Optima z USA a akcje serwisowe?

forum użytkowników modelu Optima
piksomax
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2021, 22:11
model samochodu: Optima Hybryda 2017

Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: piksomax »

Witam.

Od roku użytkuje Optime w hybrydzie którą zakupiłem w USA. Z autem nie mam żadnego problemu. Dzisiaj założyłem sobie konto na stronie Kia gdzie podałem mój VIN i widzę, że mam wezwania na serwisową akcję bezpieczeństwa. Akcja o treści:

KIA AMERICA, INC. HAS DECIDED THAT A DEFECT WHICH RELATES TO MOTOR VEHICLE SAFETY EXISTS IN 2017-2018 MY KIA OPTIMA HEV AND 2017-2018 MY KIA OPTIMA PHEV VEHICLES. THE CONNECTING ROD BEARING CAN BECOME DAMAGED FOR DIFFERENT REASONS. IF THE CONNECTING ROD BEARING BECOMES DAMAGED, ABNORMAL KNOCKING NOISE FROM THE ENGINE CAN OCCUR AND/OR ILLUMINATION OF THE OIL PRESSURE WARNING LIGHT. IF THE VEHICLE CONTINUES TO BE DRIVEN IN THIS CONDITION, ENGINE DAMAGE CAN OCCUR, THEREBY INCREASING THE RISK OF AN ENGINE STALL AND/OR IN THE WORST CASE, A FIRE DUE TO A CONNECTING ROD PUNCTURING THE ENGINE BLOCK ALLOWING ENGINE OIL TO LEAK ONTO A HOT EXHAUST.KIA IS CONDUCTING THIS RECALL AS A PREVENTATIVE MEASURE TO MITIGATE ANY UNREASONABLE FIRE RISK DUE TO ENGINE DAMAGE.

Czy jeśli jest to wezwanie bezpieczeństwa to jest szansa na realizację tego w europie? Jeśli nie to może ktoś polecić warsztat w PL który by to wymienił?
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: Dudek89 »

Tyle zrobili, ze jest to aktualizacja ECU, która ma pokazać problem, ale go nie eliminuje. Co do tego czy można skorzystać podpinam się pod pytanie.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: Widerski »

Witam, jestem w stanie bez problemu przeprowadzić taką aktualizacje.Będzie problem w Polsce to zaktualizować, gdyż kia podzielona jest na 3 rynki Korea Europa i USA,. Jeżeli aso w Polsce nie ma dedykowanego interface do USA to tej aktualizacji nie zrobi. Kontakt proszę pw
piksomax
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2021, 22:11
model samochodu: Optima Hybryda 2017

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: piksomax »

Pol-Car Poznań serdecznie polecam!! Godzinka i po sprawie, żadnego problemu z tym, że auto wersja usa.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: Widerski »

Problemu nie ma technicznego, problem jest w cenie usługi dla użytkownika samochodu USA, przeważnie lament, za ile w Poznaniu chłopaki robią tą usługę?
piksomax
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2021, 22:11
model samochodu: Optima Hybryda 2017

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: piksomax »

Za darmo w ramach akcji serwisowej :-)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: Widerski »

Za darmo mówisz jeszcze lepiej. Serwis w Europie swoim gds nie zrobi tej aktualizacji w aucie z usa, musi mieć inny sprzęt. Do tego dochodzą koszta abonamentu, np wykupuje abonament na kia Ameryka na rok kosztuje mnie to 4000zl. Podaj dokładne namiary na ten serwis niech wszyscy użytkownicy jadą i korzystają bo jak święty Mikołaj wyzdrowieje to już nie będzie za darmo.
piksomax
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2021, 22:11
model samochodu: Optima Hybryda 2017

Re: Optima z USA a akcje serwisowe?

Post autor: piksomax »

:-) Tak ja pisałem wyżej Pol-Car w poznaniu. Duży kompleks salonów, bardzo miła obsługa. I jeszcze sobie EV6 pojeździłem na czas serwisu :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”