 230k HEV

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Sportage V - jaki silnik wybrać 180km MHEV & 230k HEV

Post autor: Dziadek »

Witam

Mam kolejny dylemat, jaka jest według was lepsza opcja.
Może zbyt pochopnie wpadła mi w oko wersja 230k HEV ale teraz zastanawiam czy to dobry wybór.
Skusiły mnie małe spalanie i moment obrotowy do tej pory jeżdżę dieslem. I podobno bezawaryjna skrzynia hydrauliczna.
Ale teraz na chłodno patrząc szerzej nie wiem czy to wykorzystam, roczne przebiegi to około 20tys.
Oraz jadąc drogą ekspresową / autostradą spalanie jest takie samo czy MHEV czy HEV jeśli nie większe przez masę. U mnie 50/50 trasa miasto.
I teraz doszła obawa o baterie prawdopodobnie gwarancja 7 lat to dobrze ale po 7 latach już zrobi się nie ciekawie. Podobno jest tam 9 baterii które na dzień dzisiejszy każda kosztuje około 2300zł.
Z tej przyczyny że robię małe przebiegi nie planuję za szybko sprzedawać samochodu. Planowałem co najmniej 7lat lub nawet dłużej. Ale pojawia się ryzyko dużych kosztów po gwarancyjnych :/ (w dodatku pojemność baterii po 7 latach to podobno nie niej niż 70% tak podaje KIA, więc już nie będzie aż takiego efektu oszczędności paliwa ... ?? )

Jakie macie doświadczenia z Hybrydami czy warto dopłacać skoro jest ryzyko większych kosztów serwisowych.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Sportage V - jaki silnik wybrać 180km MHEV & 230k HEV

Post autor: Pazdzioch »

Brałbym mocniejsza wersję
7 lat i sprzedawać
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Sportage V - jaki silnik wybrać 180km MHEV & 230k HEV

Post autor: marsen »

Moim zdaniem zastanawianie się nad tym, co będzie po 7 latach jest jak przewidywanie pogody na przyszłe wakacje. Tym bardziej, że auto nie przestanie Ci jeździć po 7 latach. Jeśli masz takie pieniądze, to oczywiście ja brał bym HEV. Tym bardziej, że deklarujesz 50/50 a nie 20/80.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”