Szarpanie, problem.

forum użytkowników modelu Picanto
Maczynkowsky
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 22:17
model samochodu: Kia Picanto

Szarpanie, problem.

Post autor: Maczynkowsky »

Cześć,
potrzebuję Waszej pomocy, rady, pomysłów. Jestem posiadaczem Kia Picanto 2019 1,0 benzyna manual. Przez dwa lata wszystko było z nią w jak najlepszym porządku. Jakieś 3 tygodnie temu zaczęła delikatnie szarpac. Te szarpanie czułem najbardziej tak na siedzeniu i początkowo na postoju,na luzie. Podjechalem do serwisu, podlaczyli pod komputer i żadnych błędów nie wykazało. Odesłali. Kilka dni pojezdzilem bez żadnych problemów. Któregoś dnia zaczela szarpac podczas jazdy przy redukcji biegów z 3 na 2. Szarpanie było już mocno odczuwalne, tak jakby silnik miał zaraz zgasnąć, taka nierówna praca. Wróciłem z pracy, postawiłem auto w garażu i już nie chciało odpalić. Laweta zawiozła do serwisu, podlaczyli pod komputer i znów nie wykazało nic. Pomyśleli w serwisie, że może to problem z paliwem,więc oproznili bak i wyczyscili tam wszystko, łącznie z filtrem wstępnym paliwa. Objezdzili auto, podlaczyli raz jeszcze pod komputer i wszystko stwierdzili, że jest ok. Jeździłem autem 3 dni, dzisiaj znów pojawiło się szarpanie. Przy rozruchu czułem, że auto nie wchodzi na obroty, chodzi nierowno. Podczas jazdy, przy zwalnianiu ponownie miałem wrażenie, że auto nie chodzi na pełnych obrotach i się dławi. W którymś momencie te szarpanie ustalo i auto zaczęło chodzić równo. Proszę, macie na to jakiś pomysl? Co tu się może dziać? Ja jestem laikiem w tym sprawach, myślałem, że w serwisie dostanę pomoc i odpowiedź, ale... wyszło jak wyszło. Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
mahcin
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2022, 01:48
model samochodu: Picanto 2004, 1.1 G4HG, LPG

Re: Szarpanie, problem.

Post autor: mahcin »

odłącz przepływomierz powietrza i odpal, spróbuj ruszyć, porównaj czy tak samo się zachowuje.
Jak nie dasz rady odpalić to wypnij wtyczkę od niego na odpalonym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”