Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marek3003 »

Zawsze jest jakieś wyjście:
viewtopic.php?t=7899
Ja bym także swojego oddał ale mam w leasingu i podatkowo zupełnie to się nie kalkuluje chyba że ktoś ma jakiś pomysł. Taki sam jak Kolegi w ogłoszeniu ale niestety manual ale jak na razie bez szkody rok 2020 przebieg 17 tyś.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Jest te na OLX cesja leasingu prosiaka na full :/) ale za 163 k :-)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marek3003 »

No mój kosztował wtedy jakieś 109 tyś. Leasing mam chyba 102,5% :-) ha ha, no to teraz chciałbym jakieś może 115 tyś. Nie za mało?
Ale po cesji Leasingu nowemu nabywcy podwyższą chyba oprocentowanie ?

Ale ostatnio usiadłem przy reklamie Alior Banku....kredyt konsolidacyjny....rzeczywista stopa oprocentowanie.....16% w skali roku :-)
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Nasz w listopadzie 140 brutto i finansowanie coś w okolicach 8%
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marek3003 »

Powoli na prawdę chyba chcą zmuszać cenami do elektryków ale to nic nie da. Przynajmniej u nas.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Dostawa polifta

Post autor: dam9an »

Marek3003 pisze: 18 maja 2022, 08:18 Powoli na prawdę chyba chcą zmuszać cenami do elektryków ale to nic nie da. Przynajmniej u nas.
O to w tym wszystkim chodzi. Juz rok temu albo wiecej widzialem artykuł gdzie byla mowa o tym, iż aby zmusic ludzi do kupowania elektrykow trzeba ich cene zrównać ze spalinowkami. Elektryki nie moga staniec wiec spalinowki musza zdrozec... Juz teraz znaczna czesc ceny auta to podatki (vat, kara za emisje).
Frajer ktory tam sie wypowiadal cieszyl sie tez, że dzięki c19 to wszystko nastąpi szybciej niz wladcy swiata zakladali...
bal
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2022, 13:58
model samochodu: KIA CEED '17

Re: Dostawa polifta

Post autor: bal »

dam9an pisze: 18 maja 2022, 08:59 O to w tym wszystkim chodzi. Juz rok temu albo wiecej widzialem artykuł gdzie byla mowa o tym, iż aby zmusic ludzi do kupowania elektrykow trzeba ich cene zrównać ze spalinowkami. Elektryki nie moga staniec wiec spalinowki musza zdrozec... Juz teraz znaczna czesc ceny auta to podatki (vat, kara za emisje).
Frajer ktory tam sie wypowiadal cieszyl sie tez, że dzięki c19 to wszystko nastąpi szybciej niz wladcy swiata zakladali...
Dla mnie to jest takie trochę nieprzemyślane. Hubryda plug-in jeszcze ma jakiś sens, skończy się energia, to pojadę na silniku.
Czytam recenzje jak to ktoś się cieszył, że pojechał elektrykiem nad morze i było super cicho, dobrze się jechało, a ładowarka akurat była wolna, to się doładował w 20 minut do 80% i zadowolony. Za nim podjechał jakiś inny elektryczny, to już musiał poczekać.
Tyle że niech pojedzie elektrykiem w sezonie, w wakacje. Wiem, że ładowarek będzie przybywać, ale w jakim tempie musieliby je stawiać, żeby nadążyć za ilością samochodów jaką chcą osiągnąć?
A mieszkania w blokach? U mnie w okolicy są dwie ładowarki po dwa stanowiska. Ale jak przejeżdżam koło nich rowerem, to zazwyczaj są zajęte.
goldenguti
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Dostawa polifta

Post autor: goldenguti »

bal pisze: 18 maja 2022, 11:17
dam9an pisze: 18 maja 2022, 08:59 O to w tym wszystkim chodzi. Juz rok temu albo wiecej widzialem artykuł gdzie byla mowa o tym, iż aby zmusic ludzi do kupowania elektrykow trzeba ich cene zrównać ze spalinowkami. Elektryki nie moga staniec wiec spalinowki musza zdrozec... Juz teraz znaczna czesc ceny auta to podatki (vat, kara za emisje).
Frajer ktory tam sie wypowiadal cieszyl sie tez, że dzięki c19 to wszystko nastąpi szybciej niz wladcy swiata zakladali...
Dla mnie to jest takie trochę nieprzemyślane. Hubryda plug-in jeszcze ma jakiś sens, skończy się energia, to pojadę na silniku.
Czytam recenzje jak to ktoś się cieszył, że pojechał elektrykiem nad morze i było super cicho, dobrze się jechało, a ładowarka akurat była wolna, to się doładował w 20 minut do 80% i zadowolony. Za nim podjechał jakiś inny elektryczny, to już musiał poczekać.
Tyle że niech pojedzie elektrykiem w sezonie, w wakacje. Wiem, że ładowarek będzie przybywać, ale w jakim tempie musieliby je stawiać, żeby nadążyć za ilością samochodów jaką chcą osiągnąć?
A mieszkania w blokach? U mnie w okolicy są dwie ładowarki po dwa stanowiska. Ale jak przejeżdżam koło nich rowerem, to zazwyczaj są zajęte.
Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
bal
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2022, 13:58
model samochodu: KIA CEED '17

Re: Dostawa polifta

Post autor: bal »

goldenguti pisze: 18 maja 2022, 13:11 Wkurza mnie strasznie, że najprostsze rozwiązanie jest pomijane czyli wymienne akumulatory. Auto podjeżdża do specjalnej stacji, stacja wyjmuje akumulator i wsadza w jego miejsce pełny, a pusty ładuje. Technologia już do tego jest tylko nikt w to nie inwestuje, a ustawodawcy nie unifikują takich rozwiązań. Byłoby to po 1 dużo szybsze, po 2 dla elektrowni również to prostsza sprawa gdy mają konkretny przydział mocy w jakimś punkcie, a nie rozwalone co 2 kilometry 600 kW.
To jest dobre w samochodach wynajmowanych. Albo skuterach elektrycznych, bo tak tam właśnie robią.
Chciałbyś dostać do swojego nowo zakupionego pachnącego auta kiepski pakiet akumulatorów z dużym przebiegiem zamiast swojego nowego, dopiero co kupionego i pachnącego litem pakietu? :D
harufuxp
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2022, 11:42
model samochodu: Kia Proceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: harufuxp »

Dzis KIA anulowala moje zamowienie na proceed gt, bo ponoc nie ma czesci do wyprodukowania automatu. chca zwrocic zaliczke po pol roku czekania. mam jakies szanse wywalczyc cos wiecej? w koncu nie chca dotrzymac warunkow umowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”