Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

mgr pisze: 13 maja 2022, 08:27 Nie wiem Panowie co z zamówionymi przez Was MHEV-ami, ale jak ja zamawiałem w kwietniu auto to dealer mówił, że wszystkie przyszły dotychczas przed terminem, a nawet jedną L-ke + Drive Wise (również taką zamówiłem) oglądałem..
Na YT "Kia oczami doradcy" prowadzący pisze, że auta produkują się i zamówienia do nich spływają.
Wasze przypadki dowodzą jednak, że różnie z tym bywa...
Wszystkie przyszły MHEVy do salonów to fakt, ale wszystkie które zostały przeznaczone na salony na pierwszy rzut produkcji tzw. wersje podstawowe bez różnych konfiguracji z dodatkami, stąd jak ktoś zamawiał w styczniu to nagle po miesiącu, dwóch oczekiwania miał auto (najczęściej jeszcze z datą produkcji 2021). Jak już konfigurowało się auto zgodnie ze swoimi oczekiwaniami a nie podstawowe to fabryka nadawała kod FSC do produkowanego auta i grom go wie, czemu nie potrafili złożyć tego również w tak krótkim czasie jak pozostałe, ale z tego co już obserwuje od 3-4 miesięcy to KIA wzięła się mocno za HEVy z racji braku podzespołów do wersji wyżej wyposażonych, a przynajmniej takowa ich taktyka na Polski rynek, co widać po Niemczech, Hiszpani czy Francji, że tam już jest masa wyprodukowanych PHEV,ów, MHEV,ów a u nas w przypadku PHEV są to pojedyncze sztuki, a MHEVy to tylko w wersjach L i BL bez AWD - coś jest na rzeczy, ale co ... to nie wiem bo już za dużo różnych teorii się tworzy.

Co do "Kia oczami doradcy" to co ma chłopak mówić, on z tego żyje, z zamówień ... z jednym się uda, będzie FAST, a z drugim będzie blisko terminu (niby też się uda). Niech powie ile PHEV'ów zamówionych już dostał ;]
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

Ja mam termin w umowie 30.05 Hev pakiet L. Do dzisiaj brak nr.vin a sprzedawca zaczyna kręcić. We Wrocławiu i bliskiej okolicy są dwa salony znajomy kupował trzy dni po mnie, ta sama konfiguracja ten sam lakier co ja salon GEM. On już jeździ od miesiąca. Ja zamawiałem we Wrobud i jestem w ciemnej d..... Trafiłem na sprzedawcę co nawet nie raczy oddzwonić. Różnica między datą na umowie a datą w systemie jest 2 tygodnie. Tak że jeżeli ktoś to czyta i zastanawia się nad zakupem we Wrocławiu to może mu to w czymś pomoże.
spagetos
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2022, 19:49

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: spagetos »

Kiedy zamawiałeś? Na szybszą dostawę modelu bez dodatków może wpłynąć fakt, że ktoś zrezygnował albo kolega wstrzelił się w stock zamówiony przez dealera ale to tylko jedne z opcji :p
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

spagetos pisze: 13 maja 2022, 19:05 Kiedy zamawiałeś? Na szybszą dostawę modelu bez dodatków może wpłynąć fakt, że ktoś zrezygnował albo kolega wstrzelił się w stock zamówiony przez dealera ale to tylko jedne z opcji :p
Ja 26 stycznia a znajomy 29. Z tego co wiem nic z tych rzeczy. Zapłacił a sprzedawca jeszcze tego samego dnia wysyłał zamówienie bo ponoć zamówienia do końca stycznia miały mieć szybszą realizację. Tak jak już pisałem moje zostało zarejestrowane w systemie produkcyjnym dopiero 10 lutego... :cry:
spagetos
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2022, 19:49

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: spagetos »

