Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bugaloo »

Mają za to jedną, zajeb**tą zaletę, tam nie ma się co popsuć. Żadnych oleji, filtrów, turbin, rozruszników, sprzęgieł i skrzyń biegów, egrów, dpfów i innego szajsu ;)
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Dostawa polifta

Post autor: Hookie »

since pisze: 20 maja 2022, 22:38 Przecież elektryki opłacają się wyłącznie dzięki dopłatom - socjalizmowi. Posiadają niemal same wady. Czas ładowania, koszt, zasięg. Są nieekonomiczne. Brak stacji ładowania, moce przyłączeniowe stacji zbyt małe żeby więcej aut mogło się ładować. Głupia elektryczna hulajnoga potrafi uprzykrzyć życie z uwagi na czas ładowania a co dopiero samochód.
Musisz to koniecznie powiedzieć osobom, które kupują 500e albo Zoe, ładują je sobie na czilu w domu i jeżdżą nimi wyłącznie po mieście i ogólnie "wkoło komina".
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Dostawa polifta

Post autor: Blues Brothers »

Bugaloo pisze: 20 maja 2022, 23:17 Mają za to jedną, zajeb**tą zaletę, tam nie ma się co popsuć. Żadnych oleji, filtrów, turbin, rozruszników, sprzęgieł i skrzyń biegów, egrów, dpfów i innego szajsu ;)
Za wyjątkiem baterii w cenie 1/3 auta🤣
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bugaloo »

Blues Brothers pisze: 20 maja 2022, 23:34
Bugaloo pisze: 20 maja 2022, 23:17 Mają za to jedną, zajeb**tą zaletę, tam nie ma się co popsuć. Żadnych oleji, filtrów, turbin, rozruszników, sprzęgieł i skrzyń biegów, egrów, dpfów i innego szajsu ;)
Za wyjątkiem baterii w cenie 1/3 auta🤣
Ale zdajesz sobie sprawę, że na baterię jest 7-8 lat gwarancji? Psuje się, wkładasz nową i jazda dalej. A potem niech się martwi przyszły właściciel, skup złomu i ekolodzy...
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: SebaRJ »

Może trzeba wystąpić z pozwem zbiorowym. Ewidentnie jest to zmowa dealerów wespół z importerem. Cena GT w Niemczech to potwierdza. Zresztą producent nigdzie oficjalnie nie oglosil ze zamierza przestać produkować 1.6 GTdi ze skrzynią 7DTC.
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: scania1980 »

Potwierdzam i zgadzam się z Przedmówcą. Moje zamówienie ze stycznia 2022 na Proceed GT full bez panoramy też anulowano. Pytałem w salonie w Hamburgu i nawet dostałem na email ofertę na dokładnie takie auto. Różni się tym, że ma grzaną tylną kanapę, ale brak grzania przedniej szyby. Cena 37800 euro (u nas miałem 137500 zł). Czas oczekiwania max 8 miesięcy (realnie 5), dodatkowa informacja, że samochody z DCT są u nich na bieżąco zamawiane i na bieżąco zjeżdżają, praktycznie brak opóźnień. No i zdziwienie sprzedawcy gdy zapytałem o fabrykę na Ukrainie ..... nic nigdy nie słyszał o żadnej fabryce, czy nawet dostawcy dla KIA z tego kraju.
Poza różnicą w cenie, nawet gdyby ktoś zdecydował się za zamówienie tam auta to jest jeszcze jeden problem...pierwsza rejestracja tego samochodu musi być w Niemczech.

Reasumując - cała ta sprawa z anulowaniem zamówień to wielka mistyfikacja i oszustwo. Nie mówiąc już o poszanowaniu klienta. Na pewno tak tej sprawy nie zostawię. Nie wycofuję nawet kaucji zapłaconej przy zamówieniu żeby nie było że sam zrezygnowałem. (porada prawnika).
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Dostawa polifta

Post autor: dam9an »

Hookie pisze: 20 maja 2022, 23:31
since pisze: 20 maja 2022, 22:38 Przecież elektryki opłacają się wyłącznie dzięki dopłatom - socjalizmowi. Posiadają niemal same wady. Czas ładowania, koszt, zasięg. Są nieekonomiczne. Brak stacji ładowania, moce przyłączeniowe stacji zbyt małe żeby więcej aut mogło się ładować. Głupia elektryczna hulajnoga potrafi uprzykrzyć życie z uwagi na czas ładowania a co dopiero samochód.
Musisz to koniecznie powiedzieć osobom, które kupują 500e albo Zoe, ładują je sobie na czilu w domu i jeżdżą nimi wyłącznie po mieście i ogólnie "wkoło komina".
Super tylko ile wiecej musza wydac na takiego gluta i kiedy im to sie zwroci w poroananou do spalinowki?
Dygnitarze unijni robia wszystko aby podniesc cene spalinowek stad coraz wieksza popularność elektrykow. Ale to wszystko jest sztucznie pompowane.
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Dostawa polifta

Post autor: Zanffu »

Ja narazie czekam na argumentację z jakiej przyczyny moje zamówienie zostało anulowane. Jak to będą jakieś bzdety typu "nie produkujemy tego modelu" to można w sumie pomyśleć o pozwie zbiorowym.
Mike631400
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2022, 22:53
model samochodu: Sportage

Re: Dostawa polifta

Post autor: Mike631400 »

Tak jak pisałem na forum trzeba wystawić opinie na googlu salonom które anulują zamówienia bez przedstawienia sensownej oferty zamiennej. Jeżeli tak chcą obchodzić się z klientami to trzeba poinformować innych zainteresowanych co może stać się z ich zamówionymi samochodami.
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: SebaRJ »

Zanffu pisze: 22 maja 2022, 21:55 Ja narazie czekam na argumentację z jakiej przyczyny moje zamówienie zostało anulowane. Jak to będą jakieś bzdety typu "nie produkujemy tego modelu" to można w sumie pomyśleć o pozwie zbiorowym.
Popieram. A na pewno sprawą powinien zająć się UOKIK. W maju w 2021 już prowadził postępowanie przeciw KIA w związku ze zmową cenową i podziałem rynku. Sytuacja się powtarza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”