SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

forum użytkowników Kia Niro
amaltea
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2021, 20:57
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: amaltea »

Mój pojazd to KIA NIRO HEV (klasyczna hybryda, silnik 1.6 benzyna + silnik elektryczny) rocznik 2020, kupiony w polskim salonie.
Z tego , co wiem, każdy autoryzowany serwis KIA w Polsce wykona na życzenie klienta montaż dodatkowego immobilizera specjalnie dedykowanego do samochodów marki KIA.
Dla jasności: nikomu niczego na siłę nie wciskam, dzielę się tylko swoimi doświadczeniami.
Aha! - zamontowałem dodatkowo w swoim pojeździe wyświetlacz head-up na przedniej szybie. W moim poprzednim samochodzie miałem fabryczny wyświetlacz (Mazda CX-3) i brakowało mi tego w moim Niro, tym bardziej, że miejsce wyświetlania licznika prędkości w naszym samochodzie, to jakieś nieporozumienie (dla mnie to największa wada tego modelu).
Kupiłem na Allegro za niecałe 2 stówy urządzenie wyprodukowane na Tajwanie, jest malutkie ( nie przesłania widoczności), sam je zamontowałem sprytnie chowając kabel, gdzie tylko można, wpiąłem w gniazdo OBD-2 i teraz mam wyświetlacz prędkości na dole przedniej szyby.
Każdemu polecam, to zwiększa bezpieczeństwo, pozdrawiam.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

A mnie taki wynalazek raczej rozprasza.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: Adrian »

Amaltea, mógłbyś wrzucić fotkę jak to u Ciebie wygląda? I link do urządzenia?
amaltea
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2021, 20:57
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: amaltea »

Linku do urządzenia nie wrzucę , ponieważ nie mogę tego znaleźć w moim kompie. Urządzenie (wyświetlacz) kupiłem w tamtym roku na platformie
AliExspress. Jest mały (tak, jak widać na zdjęciu), może wyświetlać różne inne informacje, ale nie są mi one potrzebne - ustawiłem jedynie wyświetlanie prędkości auta. Ten gadżet można zamontować w wielu innych samochodach, żeby dobrze funkcjonował w naszej hybrydzie należ zgodnie z instrukcją wykonać kilka kroków - jeżeli się tego nie zrobi, wyświetlacz urządzenia będzie "zrywał" transmisję sygnału na wyświetlacz.
Ale jak się już wszystko właściwie ustawi system to zapamiętuje i wszystko działa bez zarzutu.
Na zdjęciach cyfry są trochę rozmazane, ale to wina mojego aparatu - nie mógł złapać ostrości na poziomie wyświetlacza. W rzeczywistości obraz z wyświetlacza "rzucony" na specjalną naklejkę przezierną na szybie jest ostry i wyraźny.
Mnie to urządzenie nie rozprasza - wręcz przeciwnie, jadąc obserwuję drogę przed autem, a wyświetlanie prędkości samochodu odbieram jak gdyby mimowolnie. Do zamontowania go zainspirował mnie Grzegorz Duda (film na YouTub-ie).
Załączniki
wys2.jpg
wys2.jpg (51.53 KiB) Przejrzano 2596 razy
wys.jpg
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

Jak dla mnie całkowita beznadzieja. Ale z gustami się nie dyskutuje.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: fdemaire »

nagdob pisze: 09 lut 2022, 17:53 Jak dla mnie całkowita beznadzieja. Ale z gustami się nie dyskutuje.
Witam kolegę,
Jak można dyskutować o tym skoro nawet tego nie zainstalowałeś ?
Zainstaluj i wtedy będziesz mógł się wypowiadać na ten temat...

Dla mnie to Twój wpis to tylko po to abyś miał więcej popularności...
Nie będę już dyskutował na ten temat...
Pozdrawiam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

Po prostu nie podoba mi się to dodatkowe pudełko na kokpicie i obraz, który generuje. To tyle. Poza tym nie podoba mi się to (bo mnie rozprasza) nawet w autach, które mają head-up oryginalnie. I aż tyle.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: fdemaire »

amaltea pisze: 20 sty 2022, 16:06 Jeszcze raz o zabezpieczeniu przed kradzieżą.
Żaden modem z GPS-em nie zabezpieczy naszego samochodu. Złodzieje dysponują urządzeniami, za pomocą których najpierw sprawdzają, czy w samochodzie jest zamontowany antykradzieżowy GPS. Ja pierwotnie również planowałem zainstalowanie tego modemu, byłem nawet umówiony w serwisie KIA. Ale zgłębiłem temat, dowiedziałem się, że złodzieje mają na to sposób - i odpuściłem.
Dodatkowa "tabletka" na baterii pilota, to dobry sposób. Tyle, że wymaga wykonania jakiś dziwnych czynności.
Zapłaciłem może trochę więcej, ale mam dodatkowy immobilizer (żadnych innych czynności nie muszę wykonywać) - immbobilizer jest zaprojektowany i wykonany w Polsce specjalnie dla pojazdów marki KIA z dostępem bezkluczykowym. Jestem zadowolony i śpię spokojnie.
Tego typu urządzenie można zamówić i zamontować w serwisach KIA.

Hejka, napisałeś ze "wymaga wykonania jakiś dziwnych czynności"
o co chodzi? dodatkowy kod z przycisków na kierownicy?
dziękuję z góry za odpowiedz...
Zamierzam to zainstalować ...ale nie wiem czy mój NIRO z 09/2017 będzie spełniał warunki instalacji ...
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: fdemaire »

amaltea pisze: 01 lut 2022, 15:56 Mój pojazd to KIA NIRO HEV (klasyczna hybryda, silnik 1.6 benzyna + silnik elektryczny) rocznik 2020, kupiony w polskim salonie.
Z tego , co wiem, każdy autoryzowany serwis KIA w Polsce wykona na życzenie klienta montaż dodatkowego immobilizera specjalnie dedykowanego do samochodów marki KIA.
Dla jasności: nikomu niczego na siłę nie wciskam, dzielę się tylko swoimi doświadczeniami.
Dziękuję amaltea za informacje...
Mam NIRO z 09/2017 HEV
Właśnie mam spotkanie w serwisie Dobry Ton , już niedługo ,w Lublinie aby zainstalować IGLA 231...
To jest immobilizer , od niedawna kompatybilny także z moja wersja samochodu... wcześniej nie było to możliwe...(soft)
Koszt to: 2200 zł wraz z montażem...

Dam pierwsze wrażenia po instalacji....
Szalik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2023, 22:36
model samochodu: Kia Niro 2018

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: Szalik »

Po kradzieży auta bezkluczykowego ok. 5 miesięcy czekasz na odszkodowanie. Najprostszy sposób etui. Powoduje zmniejsznie komfortu, ale jest tak wygodne ile kosztuje .
Poza tym trzymanie kluczy w domu w bezpiecznym miejscu - np. puszka metalowa po landrynkach :)
Zabezpieczenie dodatkowe od 1700 PLN (brutto z fakturą) - brelok, bluetooth + apka na tel. Droższe opcje posiadają śledzenie GPS i powiadamianie o zdarzeniach.
Jest to jakiś koszt, ale daje namiastkę spokoju. Nie ma zabezpieczeń idealnych, ale daje szansę na uniknięcie komplikacji związanych z kradzieżą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”