Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
Zanffu
Posty: 16
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:58

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Zanffu »

Deficyt u nas🙂. Ale za to w Niemczech wszystkie konfigurację silnikowe 😂.
adriano1991
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2022, 16:34

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: adriano1991 »

zuzzz pisze: 19 maja 2022, 16:52 Cześć wszystkim, u mnie dziś też niestety telefon z rana, umowa z 28.12.2021 ceed gt anulowana, smuteczek bo czekałam już tyle. Dealer daje 10 dni na decyzje czy chce zaliczke do zwrotu czy decyduje sie na jakiego innego w manualu. Nie wiem jeszcze co zrobię, muszę przemyśleć. Natomiast powiedział mi, że jeśli bym się zdecydowała na manuala to jest szansa że Kia będzie do produkcji brała w pierwszej kolejności zamówienia tych osób, które właśnie są w takiej sytuacji (nie wiem czy to brać na poważnie). No ale mimo wszystko jeszcze bym poczekała. I o ile tą manualną skrzynie jeszcze jestem w stanie przeżyć (bo lubię) to jednak o tych 204 km musze zapomnieć i to boli :(
Z centrali dostałem tą samą informacje. Że KIA Polska będzie się starać żeby moje zamówienie było w pierwszej kolejności w zaistniałej sytuacji. Pytanie ile w tym prawdy.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: kogi »

Ciesze się, że przynajmniej mój dealer mówi o wszystkim otwarcie i nie wymyśla takich bajek
adriano1991
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2022, 16:34

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: adriano1991 »

kogi pisze: 19 maja 2022, 19:01 Ciesze się, że przynajmniej mój dealer mówi o wszystkim otwarcie i nie wymyśla takich bajek
Jakich bajek? Mój dealer też nie, powiedział otwarcie jak wygląda sytuacja. To info dostałem z centrali z Warszawy. Nie od delaera. Wiemy że to ściema. Ale co zrobić...
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

zuzzz pisze: 19 maja 2022, 16:52 Natomiast powiedział mi, że jeśli bym się zdecydowała na manuala to jest szansa że Kia będzie do produkcji brała w pierwszej kolejności zamówienia tych osób, które właśnie są w takiej sytuacji (nie wiem czy to brać na poważnie).
Mój dealer powiedział to samo. W drugim jak zamawiałem teraz, jak powiedziałem, że mogę np podać nr anulowanego zamówienia i czy będzie priorytet, dostałem informację, że nic takiego oni nie dostali i mi nie mogą nic obiecać
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Bugaloo »

Łykacie bajki jak pelikan śrubki, a ten priorytet przy produkcji zobaczycie jak świnia niebo...
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: kogi »

Dokładnie. Jest po prostu trochę samochodów w manualu zamówionych przez KMP i jak ktoś się wstrzeli z zamówieniem to dostanie je szybciej. Taki to jest priorytet.
Dalej uważam, że płacić za manuala więcej niż za automat za ponad 100k wygląda trochę dziwnie.
adriano1991
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2022, 16:34

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: adriano1991 »

kogi pisze: 19 maja 2022, 21:12 Dokładnie. Jest po prostu trochę samochodów w manualu zamówionych przez KMP i jak ktoś się wstrzeli z zamówieniem to dostanie je szybciej. Taki to jest priorytet.
Dalej uważam, że płacić za manuala więcej niż za automat za ponad 100k wygląda trochę dziwnie.
Czytajcie że zrozumieniem. Napisałem że pewnie ściema więc po co durne komentarze. Tylko po to żeby kilent zostal więc tak piszą. Nie płacę więcej... Za manuala.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

kogi pisze: 19 maja 2022, 21:12 Dokładnie. Jest po prostu trochę samochodów w manualu zamówionych przez KMP i jak ktoś się wstrzeli z zamówieniem to dostanie je szybciej. Taki to jest priorytet.
Dalej uważam, że płacić za manuala więcej niż za automat za ponad 100k wygląda trochę dziwnie.
Dokładnie tak. Wtedy zamiast 180 dni prawdopodobnie około 60 dni, ale sam dealer zaznaczył, że obiecać na 100% nie może. Zobaczymy ile w tym prawdy, bo dzień po zamówieniu dealer potwierdził, że dostał potwierdzenie na to, że załapałem się na takie auto. Z mojej strony wymagało to zmiany koloru z białego na białą perłę. Czas pokaże.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

kogi pisze: 19 maja 2022, 21:12 Dalej uważam, że płacić za manuala więcej niż za automat za ponad 100k wygląda trochę dziwnie.
Zgadza sie, wszyscy sa wkurzeni i nie chca placic wiecej, tylko jakie mamy opcje?
1. Dolozyc troche i brac tego manuala
2. Dolozyc wiecej i isc do konkurencji
3. Szukac czegos uzywanego (wczoraj popatrzylem ze 3-letnie focusy wyceniaja na 100tys :o )
4. Czekac na lepsze czasy... tylko kiedy one nadejda ? Na razie nie zapowiada sie na spadek cen a za 2 lata zamiast dzisiejszych 120tys za nowa Kie z duzym prawdopodobienstwem bedzie 140-150.
Premierze, jak życ ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”