Klocki hamulcowe

forum użytkowników Kia Stonic
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jacek1 »

Jak robiłeś w ASO to co się dziwisz ? Mogłeś kupić klocki i wymienić w każdym zakładzie który to robi .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Depesz »

Poważnie? No co ty.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gik »

Jaki miałeś przebieg przy wymianie?
No i jaka to cena :)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Depesz »

Zaczęło się że coś mi piszczało, wyczaiłem że to coś z hamulcami, więc pojechałem na serwis. Koleś przyszedł z rozpadnietym Klockiem w ręku. Wymiana wyniosła 613 zł przebieg 22 tys. Mam manie że zaciągał ręczny zawszę 😝zima nawet mnie nie nauczyła jak z 3 razy mi się hamulce z klinowaly. No i pewnie przez takie użytkowanie mam ładny wydatek.
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: gik »

Faktycznie cena kosmos jak za same klocki.
Ja też zawsze zaciągam ręczny z przyzwyczajenia 😃

Kolejny dowód na słaba jakość klocków w naszych kijankach.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Ksebki »

Same zaciąganie ręcznego pozwala na jego długą i bezawaryjną pracę.
Oczywiście jazda z zaciągniętym proces ten odwraca.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: camelleon »

Depesz pisze: 04 cze 2021, 12:49 Koleś przyszedł z rozpadnietym Klockiem w ręku. - Mam manie że zaciągał ręczny zawszę 😝zima nawet mnie nie nauczyła jak z 3 razy mi się hamulce z klinowaly.
koles przyszedl z klockiem.. wymienili przednie a reczny zaciaga sie na tylne koła.. ale co tam :LD:D:D:D:D - tez zawsze zaciagam reczne zawsze zawsze i 45 tys i brak zycia z przodu z tylu na klockach na tarczach.. nic
Mess with the best
Die like the rest
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: bietako »

A propo klocków / jeśli wymienię klocki poza ASO to gwarancja nadal będzie? Warsztat który znajdę ma wpisać to do książki serwisowej , cos powinnam dopilnować by nie tracić gwarancji ?
Jestem zielona w temacie dlatego pytam
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: camelleon »

bietako pisze: 10 cze 2021, 10:13 A propo klocków / jeśli wymienię klocki poza ASO to gwarancja nadal będzie? Warsztat który znajdę ma wpisać to do książki serwisowej , cos powinnam dopilnować by nie tracić gwarancji ?
Jestem zielona w temacie dlatego pytam
wystarczy ze bedzie faktura, z opisem uslugi i czesci i nic nie musisz wpisywac. (mozesz nie musisz) ksiazka gwarancyjna jest do przegladów by byly na czas wymiany oleju itd.. a klocki to element ktory sie zuzywa wiec masz prawo wymienic tak jak dolac plynu do spryskiwaczy.
Mess with the best
Die like the rest
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krzysztof42 »

Witam . Po wymianie klocków oraz tarcz chamulcowych mam odgłosy szorowania takie jak po dłuższym postoju. Odgłosy słychać tylko podczas pełnego skrętu. Podczas normalnej jazdy cisza. Czy brak drucików tych z przodu klocków ma jakiś wpływ na te szumy. W nowych klockach nie ma otworów na te druciki.
Mechanik twierdzi że klocki muszą się ułożyć. Przejechałem po wymianie 700km czy to za mało aby klocki się ułożyły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”