Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Z innej beczki - wqrzajace jest np.to że producenci aut w reklamach pokazują je z włączonymi światłami LED, auto jest na słońcu itp. Zrobią szarobury kolor a potem upiększają na zdjęciach. Kia Sportage ma wprawdzie duży wybór kolorow ale np. Tucson prawie same czarne szare itp. Ale aż dwa czerwone. Bez jakiegoś ciekawego niebieskiego itp.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Jestem po jeździe testowej. 1.6 T-GDI 6AT GT Line, HEV, full opcja. Wrażenia są mega. W aucie jest cichutko, oczywiście do rozsądnej prędkości 130 km/h. Ale zawieszenie pracuje bardzo dobrze, żadnych skrzypnięć ani odgłosów. Prowadzi się doskonale. 180 KM robi swoje. Odejście bardzo dobre. Środek rewelacyjny, dużo ładniejszy niż na zdjęciach i na filmach. Uważam, że to kompletny samochód w swojej klasie, a nawet wyższej innych marek. Osobiście mam zamiar kupić wersję MHEV. W tej wersji skrzynia jest 7DCT. I tutaj pytanie do posiadaczy, nawet wersji poprzedniej. Interesuje mnie płynność zmiany biegów, spalanie, możliwości tzw. "żeglowania". Mile widziane różne inne opinie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Trochę już wymieniłem zdań w wątku sorento, ale jak ktoś ma wiedzę, to może się z nią podzieli?
Jeżdżę trasę ok. 110 km dziennie w obie strony (w tym około 6 km po dużym mieście), ale w terenie górzystym i krętym, przez małe miejscowości. I tu pytanie co będzie lepsze, w sensie ekonomiczniejsze: wersja hev 6AT, czy mhev 7DCT?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Box »

Pytanie trochę dziwne...

Osobiście do oszczędnej jazdy najlepsze Picanto 1.0 LPG. Gaz jest po 3.25 zł i hev oraz mhev osczędniejszy nie będzie.

Ale z racji, że pisałeś odnośnie Sorento a teraz Sportage, chyba interesuje cię w samochodzie coś więcej niż tylko oszczędności.

Mam Proceeda GT i moje pali średnio 12L/100km ale są użytkownicy, którym pali 8L.

Czy mam uszkodzony silnik ? 😃
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: kon »

nagdob pisze: 14 sty 2022, 14:22 Trochę już wymieniłem zdań w wątku sorento, ale jak ktoś ma wiedzę, to może się z nią podzieli?
Jeżdżę trasę ok. 110 km dziennie w obie strony (w tym około 6 km po dużym mieście), ale w terenie górzystym i krętym, przez małe miejscowości. I tu pytanie co będzie lepsze, w sensie ekonomiczniejsze: wersja hev 6AT, czy mhev 7DCT?
Do takiej eksploatacji, ja bym rozważył diesla MHEV.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Przez większość życia jeździłem dieslami więc czas na zmianę. Mam dość bądź co bądź głośnego silnika, a teraz jeszcze ździwianego jakimiś dodatkami adblue, straszeniem, że wyjdą z użytku, coraz większymi ograniczeniami wjazdu do niektórych obszarów miast itd. itp. Chociaż uważam, że te nowoczesne wcale nie odbiegają emisją CO2 od benzynowych. No cóż, taka polityka. Mógłby być jeszcze elektryk albo PHEV, no ale w daleką trasę elektryk odpada, a cena PHEV (elektryka z resztą też) to jakaś farsa.
Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Hanys
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:23

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Hanys »

nagdob pisze: 16 sty 2022, 10:49 Przez większość życia jeździłem dieslami więc czas na zmianę. Mam dość bądź co bądź głośnego silnika, a teraz jeszcze ździwianego jakimiś dodatkami adblue, straszeniem, że wyjdą z użytku, coraz większymi ograniczeniami wjazdu do niektórych obszarów miast itd. itp. Chociaż uważam, że te nowoczesne wcale nie odbiegają emisją CO2 od benzynowych. No cóż, taka polityka. Mógłby być jeszcze elektryk albo PHEV, no ale w daleką trasę elektryk odpada, a cena PHEV (elektryka z resztą też) to jakaś farsa.
Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
Będzie ciężko bo opcji "dachu" nie można dodać do wersji BL.

Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać kije sportage czy może jednak Hyundai Tucsona. Nie patrząc na wygląd kia ma przewagę adaptacyjnych świateł (ciekawy jestem jak wypadną w testach), natomiast Hyundai ma z tyłu w jednej z wersji wyciągane roletki (taki mały bonus). Ktoś może miał podobny dylemat? Co Was przekonało do sportage? Mi z zewnątrz bardziej podoba się jednak Hyundai ale dobrze działające światła adaptacyjne to świetna sprawa.
vaper76
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:18

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: vaper76 »

Hanys pisze: 16 sty 2022, 19:39
nagdob pisze: 16 sty 2022, 10:49 Przez większość życia jeździłem dieslami więc czas na zmianę. Mam dość bądź co bądź głośnego silnika, a teraz jeszcze ździwianego jakimiś dodatkami adblue, straszeniem, że wyjdą z użytku, coraz większymi ograniczeniami wjazdu do niektórych obszarów miast itd. itp. Chociaż uważam, że te nowoczesne wcale nie odbiegają emisją CO2 od benzynowych. No cóż, taka polityka. Mógłby być jeszcze elektryk albo PHEV, no ale w daleką trasę elektryk odpada, a cena PHEV (elektryka z resztą też) to jakaś farsa.
Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
Będzie ciężko bo opcji "dachu" nie można dodać do wersji BL.

Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać kije sportage czy może jednak Hyundai Tucsona. Nie patrząc na wygląd kia ma przewagę adaptacyjnych świateł (ciekawy jestem jak wypadną w testach), natomiast Hyundai ma z tyłu w jednej z wersji wyciągane roletki (taki mały bonus). Ktoś może miał podobny dylemat? Co Was przekonało do sportage? Mi z zewnątrz bardziej podoba się jednak Hyundai ale dobrze działające światła adaptacyjne to świetna sprawa.
Mnie jednak Sportage przekonał z wyglądu. W Hyundaiu jakoś dla mnie dziwne te załamania na bocznych drzwiach były 😁😁
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Hanys pisze: 16 sty 2022, 19:39
nagdob pisze: 16 sty 2022, 10:49 ...
Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
Będzie ciężko bo opcji "dachu" nie można dodać do wersji BL.

Ja nie mogę się zdecydować czy wybrać kije sportage czy może jednak Hyundai Tucsona. Nie patrząc na wygląd kia ma przewagę adaptacyjnych świateł (ciekawy jestem jak wypadną w testach), natomiast Hyundai ma z tyłu w jednej z wersji wyciągane roletki (taki mały bonus). Ktoś może miał podobny dylemat? Co Was przekonało do sportage? Mi z zewnątrz bardziej podoba się jednak Hyundai ale dobrze działające światła adaptacyjne to świetna sprawa.
Co do dachu to popatrz w cennik, a nie pisz głupot, że do BL nie można dodać dachu panoramicznego. Jest to opcja PNS. I taką opcję mam już wstępnie ustaloną z dealerem.
Co do wyciąganych roletek w hyundaiu. Co masz na myśli pisząc "roletki"?
A do sportage przekonała mnie przede wszystkim cena i całkowicie nowy model 2022 i to, że nie wszystko jest dotykowe na ekranie. Są chociażby pokrętła, a także to, że skrzyni nie obsługuje się przyciskami. Dla mnie ma też ładniejszy design. Co kto lubi...
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Hanys
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:23

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Hanys »

nagdob pisze: 16 sty 2022, 21:04
...

Co do dachu to popatrz w cennik, a nie pisz głupot, że do BL nie można dodać dachu panoramicznego. Jest to opcja PNS. I taką opcję mam już wstępnie ustaloną z dealerem.
Co do wyciąganych roletek w hyundaiu. Co masz na myśli pisząc "roletki"?
A do sportage przekonała mnie przede wszystkim cena i całkowicie nowy model 2022 i to, że nie wszystko jest dotykowe na ekranie. Są chociażby pokrętła, a także to, że skrzyni nie obsługuje się przyciskami. Dla mnie ma też ładniejszy design. Co kto lubi...
Nie pisze głupot bo oczywiście że w wersji BL nie ma możliwości wyboru dachu... Czarnego dachu, natomiast dach panoramiczny można dobrać. 😉
Założyłem że chodzi o czarny dach bo sam rozważam GT linę z czarnym dachem + coś tam, ewentualnie też BL + coś tam.

Pisząc roletki miałem na myśli osłony przeciwsłoneczne wysuwane w tylnych oknach (nic znaczącego, taka pierdoła). Na plus kia przemawia też dłuższa gwarancja, chociaż nie patrzyłem czy nie ma przypadkiem zbyt dużo wyjątków których te 7 lat gwarancji nie obejmuje.

Faktycznie to że nie wszystko dotykowe to na plus. Mi w nowej sportage nie pasuje głównie tył tego samochodu bo przód i środek rewelacja. Kolory też jak dla mnie ma ciekawsze niż proponuje Hyundai. Na pewno w tym tygodniu będę chciał odwiedzić kilka pobliskich salonów i lepiej porównać wersję BL z GT line.
Dla mnie osobiście ideałem piękna (w zasięgu portfela) jest kia ev6 - ale to niestety zupełnie inna bajka.

Odnośnie sportage jedynie co mnie zawiodło przy pierwszej szybkiej wizycie w salonie to standardowy materiał siedzeń w wersji BL, nie widziałem jak wygląda na żywo z pakietem LTH, ale mam nadzieję że będzie lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”