Przednie czujniki cofania

forum użytkowników Kia Niro
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Przednie czujniki cofania

Post autor: mastafu »

Cześć,
O co chodzi z tymi przednie czujniki parkingowe. Czy wam też się one nie aktywują same na parkingu przy małej prędkości ?
Mowa o niro po lifcie.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2022, 09:38 przez mastafu, łącznie zmieniany 1 raz.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: nagdob »

Powinny się aktywować. Ale przednie czujniki to raczej są do parkowania, nie cofania. To tak jakbyś powiedział cofać do przodu :mrgreen: ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
leszczu
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:54
model samochodu: Kia Picanto

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: leszczu »

W modelu po liftingu (nie wiem co było przed liftingiem) czujniki przednie aktywują się po wciśnięciu przycisku "P" obok skrzyni biegów, lub wrzuceniu wstecznego (wówczas utrzymują się włączone dopóki nie rozpędzisz się do jakiejśtam prędkości). Ma to zapobiec samoczynnemu uruchamianiu czujników kiedy dojeżdżasz do samochodów na skrzyżowaniu lub w korku.
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: mastafu »

No właśnie ... trochę lipne rozwiązanie. W poprzednim aucie Citroenie C5 mk2, działało to sprawnie automatycznie.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: Blues Brothers »

Nie można się cofać do przodu ;)








P.S.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :lol:
a w temacie, używam określenie przednie czujniki parkingowe ;)
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: mastafu »

ok ok, poużywali sobie, poprawiłem :)
leszczu
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:54
model samochodu: Kia Picanto

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: leszczu »

mastafu pisze: 09 mar 2022, 08:51 No właśnie ... trochę lipne rozwiązanie. W poprzednim aucie Citroenie C5 mk2, działało to sprawnie automatycznie.
To zależy. Kolega bardzo narzeka na przednie czujniki w swoim aucie, że na każdym czerwonym piszczą, gdy dojeżdża do samochodu przed nim (Toyota). Ja takiego problemu nie mam, widać zachowuję większy odstęp.
Ja parkuję przodem pod domem, więc dla mnie mogłyby włączać się automatycznie. Z kolei w pracy, parkuję tyłem, na dwa razy. Wówczas włączają się same, i bardzo to doceniam.

Dopytaj w swoim warsztacie, czy nie mogą włączyć ich na stałe. Ja tak zrobię, przy następnej wizycie.
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: mastafu »

Dopytam na pierwszym przeglądzie. To samo z auto holdem. Niby duperela a jednak wkurza, że trzeba to za każdym razem włączać.
Iktorn
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:59
model samochodu: Niro I HEV

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: Iktorn »

Niestety w Kii tak jest (chyba że w nowych modelach coś zmienili). Czujniki przednie nie aktywują się automatycznie (z wyjątkiem cofania i po przełączeniu skrzyni z cofania na jazdę do przodu)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Przednie czujniki cofania

Post autor: Blues Brothers »

Dołożyłem przednie czujniki do eMki, działają zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”