Z lutego auta też przychodziły w około 2msc, u ciebie jak nie masz jeszcze vinu to w tym momencie już masz murowane 4msc. U mnie na razie 9tygodni oczekiwania na bl hev z tego samego salonu, zobaczymy.
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

spagetos pisze: 13 maja 2022, 21:06 Z lutego auta też przychodziły w około 2msc, u ciebie jak nie masz jeszcze vinu to w tym momencie już masz murowane 4msc. U mnie na razie 9tygodni oczekiwania na bl hev z tego samego salonu, zobaczymy.
26 mają mija 4 miejsce tyle co na umowie, ale na razie nic nie wskazuje na to by coś się ruszyło.
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: dario37 »

bartek9880 pisze: 13 maja 2022, 14:54 Ja mam termin w umowie 30.05 Hev pakiet L. Do dzisiaj brak nr.vin a sprzedawca zaczyna kręcić. We Wrocławiu i bliskiej okolicy są dwa salony znajomy kupował trzy dni po mnie, ta sama konfiguracja ten sam lakier co ja salon GEM. On już jeździ od miesiąca. Ja zamawiałem we Wrobud i jestem w ciemnej d..... Trafiłem na sprzedawcę co nawet nie raczy oddzwonić. Różnica między datą na umowie a datą w systemie jest 2 tygodnie. Tak że jeżeli ktoś to czyta i zastanawia się nad zakupem we Wrocławiu to może mu to w czymś pomoże.
Nie ma takiego salonu "GEM",jest GAM Długołęka.Ja zamawiałem w lutym.Wszystko ok.FSC z tego samego dnia.Sprzedawca poinformował mnie ,że w maju ma trafić do produkcji.W umowie mam odbiór na sierpień.I jeśli odbiorę w sierpniu to też będzie ok.
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: bartek9880 »

dario37 pisze: 14 maja 2022, 05:59
bartek9880 pisze: 13 maja 2022, 14:54 Ja mam termin w umowie 30.05 Hev pakiet L. Do dzisiaj brak nr.vin a sprzedawca zaczyna kręcić. We Wrocławiu i bliskiej okolicy są dwa salony znajomy kupował trzy dni po mnie, ta sama konfiguracja ten sam lakier co ja salon GEM. On już jeździ od miesiąca. Ja zamawiałem we Wrobud i jestem w ciemnej d..... Trafiłem na sprzedawcę co nawet nie raczy oddzwonić. Różnica między datą na umowie a datą w systemie jest 2 tygodnie. Tak że jeżeli ktoś to czyta i zastanawia się nad zakupem we Wrocławiu to może mu to w czymś pomoże.
Nie ma takiego salonu "GEM",jest GAM Długołęka.Ja zamawiałem w lutym.Wszystko ok.FSC z tego samego dnia.Sprzedawca poinformował mnie ,że w maju ma trafić do produkcji.W umowie mam odbiór na sierpień.I jeśli odbiorę w sierpniu to też będzie ok.
Faktycznie nazwy mi sie pomyliły masz rację. Nie zmienia to faktu że ja mam FSC nadany 2 tygodnie później niż na umowie.
Adek.Koneksja
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2022, 07:17
model samochodu: 1.6 T-GDI MHEV, BL, AWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Adek.Koneksja »

Dziś wlatują nowe listy do produkcji na ten tydzień, dam znać czy coś ruszyło się z MHEV'ami 7DCT :)
Faktycznie nazwy mi sie pomyliły masz rację. Nie zmienia to faktu że ja mam FSC nadany 2 tygodnie później niż na umowie.
Fakt nadania kodu FSC dwa tygodnie później nie ma nic wspólnego z datą końcową, liczy się data zamówienia i terminu dostawy na umowie, kod FSC to tylko kod auta do produkcji, w miarę indywidualny.
Deluxe
Posty: 39
Rejestracja: 29 kwie 2022, 19:44
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 150KM ver. M + Smart

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Deluxe »

Mam takie pytanie odnośnie odbierania auta. Jak to wygląda pod kątem ubezpieczenia, rejestracji, kredytowania.
Czyli:
1. Kupuje auto na kredyt.
2. Kredyt uruchamiany jest przy odbiorze auta.
3. Również przy odbiorze dostaję wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji.
4. Wracam do domu bez auta i jadę je zarejestrować i ubezpieczyć
5. Dostaje tablice i jadę spowrotem do dealera po właściwy odbiór auta

Dobrze to rozumuję? Czy wygląda to jakoś inaczej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”