Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

forum użytkowników modelu Rio
badredis
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2022, 08:58
model samochodu: rio

Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: badredis »

Czy ktoś z Forumowiczów przewozi rowery swoim Rio ? Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu bagażnik sprawdza się u Was najlepiej. Rozważam każdą opcję, w tym montaż haka, relingów lub po prostu zakup bagażnika na klapę... U mnie jest to model 5d z 2015 , a bagażnik, który mnie interesuje powinien zmieścić min. 2 rowery mtb. Pozdrawiam
RobBob
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2022, 20:59
model samochodu: Rio

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: RobBob »

Część. Czy już kupiłeś jakiś bagażnik, czy też jeszcze zbierasz informacje na temat przewożenia rowerów? Jeśli temat ciągle aktualny, to myślę, że małe co nieco mogę podpowiedzieć, a nazbierało się tego troche :D .

Ps: Witam i pozdrawiam forumowiczów jako "nowy" na forum.
Marecki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2022, 14:19
model samochodu: Kia Rio

Re: Opinie n/t bagażnika do przewożenia rowerów

Post autor: Marecki »

Mam kia rio z 2021 roku. Kupiłem dedykowany do tego modelu bagażnik dachowy firmy Nordrive z aluminiowymi belkami. Koszt 600 złotych. Przed zakupem miałem pewne obawy z powodu braku otworów do mocowania stóp bagażnika ale sprzedawca zapewniał, że jeśli zamontuję go zgodnie z instrukcją, nic złego się nie stanie. Pod blaszki mocujące stopy przykleiłem folię ochronną aby nie zarysować lakieru w miejscu styku z rantem dachu. Tydzień temu wyjechaliśmy na urlop z dwoma rowerami na dachu (około 250 km drogą ekspresową oraz 10 km leśnymi duktami). Po przyjeździe na miejsce zdemontowałem bagażnik aby sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń. Z ulgą stwierdziłem, że wszystko jest w porządku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”