Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

No i FISH chyba wyczerpal temat Autohold. Ja dodam od siebie, ze od jakis 5000-6000km problem ucichl calkowicie.

Co do tapicerki – sprawdzilem u siebie i wydaje sie, ze jest OK. Co ciekawe, z tego co widze to koledzy, ktorzy maja jakis problem, posiadaja jasna wersje kolorystyczna. Ciekawe, czy to przypadek, czy moze bezowa tapicerka jest zrobiona z czegos innego (nie chce tu uzywac slowa skora, bo wiadomo...) niz opcja czarna?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

mi w ASO powiedzieli, ze czarną już zmieniali ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Kurcze z tym auto holdem to chyba nie do końca tylko zawór, ja auto holda praktycznie nie używam, ale system Start/Stop też zaciąga hamulec i po odpaleniu i odpuszczeniu hamulca, słychać coś jakby puszczanie/skrzypienie linki, a nie sam zawór - czyli moim zdaniem jednak problem mechaniczny. Nie jestem jakimś wielkim wrażliwcem, więc nie drążę tematu, ale przy najbliższej wizycie w ASO zgłoszę im to.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

chudy z czasem narasta głośność i lubi modulować. U mnie brak systemu S&S więc tylko na AH go słychać.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: FISH »

chudy - ale zastanów się chwilę. W tych autach nie ma żadnych mechaniczno - linkowych systemów uruchamiających hamulce. :|
Dodam tylko, że zawodowo zajmuję się automatyką i tego typu dźwięki zaworów są mi nie obce :) Mało tego - uważam że za jakiś czas (za ileś kilometrów) problemem który będzie pochodną dzisiejszego dźwięku, będzie "upuszczanie" ciśnienia samo z siebie poprzez wspomniany zawór i AH przestanie trzymać hamulce.
Ale może czarno widzę :mrgreen: Tymczasem czasem piszczy, czasem nie, ale hamulce trzymają. ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

Muszę się z żoną umówić na próbę, żeby ona siedziała w środku i sprawdzić jak to słychać na zewnątrz. Bo jak podjeżdżam to efekt Clooneja a jak AH sprężyną strzeli to jak, nie obrażając Syrena i czar pryska. Teraz jestem w Chorwacji i Optimy jeszcze nie widziałem. Efekt Clonneja jest na każdym rogu. Niektórzy aż okulary słoneczne z nosa zsuwają żeby się przyjrzeć :lol:
Co do AH to zauważyłem, że na prawie płaskim nie słychać. Im większe nachylenie tym głośniej "sprężynę" słychać :x
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Na zewnątrz też nie sprawdzałem czy słychać, bo jak mówiłem jakoś mocno to mnie nie denerwuje.

Też się trochę zajmuję mechaniką, może nie zawodowo, ale jako hobby zbudowałem już kilka samochodów i odbudowałem też kilka innych ;)

Generalnie to mam takie podejście, że mam samochody które muszą jeździć, których się nie dotykam i do takich należą moje Optimy i mam zabawki w których grzebię. Opitmy zupełnie nie grzebię bo tym ma zajmować się serwis :) więc nie wiem nawet do końca jak rozwiązany jest hamulec elektryczny, ale u mnie ewidentnie brzmi to jak mechanicznie skrzypnięcie puszczanej linki.
SW GTLine Black & SW GT Black
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Sigma_74 »

zaczyna mnie ten dzwiek wkurzaća jeszcze auta brak.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: lgucma »

U mnie Panowie nic nie takiego na autohold ja wiem moze czasami cos tam delikatnego usłysze ale nic mi nie skrzypi non stop.
Autko 3 miesiac przejechane 1200km. Pozatym skoro slychac to przy nachyleniu to moze tak ma byc bo pracuje sprezyna itd
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

Tylko, że tego dźwięku na początku nie było. Wg mnie to nie jest świadomy objaw
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”