Zwrot zaliczki

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
rafolo23
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2022, 15:59
model samochodu: Kia Sportage V

Zwrot zaliczki

Post autor: rafolo23 »

Cześć. Na początku stycznia zamówiłem Kia Xceed w automacie, jednak w między czasie nastąpiła zmiana decyzji i zdecydowałem się na dostępną od ręki Kia Sportage V. Za Xceed'a została wpłacona zaliczka 1tys zł, gdy poszedłem do salonu anulować zamówienie Pan sprzedawca nie robił żadnych problemów, wystawił fakturę korygującą wg. której powinienem dostać kasę do 17.03.22. Jest 24.03 kasy nie ma, na maile nie odpowiadają, a gość u który mnie obsługiwał cały czas mnie zbywa, twierdząc, że zaraz to wyjaśni w księgowości i oddzwoni.
Jest jakaś szansa na odzyskanie tego tysiaka, czy już raczej przepadł? Umowy nie mam, bo mi zabrał, więc nie mogę nawet sprawdzić jak to dokładnie było zapisane odnośnie tego zwrotu.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Zwrot zaliczki

Post autor: Blues Brothers »

A faktura korygująca masz ? Dowód wpłaty lub przelewu też chyba masz. Poza tym odciægniesz to od płatności za Sportage.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Zwrot zaliczki

Post autor: dam9an »

Zaliczka powinna zostać zwrócona. Mówi o tym Kodeks Cywilny.
Także łaski nie robią i pieniądze muszą oddać, chyba ,że w umowie było inaczej w co wątpię.
Natomiast jeżeli jest korekta faktury to myślę, że kwestią czasu jest jak oddadzą tą zaliczkę.
Gdyby jednak "nie" to swoich praw można dochodzić przed sądem cywilnym.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Zwrot zaliczki

Post autor: Blues Brothers »

A jeżeli to był " zadatek" lub "kaucja" ? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”