Kia Optima 1.7 CRDI automat- mniejsza moc i moment obrotowy

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
Skilroad
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2020, 19:17
model samochodu: Kia Optima 1.7 CRDI 2012

Kia Optima 1.7 CRDI automat- mniejsza moc i moment obrotowy

Post autor: Skilroad »

Witam,

Problem z Kia Optima 1.7 CRDI 136 km automat.

Chcąc podkręcić moc w aucie pojechałem na hamowanie, gdzie wyniki były zaskakujące zamiast 136 km :arrow: 110km, a zamiast 325Nm :arrow: 250Nm. Pojechałem do JapanTech we Wrocławiu, wyczyszczony kolektor, bo był w dość dużym stopniu zapchany, sprawdzone wtryski żadnych odchyłów, sprawdzona turbosprężarka, wymienione sitko w baku. Wróciłem na hamownie moc dalej 110 km nic się nie zmieniło. Spadło tylko spalanie o około 1l.

Nadmienię tylko ze filtr DPF był czyszczony chemicznie jakieś 8tys kilometrów temu i w czasie regeneracji właśnie wyskoczył błąd otwierania klapek w kolektorze, które otwierały się do 80%, błąd nie pojawił ani przy odczytach na hamowni ani przy sprawdzaniu w JapanTech.

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem w Optimie i w czym on leżał jeśli został znaleziony? Lub może ma ktoś jakiegoś fachowca w okolicach Wrocławia który byłby w stanie wykryć problem :D

Załączam wykres z hamowni.
Pozdrawiam i liczę na Wasza pomoc bo jak na razie zaczynam się bać o koszta doprowadzenia auta do normalnej mocy :| :)
Załączniki
ACBD8E34-EE24-457F-8638-4FDAE18E4903.jpeg
Jey
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2021, 21:17
model samochodu: Kia Carens 2013

Re: Kia Optima 1.7 CRDI automat- mniejsza moc i moment obrotowy

Post autor: Jey »

Pewnie już problem rozwiązany bo stary post. Ale mniemam że problemem był zawór wirowy sterownik kolektora
Fidel
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2022, 11:52
model samochodu: Carens

Re: Kia Optima 1.7 CRDI automat- mniejsza moc i moment obrotowy

Post autor: Fidel »

Czy mógłbyś polecić jakiegoś dobrego diagnostę od silnika CRDI w KIA?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”